• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Anıl Tetik kimdir?

Milli sporcu ve oyuncu Anıl Tetik kimdir?

Anıl Tetik

Anıl Tetik, 10 Haziran 1990 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.  Turizmci bir babanın ve ev hanımı bir annenin iki çocuğundan biridir. Aslen Kırklarelilidir. Liseyi Uğur Koleji’nde yabancı dil bölümünde okuduktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 2014 yılında bu üniversiteden Haliç Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüne geçiş yaptı. Halen Haliç Üniversitesi’nde eğitimini sürdürmektedir.

Küçüklüğünden beri extreme sporlara ve motor sporlarına olan merakı, onun motorsiklet yarışlarına girmesine sebep oldu. 2010 ve 2011 senelerinde, Türkiye Motorsiklet 600cc Şampiyonası’nda birincilik elde etti. İkinci senesinde “Milli Sporcu” unvanını kazanarak Türk Bayrağı’nı Almanya ve Doğu Avrupa Şampiyonası’nda dalgalandırdı. 2011 yılında ise Doğu Avrupa Şampiyonası’nda birincilik elde edip şampiyon oldu. Şu anda Moto212 Yarış Takımı’nda yer almaktadır.

2012 yılında Acun Medya’nın üstlendiği Dominik’te düzenlenen ‘Survivor Ünlüler–Gönüllüler 2012′ yarışmasına katıldı ve yarışmada üçüncülük elde etti. Böylece Türk izleyicisi tarafından sevilmeye başlandı. Survivor dönüşü oyunculuk tekliflerini değerlendirmeden önce, oyunculuk ve tiyatro eğitimi almak isteyen Anıl Tetik, ‘Ayla Algan ile Kamera Önü Oyunculuk’ eğitimi aldı. 13 Bölüm ‘Alemin Kralı’ dizisinde yer alan Anıl Tetik, kendisini daha da geliştirmek için ‘Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitimlerine başladı. Atölye Craft’ta, İpek Bilgin ve Çağ Çalışkur ile ‘Eric Morris Oyunculuk Tekniğini’ çalışmaktadır. Ayrıca İpek Bilgin’in yaptığı workshoplara da katılıp eğitim gördü. Sonrasında Berlin’den gelen ‘Sanford Meisner Oyunculuk Tekniği’ni öğreten eğitmenler ‘Mike Bernardin ve Athanasios Karanikolas’ ile workshopta eğitimler aldı. 2015 yılında yapılan Acun Medya’nın üstlendiği, Tv8’de yer alan ‘Survivor All Star’ yarışmasına yeniden katıldı. Yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun süre oyunlara katılamadı ve bir müddet sonra yarışmadan elendi. Survivor sonrası yeniden oyunculuk çalışmalarını devam ettirmek istemektedir.

Tetik, 2016 yılında Mekke'ye giderek umre yaptı. Umre haberini sosyal medyada "Allah'ım! Davetine uydum. Emrine boyun eğdim. Senin hiçbir ortağın yoktur. Davetine icabet ederek huzuruna geldim. Hamd sana mahsustur. Nimet ve mülk senindir. Senin hiçbir ortağın yoktur" sözleriyle paylaştı

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23