• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsmail Büyükçelebi kimdir?

Terör örgütün FETÖ'nün güdümündeki yapılanmaların verdiği tüm kararlarda söz sahibi olan İsmail Büyükçelebi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Ayrıca Fuatavni hesabını yöneten kişilerden biri de olan İsmail Büyükçelebi FETÖ’nün 12 büyük imamından biri. Peki İsmail Büyükçelebi'nin FETÖ'deki görevi nedir?

İsmail Büyükçelebi

Terör örgütün FETÖ'nün güdümündeki yapılanmaların verdiği tüm kararlarda söz sahibi olan İsmail Büyükçelebi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Ayrıca Fuatavni hesabını yöneten kişilerden biri de olan İsmail Büyükçelebi FETÖ’nün 12 büyük imamından biri. Peki İsmail Büyükçelebi'nin FETÖ'deki görevi nedir? 

İSMAİL BÜYÜKÇELEBİ KİMDİR? - BİYOGRAFİSİ

FETÖ'nün elebaşısı Fetullah Gülen'den sonra, örgütün en etkili isminin İsmail Büyükçelebi olduğu söyleniyor.

Finans kaynakları ve eğitim kurumları ile ilgili tüm kararlarda söz sahibi olan Büyükçelebi'nin, Gülen'den sonra örgütün başına geçebileceği belirtiliyor. FETÖ yapılanmasında 12 imamdan biri olan İsmail Büyükçelebi'nin siyasiler ile Gülen arasında aracılık yaptığı ve uzun süredir ABD'de bulunduğu biliniyor.

ABD'de açtıkları vakıf ve kurumlarla ülkedeki akademisyenler, gazeteciler, bürokratlar, siyaset çevreleri ve iş adamlarıyla irtibat halinde olan terör örgütü, ihtiyaç duyduğu anlarda bu ilişkilerini devreye sokarak bilgi, haber ve reklam ile parasal kaynak ve hukuki imtiyaz elde edebiliyor.

 

İSMAİL BÜYÜKÇELEBİ'NİN FETÖ GEÇMİŞİ VE BAĞLANTILARI

Türkiye’den bilgi sızdırdığı için 9 kişi tutuklanmıştı. Bu isimlerden Mustafa Koçyiğit’in abisi olduğunu iddia eden biri , törerist fuatavni hesabını İsmail Büyükçelebi’nin içinde yer alan kişilerin yönettiğini söylemişti. Ayrıca FETÖ’nün çatı ekibinde yer alan İsmail Büyükçelebi’nin kim olduğu merak konusu oldu!

Fethullah Gülen'in imamlarından İsmail Büyükçelebi şu an Türkiye'de bulunmuyor. Yurtdışına giden isimlerden İsmail Büyükçelebi, Fethullah Gülen'in ilk yıllardan beri adamı. Onunla her türlü plan ve projeyi oluşturan akıl takımından. Cemaat yapılanmasının en büyük 12 imamından biri. FETÖ'nün üst kadrosunda yer Alan İsmail Büyükçelebi’nin FETÖ hakkında Fethullah Gülen kadar bilgi sahibi olduğu biliniyor. Yıllar önce FETÖ’nün ana kadrosunda bulunan ve onlardan ayrılan Nurettin Veren, İsmail Büyükçelebi ile ilgli şunları söylemişti:

" Ama bu parlak görüşmelerden sonra, başarılı çalışmalardan sonra, Fethullah Hoca benden endişe etti. Benim devlet ricaliyle yakın temasım, her an irtibatta olmam, arkadaşlar arasında haset yarattı. “Neden siyasilerle Nurettin Bey görüşüyor” dediler. Bunu normal karşıladım. “Ekip halinde hareket edelim” dedim. Şerif Ali Bey’i, Latif Hoca’yı, İsmail Büyükçelebi’yi, Alaaddin Kaya Bey’i alıp, Demirel ve Tansu Hanım’la görüştürdüm. Fotoğrafları da var. Onlara dedim ki, “Yurtdışına gittiğim zaman bu arkadaşlar size gelecek”. Bu arada, benim ön plana çıkmış olmam Hocaefendi’yi rahatsız etmişti, bu isimleri öne çıkarıp beni geriye çekmeyi düşünüyordu. Ben de onu büyük olarak görüyor ve bunu doğal karşılamıştım. Elimle bu isimleri Demirel ve Tansu Hanım’a götürdüm, tanıştırdım. Severek, inanarak götürdüm. Ama anladım ki, bunlar önceden planlanmış. Benim bu kadar ön plana çıkıp, kendisinin yerine geçeceğimi ya da bu işi berbat edeceğimi düşündü. Bu yüzden Gülen beni uzaklaştırmayı planlamış."

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23