• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Şengül kimdir?

15 Temmuz gecesi kimseye haber vermeden sokağa çıkan Mehmet Şengül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne gitti. Şengül burada darbeci askerler tarafından vurularak şehit edildi.

Mehmet Şengül

Darbe girişiminin yaşandığı gece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısını duyar duymaz sokağa çıkan ve Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne giden 30 yaşındaki Mühendis Mehmet Şengül, kimseye haber vermedi. Şehidin abisi Abdülcabbar Şengül, kardeşini birkaç kez arasa da kendisine ulaşamadı. En sonunda bir hemşirenin telefonu açmasıyla kardeşinin yaralı olduğunu öğrenen Abdülcabbar Şengül, sonradan kardeşinin olay yerinde şehit olduğu haberini aldı.

Tekirdağ’da yaşayan anne ve babasını, kardeşinin yaralı olduğunu söyleyerek Ankara’ya çağıran şehidin abisi Abdülcabbar Şengül, haberi telefonda veremedi ve anne babasının, kardeşinin şehit olmuş gülen yüzünü gördükten sonra biraz daha rahatladığını söyledi.

Kardeşinin çok olgun, akıllı, zeki, insanlık adına üretmeyi seven, hayata geçirmek istediği projeleri olan bir genç olduğunu söyleyen Abdülcabbar Şengül, şehit kardeşinin geliştirdiği projelerin insanlara eşit imkânlar sağlayacak nitelikte olduğunu belirtti.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23