• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI

Yaygınlaştırmak istenen fitne

04 Temmuz 2020
A


Sefa Saygılı İletişim: [email protected]

Son yıllarda nedense birtakım sapkınlıkların adeta reklamı yapılıyor, toplumda yaygınlaşması, daha görünür hale gelmesi için fazlasıyla gayret gösteriliyor.  Şaşkınlık içindeyiz. ‘Ne oluyor, ne yapmak isteniyor?’ demeden geçemiyoruz. 

 Hâlbuki insanlığın LGBT’lilere değil sağlıklı bireylere ihtiyacı vardır. Dünyada bu tür sapkınlıkların artmasının, normalleri sarıp sarmalamasının ne faydası olacaktır ki?

Elbette bu tür insanlar da toplumda vardır, tarihin her zaman diliminde olmuştur, olacaktır da. Ancak bizlere ve bütün sağduyulu insanlara, kurum ve kuruluşlara düşen görev arızalı tiplerin değil sağlıklı insanların yaygınlaşmasını sağlamaktır.

Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konudaki beklenen uyarısını daha yenilerde yaptı ve şunları ifade etti:

“Birileri yine sinsice milli ve manevi değerlerimize saldırıyor. İnsanlık tarihi boyunca hep lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirerek, genç dimağları zehirlemenin peşindeler. İnancımıza ve kültürümüze aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır. Halkın lanetlediği hiçbir yanlışın bu ülkede kök salma ihtimali yoktur. Türkiye milli ve manevi yapısını hedef alan saldırılara karşı da mücadele edecek güce de sahiptir. Rabbimden milletimizi ve ülkemizi bu tür sapkınların yol açacağı beşeri felaketlerden korumasını niyaz ediyorum.”

Şimdi bakıyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bazı şer odakları toplumu bir de bu açıdan anormalleştirmeye, karşı cinslerin ar farklılıklarını gidermeye, insanlığı tek bir cinsiyet haline getirmek için çaba göstermeye hummalı bir şekilde gayret ediyor.

Tabii çok yönlü bu toplum projesinde yapılmak istenen sadece bundan ibaret değil. Bir yandan erkek ve kız çocukları birbirlerine benzetilirken, diğer yandan da erkekler ve kadınlar arasına düşmanlık tohumları atılıyor. Bunların temelinde de ülkemizin imzaladığı İstanbul Sözleşmesi var maalesef.

Muhterem düşünür Yusuf Kaplan Üstadımız dünkü yazısında şunu söylemiş:

“Günümüzde sapkın eşcinsel ilişki biçimlerine dayalı bir toplum icat edilmeye çalışılıyor!

Bunun en önemli enstrümanlarından ya da hazırlayıcılarından biri lanet olası İstanbul Sözleşmesi.

Sapkın bir toplum modeli inşa etmeye çalışıyorlar ve bu konuda kilometre taşlarından biri olacak anlaşmanın adını İstanbul Sözleşmesi koyuyorlar!

Bu adamlar bizden İstanbul’un intikamını almak istiyorlar! Gelecekte kurmak istedikleri sapkın toplum modelini hayata geçirecek sürecin taşıyıcı aktörlerinden biri olan böyle bir sözleşmeye İstanbul Sözleşmesi diyerek, hem İstanbul’un savaşmadan ele geçirilmesi için hem de inşa edilecek sapkın toplum tipinin İstanbul üzerinden inşa edilmesini sağlamak için çırpınıp duruyor, bize inanılmaz bir şekilde meydan okuyor ve hakaret ediyorlar!”

Bu içimizi karartan gelişmelere karşılık ruhumuzu ferahlatan haber de var: Çok şükür hükümetimiz de bu sözleşmenin fitne unsuru olduğunu görmüş ve atılan imzayı iptal kararı almıştır. Numan Kurtulmuş Hoca aynen şunları söylemiş: 

“İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanması gerçekten yanlıştı. 2011 yılında İstanbul’da imzalandı ve Türkiye 2012’nin Kasım ayında bunu Parlamentodan geçirerek yasalaştırdı. 2014’te de bu sözleşmeye imza atan ülke sayısı 10 ülkeye çıkınca 2014’te de İstanbul Sözleşmesi, uluslararası bir hukuk metni haline getirildi. Bu metnin içerisinde iki tane önemli husus var dikkat çekmemiz gereken ve bizimle asla uyuşmayan, bunlardan birisi toplumsal cinsiyet meselesi bir de cinsel yönetim yönelim tercihi. Şimdi bunlar ve başka şeyler de var ama bu iki meselenin … tam da bu LGBT vesaire gibi unsurların marjinal unsurların ekmeğine yağ sürecek kavramlar olduğu ya da onların arkasına sığınarak faaliyet yapabilecekleri alanlar olduğu görülüyor.”

Teşekkürlerimizi sunuyor, hükümetin vaadini bir an önce tutmasını bekliyoruz.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ezher sevinç

Sözleşmenin en kısa sürede iptalini sabırsızlıkla bekliyoruz. Oylamaya tehammülümüz yok.

Salih

6284 en sevmediğim sayı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23