• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Latif Erdoğan
Latif Erdoğan
TÜM YAZILARI

Vatan sevgisi ve FETÖ

31 Ağustos 2019


Latif Erdoğan İletişim: [email protected]

Vatan, uğruna ölünmeyi hak eden vedia, kutsal emanettir. Vatan, cetlerimizin şanlı mirası, gelecek kuşakların henüz yaşanmamış hatırasıdır. O, sıla yüklü hasret, buram buram cennettir. Vatan bir şiir, vatan bir musiki, vatan bir ahenktir.

Ana bağrıdır vatan; gül kokan. Ana kalbi, ana yüreğidir, şefkatle, muhabbetle, sevgiyle, merhametle atan. Her karış toprağında binlerce kara sevda saklayan sırdaştır o. Canları canıyla besleyen candaş, can yoldaştır o.

Şehit kanı gerektir, toprak vatan olsun için. Gazinin, teri, nefesi, çilesi en aziz armağandır ona. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, zenginiyle fakiriyle, âlimiyle cahiliyle, köylüsüyle kentlisiyle, patronuyla işçisiyle herkes kendisinden bir parçayı harç eder vatan uğruna. Onun imarı için kendilerini tüketir bütün ustalar, kalfalar, çıraklar. Ona vuslat arzusuyla kıvrım kıvrım uzanır tüm yollar. Coşkun ırmaklar okur sevda türkülerini vatanın. Gök kubbede yankılanır sedaları aşıklarının. Bazen dalgalar selamını bırakırlar sahillerine kim bilir hangi unutulmuşun. Bazen gözyaşını taşır bulutlar ona, yabana göçmüş çocuğunun. Bağıyla, bahçesiyle, ovasıyla, obasıyla güzel olduğu gibi, kıraç toprağı hatta çölüyle de güzeldir vatan. Pınarı, barajıyla güzel olduğu gibi, kuyusu, sarnıcıyla da güzeldir. Baharıyla güzel, kışıyla, yazıyla da güzeldir. O hep güzeldir…

Millettir vatan. Din, dil, ırk birliği ile örf, adet beraberliği ile gelenek, görenek ve diğer kültürel hassasiyetlerin ayniyete varan benzeşmeleri ile millettir. Sevinçte, tasada, sürurda, yasta müşterek kaderi paylaşmış bulunmakta millettir. Özgün kimlik ve kişiliği, ferdiyete uzanan çizgide topluca temsil edebilme nasibine sahip olmakla millettir.

Bayraktır vatan. Bağımsızlığa tutkunluğu, özgürlüğe vurgunluğu ile bayraktır. Alnı açık oluşuyla, başı dik duruşuyla, hep güven verişiyle, daim sulh deyişiyle bayraktır. İffettir, namustur, onurdur, gururdur, şandır, şereftir, haysiyettir, kahramanlıktır her ikisi de. Hakkı, hürmettir, saygıdır vatanın, hakkı olduğu gibi bayrağın…

Devlettir vatan. Caydırıcı kuvvete, adaletli şevkete, koruyucu şefkate talip olmak ile sözü hükme bağlayan, eşitliği sağlayan, dengeyi uyarlayan iradeye malik olmak ile genel geçer nizama, kuşatıcı izana, ebet payeli mizana varis olmakla devlettir. Kışlalı duruşuyla, haine vuruşuyla, düşmanı kovuşuyla, suçluyu buluşuyla, hesabını soruşuyla devlettir.

Dünyayı tek merkezden idare etmek isteyen küresel güçlerin oynadıkları en sinsi oyunlardan biri de vatan sevgisini, vatan şuurunu insanların gönlünden, kalbinden ve de aklından silmek, onları vatan adına aidiyetsiz hale getirmektir. Nitekim ülkemizde de oynanan oyunlardan biri ve en önceliklisi budur.  FETÖ mankurtlarının vatan deyince al görmüş boğaya dönmeleri de oynanan oyunun nasıl karşılık bulduğunun çok açık göstergesidir.

Geçenlerde bir ev ortamı sohbetinde konuklarımdan biri şöyle bir anekdot anlattı:

“Yirmi sene kadar önceydi. Bir gün televizyonu açtım. Ekranda bir adam, konuşuyor, ağlıyor, biraz sonra gülüyor, sonra tekrar ağlıyor… Hiçbir anlam veremedim,  sadece katıla katıla güldüm. Sonra da babama seslendim: Baba, gel bak yeni bir komedyen çıkmış, dedim.

Biraz sonra babam da geldi, izlemeye başladı. Buruk bir tebessümle, evladım, dedi, o komedyen değil, hoca, bildiğin cami hocası. Ben onu ve ailesini iyi tanırım, Erzurumludurlar. Fakat aslen Ermeni kökenlidirler. Bu hoca ilerde bu milletin başına çok işler açacak...”

Konuğum sözlerini şöyle sürdürdü:

“Babam, Erzurumlu bir iş adamıydı. İleri görüşlü bir insandı. İş hayatıyla ilgili öngörüleri hep çıkardı. Milliyetçi, vatanperver bir insandı. Bu günleri görmedi, görseydi mutlaka çok üzülürdü fakat asla şaşırmazdı. FETÖ elebaşı için, Türklükten ve Türklerden intikam almak için İslam’ı kullanıyor, derdi.”

Konuğum bunları anlatırken Gülen denen hainin daha Kırklareli vaizi iken ve henüz dünya kamuoyunda Ermeni soykırımı diye bir konu yokken 1965 yılında Ermeni Patriği Şinork Kalutsyan’a yazdığı mektubu hatırlamadan edemedim. Şöyle demiş bu mektubun bir bölümünde söz konusu hain:

“1915 senesinde Ermenilere gerçekleştirilen büyük soykırımı lanetle yâd etmeden geçemeyeceğim. Hz. İsa’nın çocuklarının Müslüman geçinen cahiller tarafından katledilmesini esefle kınıyorum…”

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gülen Ermeni; ama masum ermeni değil; ermeninin masumu da var çünkü!

Mübarek bir geceydi, yurt dışındayız ve o gece gülenperest bir herifin evinde misafiriz. Kanallarında sözümona mübarek gece programı var, ve o an onu izlettiriyorlar: manzara şu: kilise korosu gibi sazlı cümbüşlü bir müzik ekibi; karılı erkekli şarkıcılar; karılar enselerinden kuyruk sokumlarına kadar cıbıl; bir karı ilahi mi, şarkı mı, türkü mü neyse işte onu terennüm ediyor! Birden kan beynime sıçradı; "abi, böyle kandil mi ihya edilir be, manyak mı bu sizin hocanız?" dedim! Cevaben; "kardeşim kızacak bir şey yok, önce herkes dinden çıkacak, sonra yavaş yavaş yeniden dine girilecek; bu bir merhale ve biz bu merhalenin henüz bu aşamasındayız!, kendimizi ancak böyle kabul ettirebiliriz toplumlara!" demişti!
 • Yanıtla

uyuşturulmalar

Ne garip değil mi? Türk' ü hep türkçülükle vurmuşlar! Buyrun size Tekin Alp (yahudi Mohiz Kohen); buyurun türkçü (kürt) Ziya Gökalp! Fe Gülen çok daha tehlikeli; hiç bir ipucu vermemiş çünkü! Ben Türkeş' in bile Türk olduğuna inanmıyorum; Kıbrıstan kalktı geldi, Kıbrıslı olmaktan hep eziklik duydu ve bundan çokça bahsedilmesini istemeden Kayseri kökenli geçindi hep; inanılmaz ırksal yaralar açtı bu toplumda! Bugün Ankarada, İstanbulda chp adayına oy vermekten hiç arlanmayan ülkücü bir kitle (habis ur) var artık aramızda!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23