• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ayşe Güneş Ayata nereli kimdir?

Ayşe Güneş Ayata kimdir? Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin dekanlığı için seçim yapıldı. Prof. Ayşe Güneş Ayata 53, Prof. Ramazan Sarı 20, Semra Aşçıgil 2 oy aldı. YÖK Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin dekanlığı için kararını Prof. Ramazan Sarı’dan yana kullandı. Peki Prof. Ayşe Güneş Ayata kimdir? Kıbrıs Harekatı’nın sembol ismi olan Ayşe Güneş Ayata nereli ve kaç yaşında?

Ayşe Güneş Ayata nereli

Ayşe Güneş Ayata kimdir? Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin dekanlığı için seçim yapıldı. Prof.  Ayşe Güneş Ayata 53, Prof. Ramazan Sarı 20, Semra Aşçıgil 2 oy aldı. YÖK Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin dekanlığı için kararını Prof. Ramazan Sarı’dan yana kullandı. Peki Prof.  Ayşe Güneş Ayata kimdir? Kıbrıs Harekatı’nın sembol ismi olan Ayşe Güneş Ayata nereli ve kaç yaşında?

33 yıl önce 1974 yılı Temmuz ayında Cenevre’de Kıbrıs müzakeresi sürerken, Başbakan Ecevit ile Dışişleri Bakanı rahmetli Turan Güneş arasında kararlaştırılan “Ayşe tatile çıksın” parolasıyla İkinci Barış Harekatı başlamıştı. Parolada adı geçen Prof.  Ayşe Güneş Ayata, Turan Güneş’in kızı ve günümüzün ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Ayşe Güneş Ayata’ydı.  Prof.  Ayşe Güneş Ayata, 1995 seçimlerinde İzmir 2. bölgeden CHP adayı gösterildi, fakat CHP’nin barajı aşamaması nedeniyle seçilemeyip üniversiteye geri döndü.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23