John Bass

FETÖ imamları Bayram Andaç ve Muharrem Gözüküçük ile 7 kez telefonda görüşen ve 15 Temmuz sonrası firari Adil Öksüz’ü de arattığı deşifre olan ABD eski Büyükelçisi John Bass kimdir?

John Bass, 1964 senesinde New York, ABD'de dünyaya geldi. 

1986 senesinde Syracuse Üniversitesi'ndeki eğitimini tamamlayan Bass; Türkiye, Kıbrıs, Benelüks ülkeleri ve NATO-Rusya görüşmeleri üzerinde çalışmalar yaptı. Yurt Dışı çalışmalarına katılmadan önce bir gazete editörlüğü ve bir siyasi kampanya danışmanlığı yaptı.

2009-12 yılları arasında Gürcistan'da ABD Büyükelçisi olarak görev yapan Bass, ABD Başkanı Barack Obama tarafından ABD’nin Türkiye Büyükelçisi olarak 1 Ekim 2014 tarihinde göreve atandı. 

FETÖ imamları Bayram Andaç ve Muharrem Gözüküçük ile 7 kez telefonda görüşen ve 15 Temmuz sonrası firari Adil Öksüz’ü de arattığı deşifre olan ABD Büyükelçisi John Bass, kirli sırlarıyla birlikte Afganistan’a atandı.

Buradaki görevi biten ve Büyükelçiliğe Afganistan'da devam edecek olan Bass, 10 Ekim 2017 tarihinde bir veda yemeği düzenledi ve yemeğe siyaset, bürokrasi ve askeri dünyasından isimleri de çağırdı. Yemeğe davetli olan isimlerin hiçbiri, FETÖ imamlarıyla ilişkisi açığa çıkan Bass'ın davetine icabet etmedi.  Haberin detayı için tıklayınız...