• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Halit Gülser kimdir?

Diyarbakırlı polis memuru Halit Gülser, 6 yıldır görev yaptığı Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na darbeci askerler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit düştü.

Halit Gülser

Halit Gülser, 15 Temmuz darbe gecesi polis memuru olarak görev yaptığı Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na çağırıldı. Saat 23.00 sıralarında arabasını alıp görev yerine doğru yola çıktı. Ailesi evden çıktıktan 20 dakika sonra aradı ancak cevap alamadı. Gülser, Gölbaşı’na yapılan ilk saldırıda ağır yaralandı. Saldırının ardından kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan Gülser, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Şehidin cenazesi toprağa verilmek üzere Dicle ilçesine götürüldü.

Aslen Diyarbakırlı olan Şehit Halit Gülser, kendisine meslek olarak polisliği seçti. 11 yıldır görev başında olan Gülser, 6 sene önce Özel Harekat Daire Başkanlığı’na geçti. 29 yaşındaki Gülser, 10 kardeşin en büyüğüydü ve Ankara’da kardeşleri ile birlikte yaşıyordu. Kardeşlerine hem maddi hem manevi destek sağlayan Gülser, meslek hayatı boyunca onları yetiştirmek için çabaladı.

Ağabeyi ile en son Ramazan Bayramı’nda bir araya geldiklerini ve görüştüklerini belirten şehidin küçük kardeşi 12 yaşındaki Hüseyin Gülser, "Abim çok iyi bir insandı. Fakirlere hep yardım ederdi. Abimi en son Ramazan Bayramı’nda gördüm. Gelmişti onunla burada görüştük. Buraya geldiğinde bana silah almıştı, şakalaşıyorduk, çok özledim onu. Erkekseler yerden gelseydiler, neden yukarıdan bombalarla saldırdılar. Bunu hiçbir insan yapmaz, böyle bir hainliği hiç kimse yapmaz ama onlar yaptılar" diye konuştu.

Şehidin ismi, doğum yeri olan Diyarbakır’ın Dicle ilçesi Pekmezciler köyündeki okula verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23