• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cefi Kamhi kimdir?

İş Adamı Cefi Kamhi kimdir?

Cefi Kamhi

Kamhi, 1952 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Yahudi Asıllı Türk İşadamıdır. Annesi Lea Moskoviç, babası Profilo Holding’in kurucusu Jak Kamhi’dir. Hayati Kamhi adında abisi vardı. Kerem Kamhi adında da kardeşi vardır. Boğaziçi Üniversitesiİşletme bölümünden mezun oldu. Ardından İngiltereHenley Administrative Staff Collage'da yüksek lisansını tamamladı.

TÜGİAD Onursal Başkanlığı, TTGV Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK Türk Amerikan İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Türk Çin İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı, MESS Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye İktisadi Vakfı, Ekonomik ve Sosyal Etütler Konferans Heyeti ve AET Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğinde yer aldı.

1995-1999 seneleri arasında Tansu Çiller’in başkanı olduğu Doğru Yol Partisi'nden 20. Dönem İstanbul Milletvekilliği yaptı. Bu dönemden sonra siyaseti bıraktı.

Babası işadamı Jak Kamhi kurucusu olduğu Profilo Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır, Cefi Kamhi ise Profilo Holding İcra Kurulu Üyesidir. Kamhi Ailesi aynı zamanda Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nin de kurucusudur.

Cefi Kamhi, sahibi olduğu Bodrum Yalıkavak Turizm ve Yat Limanı Yatırımları ve Tic. Aş.’yi 2011 yılının nisan ayında Palmili Grubu’nun sahibi Azeri kökenli Mübariz Gurbanoğlu Masimov’a sattı.

Cefi Kamhi, Yasemin Kamhi (Gerçin) ile evlidir. Melda Kamhi ve Lara Kamhi adında kızları vardır.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23