Erdoğan’ın yemin törenine hangi yüzle geldiler?

12 Temmuz 2018 Perşembe

Başkan Tayyip Erdoğan’ın yemin töreninde Şer Muhalefet liderlerinden Temel Karamollaoğlu’nu görünce şaşırdım doğrusu!  Bunca olaydan sonra oraya hangi yüzle geldi? 

Etrafa pişkin pişkin bakınıp durduğunu görünce çok şaşırdım doğrusu…

Çünkü…

Seçim sürecinde Cumhur İttifakı’nın değil, Şer Muhalefet’in yanında durdu. Hatta hızını alamayarak, “Bu ülkede korku imparatorluğu var! Maalesef insanlar seslerini çıkartmaktan çekiniyorlar! Bana, Cumhur İttifakı’na katıl diyorlar! Yav ben deli miyim komşulaaar?” dedi.

“HDP ile ittifak yaparsak, oy kaybedecektik” diyerek, tek kaygısının “oy kaybetmek” olduğunu açıkladı. E daha ne desin?

Ardından PKK sevici CHP ve FETÖ güdümlü İP ile ittifak ederek, üst aklın HDP-PKK’yı meclise sokma projesine hizmet etmiş oldu!

Erbakan’ı anma gecesinde kifayetsiz muhteris Kılıçdaroğlu gibi müflis bir siyasetçiyi “özel” olarak davet ederek konuşma yaptırdı.

Erbakan Ödülleri Töreni’nde -İslam karşıtı- Sözcü yazarı Uğur Dündar’a ödül verdi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a ‘Çok tehlikeli biri’ diye manşet atan Ruşen Çakır’a Necmettin Erbakan 2018 Medya Ödülü verildi.Ruşen Çakır adına Medyascope Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı İrfan Bozan’a ödülünü, Uğur Dündar eliyle verdirdi.

Her fırsatta İslami kesime düşmanlık eden Levent Gültekin’i davet etti!

Ulusalcılara yanaştı. Ulusal Kanal’daki programlarda AK Parti’yi ve Reis’i taşladı.

Temel Karamollaoğlu, kendisini Saadet Partisi lideri olarak yolundan sapmakla eleştirdiği için, 15 Temmuz’da şehit düşen 25 yaşındaki Kurra Hafız İbrahim Yılmaz’ın eşi Hafız’ıl Kuran Esma Yılmaz’ın üstüne yürüdü. Temel Karamollaoğlu’nun gazına gelen bir kısım Saadet Partililer, genç kadını yanındaki yetimi ile birlikte linç etmeye kalkıştı!

Habertürk’teki Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına katılarak, Türkiye’de yerli savunma sanayi olmadığını savundu.  İHA ve SİHA’lar için “yerli değil”, “bizdeki İHA ve SİHA›ların tüm parçaları yabancı üretimdir ve biz sadece programını yazıyoruz” dedi.  Ancak bu sözlerini sadece dakikalar içinde değiştirmek zorunda kaldı. “Ay ben yerli değil derken İHA ve SİHA’yı kastetmemiştim” diye çark ederek, her ikisinin de yüzde 98 yerli olduğunu ve terörle mücadelede önemli bir görev aldığını itiraf etmek zorunda kaldı!

Temel Karamollaoğlu, “İktidara gelirsek tüm yatırımları durduracağız” vaadinde bulundu!

Şayet iktidara gelirse Türkiye’yi, IMF mandası günlere döndüreceğini söyleyerek IMF’ye göz kırptı! (Tıpkı referandum sürecinde hiç gereği yokken ortaya fırlayıp ‘Biz hayıyyyy diyeceğiz” dediği gibi…)

Temel Karamollaoğlu, The Guardian’a konuşarak Türkiye’de “İngiltere tarzı sekülerizm istediklerini” söyledi. Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin Türkiye vizyonunun “dinle devletin barışçıl şekilde bir arada yaşadığı İngiltere tarzı sekülerizm» olduğunu açıkladı!

Abdullah Gül’ü, Başkan Erdoğan’ın, Başkanlık Sistemi hayallerini yıkıp, yerine yeniden “parlamenter sistemi” inşa etmesi için, yani Reis’in karşısına çıkması için fiştekledi! 

Her türlü görevini ifa etmiş biri yani… E şimdi Reis’in yemin törenine gelmeye yüzü kızarmalı mı değil mi? Keşke gelmeseydi… O kem gözleriyle Reis’e nazar etmeseydi daha iyiydi. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Cem ErdemCem Erdem8 ay önce
  Uğur Dündar islam karşıtı değil
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Temel hocanin o kadar yanlisi olduki bize gore destek verdi tororetamamfakat gonul umdugu yere kuser benim ihtiyacim varken yanimda olmayan dostlugunu nasil anlayam mehrap hanim da isi bu belki birinci hata sayilmaz diyelim ikincide basbaya hata ben birinde davetsiz bir dugune gittimhaci bayram veliyi hatirlarsiniz birakip giden ve tekrar gelen muride sofraya davet etmiyor
 • Serdar uzunSerdar uzun8 ay önce
  BASINDA ADAMIN MUMLA ARANDIĞI BİR ÜLKE DE, ADAMSIN BE ABLAM. İNŞALLAH SİZİNGİBİ KALEMŞÖRLERİN SAYISI ARTAR.
 • nostaljinostalji8 ay önce
  Doğru söylüyorsun insanlık yapıp teşrif etmişler ...
 • Fatih Fatih 8 ay önce
  Mehtap hanım yapmış olduğunuz çok yanlış sayın Karamollaoğlu bir kez daha devlet adamlığını gösterdi. Sizin niye zorunuza gidiyor. Ülkü’de Barış kardeşlik olması sizi üzüyor galiba. Sonuçta bir seçim olmuş ve kazanan sadece Akp lilerin değil tüm ülkenin cumhurbaşkanı ve onu kutlamak tebrik etmek her duyarlı insanın vazifesi. Sizde artık saadet partisini kötülemekte vazgeçin a...başka şeyler yazın.
 • Erden canErden can8 ay önce
  Selamünaleykum mehtap hanım ellerinize sağlık yazınız mükemmel olmuş yüce Allah'ım sizlerden razı olsun amin amin amin
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Ya kardesim salihliye ne oluyor cokuyoruz altda kalan kim ayni cumleler sayin karahasanoglunada yazmis olsa olsa sarlatan olur yangin var yangin var nurhan damcioglu sarkisi gibi serdelenise gerek yok hallederiz daha olmedik ulkede cenneti yasarken baskasi biz kiymetini bilemedik
 • AliAli8 ay önce
  Mesele zora gitmesi değil.bağnazlık.e davet edilmiş icabet etmişler...
 • SamiSami8 ay önce
  Eee her şeyi gün gibi düşününce yazı da öyle olacak
 • ülkücüülkücü8 ay önce
  rte ile temel efendi aynı yolun yolcusu.Aynı ağacın kökü gövdesi dalları ve meyvesi.başka tarife gerek yok.Yıl 1969 aynı kervanın tamamlayıcılarından olan rte ve temel ve de diğerleri hep beraber idiler söylemleri bir eylemleri bir planları bir ulaştıkları netice bir.İyiler mi kötüler mi biz değil siz karar verin.İş menfaat olunca birileri babalarını bile satar mehtap yılmaz gibi kripto fetöcü.kocası ile beraber bu kadın birinci öncelikli fetöcü ama reizzzin yanında imiş gibi bir izlenim veriyorlar.
 • kdrdmrkdrdmr8 ay önce
  Temel Karamollaoğlunun meclise gelmesine takıldığınız kadar Temel beyi yemin törenine davet edenlere bir tek laf etmemişsin ...
 • salihlilisalihlili8 ay önce
  ya memleket yanıyor ..başkanlık başlamadan çökmüş .piyasa tarihi çöküşü yaşıyor siz hala toplantıya o geldi bu gelmedi neden geldi falan da kalmışsınız..**kafanızı kaldırında biraz piyasaya bakın ne oluyor .çöküyozzzzzz ..komedi gibi tarihe geçecek bu hükümet..3 günde kaçan kaçana borsada satıp..yatırımcı arkasına bile bakmadan kaçıyor..siz hala abidik gubudik twis ..yazık...yeni dönem yeni sistem komedi oldu....
 • vatanım sana canım fedavatanım sana canım feda8 ay önce
  Mehtap hanım bende size katılıyorum.Temelde yuz olsa katılmazdı rahhmetli Erbakanın kemiklerini sızlattılar.Muharrem inceye güldük ama bu temelsiz temele çok kınadık biz Erbakan hocamızı sever taktir ederiz.onlar bizim reisimizi sevmezler.Allaha havale ediyoruz bu meclise giren hdp lirerden dolayı
 • MUSTAFA GÜNDÜZMUSTAFA GÜNDÜZ8 ay önce
  HANIMEFENDİ DOLAR KAÇ LİRA OLDU?HABERİN VARMI?HEP BOŞ ŞEYLER YAZIYORSUN.
 • mniksekmniksek8 ay önce
  KARAMOLLAOĞLUNUN YEMİN TÖRENİNE GELMESİNE PEK TAKILMADIM, ÇÜNKÜ ADAMDA YÜZ YOK ARDAMARI ÇATLAMIŞ BUNCA KONUŞTUKLARIMDAN SONA BENİ ORADA GÖRENLER NE DER DİYE DÜŞÜNMEMİŞ, ACABA KARAMOLLAOĞLU BİR DAVET ÜZERİNEMİ GELDİ BEN SADE ORAYA TAKILDIM, MEHTAP HANIM SİZİ TV PROGRAMLARINDA GÖRMEK İSTİYORUZ...
 • ElbruzElbruz8 ay önce
  Bacım bu altın günü degilki törene şu niye geldi bu niye gelmedi diye kıprasır durursun.Üstelik günde senin günün değil.Ortada birde davet var.Herkes kafasına göre gidip protokolde oturmuyor...
 • Mehmet AliMehmet Ali8 ay önce
  davet almış olabilir mi? herhalde zorla gitmedi oraya. ..., inanılır gibi değil.
 • ibrahim şahinibrahim şahin8 ay önce
  ...bilge başkanı seviyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 • ahmet kemalahmet kemal8 ay önce
  abdullah gül ve diğerlerinin bu ülke içinçiller ve yılmazdan daha zararlı olduğunu sanmıyorum.. çilleri vs.. niye eleştirmiyorsunuz..
 • YORUMYORUM8 ay önce
  Temel in ne yapmak istediğini anlamadım.Eğer millet ittifakına destek vermeden seçimlere girmiş olsaydı ümmete ihanetleri ni belki anlatabilirdi.Ne desek boş.Onlar ihanet yolunu tercih ettiler.Selamlar.
 • Abdulkadir DOĞRULARAbdulkadir DOĞRULAR8 ay önce
  Sayın hanımefendi yazılarınızı takip ediyorum dik duruşunuzu takdir ediyorum Abdullah Gül ve Temel karamollaoğlu artık TÜRK Milletinin gözünde siyasi mevta olmuştur ve karşılığı kalmamıştır siyasi hırsları onları tarihin karanlık sayfalarına gömmüştür...
 • GakkoşGakkoş8 ay önce
  Yorumlara bakıyorum Mehtap hanımın doğru tespitleri bazılarının (Ali ve Milli görüşcü )rumuzlu yorumcuların zoruna gitmiş.
 • FoyaFoya8 ay önce
  Çok samimi olarak söylüyorum; bu Temel Kılıçdaroğlu' dan da berbat bir adamdır.
 • SelimSelim8 ay önce
  100 de 100 katılıyorum. Milli görüş Sayın Erbakan Hoca ile gömüldü. Şimdikilerin Milli görüşle uzaktan yakından alakaları yok.Saadetin Bilge adamıda Bilgisiz çıktı. Kör cahil diyecem ama ayıp olur diye demiyorum.
 • ilhamiilhami8 ay önce
  törende sen yoktun...
 • AKGÜNAKGÜN8 ay önce
  kendisini yazar, düşünür ,araştırmacı yazar gören bir sürü ismlerinin önünde sıfatlar olan,tv lere çıkıp insanların kafasını karıştırmayla görevli bir sürü yüksek okulardan mezun insanlar var, bu sizlerin bahs etiğiniz insanı öven,bizim gibi insanlarda göbeğimizi kaşıdığımız için, bizleri kandırdıklarını zan eden,kimden yana oldukları,hangi devletlerin yanında olduklarını,kimlere hizmet etiklerini kendileri dahi bilmiyorlar,bunların islam olduklarını alınlarının secdeye deydiğiyle övünen bir sürü zavat var,oysamünafıklarında alınları secdeye deydiklerini unutuyorlardı,ata sözlerimizden en meşhurlarından biri şöyle der ,ARKADAŞINI ,DOSTUNUsöyle senin nasıl bir insan olduğunu söyliyeyim,biz cahil insanlarız ama bu atasözünüde iyi biliriz ,sayın karamollaoğlu da kimlerle arkadaşlık yaptığına,kimleri savunduğuna bakıyor notunu veriyoruz.
 • MuratMurat8 ay önce
  Haklısın önce mehtap hanımın az bile yazdığı bana kalsa galiz büyün küfürleri hakeden biri efendilerine uşaklık yapmasaydı senin o dolar geçim sıkıntısı dediğin şey zaten yoktu ortada sen gezi parkının adileri faizler dibe indiğinde döviz yatay seyrederken neredeydin bana mertçe deki ben o zaman alayına sövdüm reis faizcilere tepki verirken yeminle ben daha öfkeliydim sümdüz gittim de bak yazıyorum senden öÜr dileyeceğim delikanlı gibi ama yok yazamayacaksan yada yazmayacaksann geyik yapma arkadaşım durum bu kadar net
 • Mehmet ŞahinMehmet Şahin8 ay önce
  Davet edilmiş ki, gelmiş. Ortada bir davete icabet varsa ve buna eleştirin varsa icabet edeni değil icap yapanı eleştir. İcab etmeyi eleştirmek kendi partilisine veya kendi ittifak grubuna düşer. ..
 • milli görüşçümilli görüşçü8 ay önce
  Mehtap Hanım Sizin Gerçek görüşünüz ne bilemiyorum ama. şahsen ben de akit gazetesi okurlarındanım ve yazılarınızı genelde takip ediyorum .... Lütfen eleştirilerinizi yaparken biraz daha dikkat diyorum.
 • AliAli8 ay önce
  Aslında koca salonda bir siz bir de maduro olmalıydı!
 • KardeşKardeş8 ay önce
  Yazar, sekülerizme karşıysan yavaş...
 • Veli Veli 8 ay önce
  Bacım, sen O yüz şeklini bi değiştirsene,, neo,,, hâlâ 8 temmuz öncesinde yaşıyor gibisin Bacım?,, sana bir sır vereyim chp, Ashabı kehf in akıbetine uğradı ama tersi yönde,, Onlar de şaşkaladı. Ellerindeki paralar tedavülden kalktı.... Bacım benim!
 • Tarık HakkıgörenTarık Hakkıgören8 ay önce
  ... Artık birleştirici, güçlendirici yazıların zamanı
 • oya ayşe akıncıoya ayşe akıncı8 ay önce
  sen rahat ol mehtap kardeş eden bulur inleyen ölür
 • FatsalıFatsalı8 ay önce
  Yazılarınuzı genellikle takip eden biri olarak bazen topuzu fazla kaçırdığınızı düşünüyorum. Orada bulunan davetlileri tek tek değerlenrirken temel beyden daha çok bu ülkee için hayırlı düşünmeyecek bir çok insanı görebilirsiniz. Nezaket kuralını işletmiş söylenenler meydanlarda kaldığını ima ile bence (kendisini tasvip etmesemde oy vermesemde) daha eleştiriceniz niye geldi diceniz isimler ve simalar bulursunuz. Mesela mesut yılmaz, ali koç gerisini sizden bekliyorum. Mesela yarın sorun köşenizde papazların hahamların ne işi var diye sorun. Mesela bu ülkenin kaynaklanan vampirlere sorun ne işiniz vardı diye. Selamlarımla allaha emanet olunuz.
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Gunaydin mehtap hanim degerli muallime hanimefendikalmadi tarlayi surecek okuz yuzsuzler de kalmamis yuz yine dost gorunup bir hilesi vardir yuzde yuz bazilarina gorunsedeulkede sikinti geciminsallah yolumuz acik ve duz guzel gunleri hep beraber goruruz ve yamurlu yollarda beraber yururuz once ulkenin halkin huzurunu bozani illegal lerin borazaniherkimse temizlik mutfakdan baslar gibi baslayalim bu ulke hepimizin insanca yasayalim saygilarimla
 • ErolErol8 ay önce
  Senin kadar reis sevdalısı yok!
 • Yunus 16Yunus 168 ay önce
  YÜZSÜZ TEMEL VE AGÜL GELDİ? OĞLUNU ZORLA TEHDİTLE VEKİL YAPTIRAN, YA DA DAVUTOĞLU BABACAN.... GİBİLER NEREDEYDİ NEDEN YOKTULAR?? BU KİŞİLER FETÖ CÜLÜKTEN Mİ DİRSEK YEDİ DIŞLANDI?? BU ZATLAR FETÖ DEN UZAKLAŞTIRILDILAR İSE ÖNCE YARGIDA AKLANSINLAR, DEĞİLSE DEVLETE O KADAR EMEKLERİ GEÇTİ??? SİYASİ FETÖ CÜLER NE ZAMAN YARGILANACAK??
 • MisafirMisafir8 ay önce
  Geçim dolarfilan yaz

Günün Özeti