Vatan sevgisi ve FETÖ

31 Ağustos 2019 Cumartesi

Vatan, uğruna ölünmeyi hak eden vedia, kutsal emanettir. Vatan, cetlerimizin şanlı mirası, gelecek kuşakların henüz yaşanmamış hatırasıdır. O, sıla yüklü hasret, buram buram cennettir. Vatan bir şiir, vatan bir musiki, vatan bir ahenktir.

Ana bağrıdır vatan; gül kokan. Ana kalbi, ana yüreğidir, şefkatle, muhabbetle, sevgiyle, merhametle atan. Her karış toprağında binlerce kara sevda saklayan sırdaştır o. Canları canıyla besleyen candaş, can yoldaştır o.

Şehit kanı gerektir, toprak vatan olsun için. Gazinin, teri, nefesi, çilesi en aziz armağandır ona. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, zenginiyle fakiriyle, âlimiyle cahiliyle, köylüsüyle kentlisiyle, patronuyla işçisiyle herkes kendisinden bir parçayı harç eder vatan uğruna. Onun imarı için kendilerini tüketir bütün ustalar, kalfalar, çıraklar. Ona vuslat arzusuyla kıvrım kıvrım uzanır tüm yollar. Coşkun ırmaklar okur sevda türkülerini vatanın. Gök kubbede yankılanır sedaları aşıklarının. Bazen dalgalar selamını bırakırlar sahillerine kim bilir hangi unutulmuşun. Bazen gözyaşını taşır bulutlar ona, yabana göçmüş çocuğunun. Bağıyla, bahçesiyle, ovasıyla, obasıyla güzel olduğu gibi, kıraç toprağı hatta çölüyle de güzeldir vatan. Pınarı, barajıyla güzel olduğu gibi, kuyusu, sarnıcıyla da güzeldir. Baharıyla güzel, kışıyla, yazıyla da güzeldir. O hep güzeldir…

Millettir vatan. Din, dil, ırk birliği ile örf, adet beraberliği ile gelenek, görenek ve diğer kültürel hassasiyetlerin ayniyete varan benzeşmeleri ile millettir. Sevinçte, tasada, sürurda, yasta müşterek kaderi paylaşmış bulunmakta millettir. Özgün kimlik ve kişiliği, ferdiyete uzanan çizgide topluca temsil edebilme nasibine sahip olmakla millettir.

Bayraktır vatan. Bağımsızlığa tutkunluğu, özgürlüğe vurgunluğu ile bayraktır. Alnı açık oluşuyla, başı dik duruşuyla, hep güven verişiyle, daim sulh deyişiyle bayraktır. İffettir, namustur, onurdur, gururdur, şandır, şereftir, haysiyettir, kahramanlıktır her ikisi de. Hakkı, hürmettir, saygıdır vatanın, hakkı olduğu gibi bayrağın…

Devlettir vatan. Caydırıcı kuvvete, adaletli şevkete, koruyucu şefkate talip olmak ile sözü hükme bağlayan, eşitliği sağlayan, dengeyi uyarlayan iradeye malik olmak ile genel geçer nizama, kuşatıcı izana, ebet payeli mizana varis olmakla devlettir. Kışlalı duruşuyla, haine vuruşuyla, düşmanı kovuşuyla, suçluyu buluşuyla, hesabını soruşuyla devlettir.

Dünyayı tek merkezden idare etmek isteyen küresel güçlerin oynadıkları en sinsi oyunlardan biri de vatan sevgisini, vatan şuurunu insanların gönlünden, kalbinden ve de aklından silmek, onları vatan adına aidiyetsiz hale getirmektir. Nitekim ülkemizde de oynanan oyunlardan biri ve en önceliklisi budur.  FETÖ mankurtlarının vatan deyince al görmüş boğaya dönmeleri de oynanan oyunun nasıl karşılık bulduğunun çok açık göstergesidir.

Geçenlerde bir ev ortamı sohbetinde konuklarımdan biri şöyle bir anekdot anlattı:

“Yirmi sene kadar önceydi. Bir gün televizyonu açtım. Ekranda bir adam, konuşuyor, ağlıyor, biraz sonra gülüyor, sonra tekrar ağlıyor… Hiçbir anlam veremedim,  sadece katıla katıla güldüm. Sonra da babama seslendim: Baba, gel bak yeni bir komedyen çıkmış, dedim.

Biraz sonra babam da geldi, izlemeye başladı. Buruk bir tebessümle, evladım, dedi, o komedyen değil, hoca, bildiğin cami hocası. Ben onu ve ailesini iyi tanırım, Erzurumludurlar. Fakat aslen Ermeni kökenlidirler. Bu hoca ilerde bu milletin başına çok işler açacak...”

Konuğum sözlerini şöyle sürdürdü:

“Babam, Erzurumlu bir iş adamıydı. İleri görüşlü bir insandı. İş hayatıyla ilgili öngörüleri hep çıkardı. Milliyetçi, vatanperver bir insandı. Bu günleri görmedi, görseydi mutlaka çok üzülürdü fakat asla şaşırmazdı. FETÖ elebaşı için, Türklükten ve Türklerden intikam almak için İslam’ı kullanıyor, derdi.”

Konuğum bunları anlatırken Gülen denen hainin daha Kırklareli vaizi iken ve henüz dünya kamuoyunda Ermeni soykırımı diye bir konu yokken 1965 yılında Ermeni Patriği Şinork Kalutsyan’a yazdığı mektubu hatırlamadan edemedim. Şöyle demiş bu mektubun bir bölümünde söz konusu hain:

“1915 senesinde Ermenilere gerçekleştirilen büyük soykırımı lanetle yâd etmeden geçemeyeceğim. Hz. İsa’nın çocuklarının Müslüman geçinen cahiller tarafından katledilmesini esefle kınıyorum…”

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Kanseri erken teşhis eden tabip:Latif HocaKanseri erken teşhis eden tabip:Latif Hoca1 ay önce
  Latif Erdoğan’ı karalayan robotlar! Acınızı anlıyoruz. Latif Hoca perdeyi indiriyor Bir bakıyorsunuz: Şeytan çıplak. FETÖ nün en güçlü yıllarında bunun fitne olduğunu teşhis eder etmez yolunu ayıran Latif Erdoğan elbette FETÖnün itibarsızlaştırma hareketine maruz kalacaktır.
 • Takke İndi Kel GöründüTakke İndi Kel Göründü1 ay önce
  Başlarınızı hizmet için diye diye açtırdı. Namazı hizmet için terkettirdi. Okul okul diye mankurt yetiştirdi. FETÖ robotları diğer hak sahiplerinin mevki makam ve devlet memurluğu subaylık gibi haklarını hizmet hizmet diyetürlü dümenlerle ele geçirdi. FG İslamın içine girmiş şeytani bir fitnedir.
 • Kemal KelleKemal Kelle1 ay önce
  Feraseti açık olanlar baştan beri biliyordu Fetö alçağını.Din maskesi altında Türk ve Müslümanlara hemcinslerinin desteğiyle ördüğü boyunduruk son 5-6 yıldadeşifre olana kadar .Öyle sinsi çalıştılar ki kullanılan müslüman maskesi birçok kişiyi yanılttı.Bazı yorumcular yanlıştan dönenlere (AllahCC un yardımıyla)dil uzatmamalı bence.Bu gibi durumların dahi Fetö'ye hizmet ettiğini unutmayalım.
 • Ahsen BudakAhsen Budak1 ay önce
  Doğrusu Latif bey bende sizin nerede durduğunuzu anlıyamıyorum yapıyı deşifre ediyorum derken yücelik ve keramet yüklüyorsunuz niyetinizi bilemem ama yaklaşım tarzınız fetoya yarıyor.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  GERCEK Vatan sevgisi yerli milli şarjlı ve doğal gazlıaraba üretip sadece kamu bu otoyu kullansa enaz Türkiye yi 10 yıl iler götürür.
 • takataka1 ay önce
  Latif Erdoğan: Senin gibi kaç bin kişiyi MİT FETÖ'nün yapılanması ve operasyonlarında kullandı? Sen ve senin gibi ajanlar FETÖ'nün oluşmasında en önemli rolü oynayan vatan hainlerisiniz. Şimdide çıkmış "Vatan Sevgisi ve FETÖ" başlıklı makale yazıyorsun. İnsanda zerre kadar Allah korkusu, ahlak, utanma ve sıkılma duygusu olur. Senin gibileri dışarıda el üstünde tutulup, köşe yazıları yazdığı sürece, Türkiye sonsuza kadar FETÖ gibi yapıların saldırılarına maruz kalmaya devam edecektir.
 • Abdi EskitarhuncuAbdi Eskitarhuncu1 ay önce
  uyuşturulmalar’a ülkücüler birer ayna sen o aynaya bakmaya devam ettikçe kendini görüyorsun. İp demiyor ülkücü diyorsun. Senin derdin Cumhur ittifakına çamur atmak. Başka kapıya FETTOŞŞŞŞ.
 • Fazlı MübincanFazlı Mübincan1 ay önce
  Kimim gâvur kimin Müslüman olduğunu Allah bilir. Beni de pek ilgilendirmez. Çünkü hesap görücü ben değilim. Kendime kefilim.Ama “uyuşturulmalar” adıyla yazan sonra da binbir surat kimliğini “Gazlı Bubincam” diye değiştiren kişinin insanları tekfir etmekten zevk alarak şeytanın, Feto’nun, NATO’nun, Gladio’nun namına konuşmaya devam etmesi manidar. Bu Allah şerrinden saklasın.
 • SefaSefa1 ay önce
  Latif bey harika yazı kaleme almışsınız. Bilgilendirici ve uyarıcı. Bu zatın öngörüsü aynen çıkmış. Rabbim milletimizi korusun esirgesin
 • Can tatlı âbi be!Can tatlı âbi be!1 ay önce
  Dün, Erzurum' daki sinema salonunda ahaliyi kışkırtıp eve kaçarak saklanan milli kahraman; bugün tüm ülkeyi kışkırtıp 250 kişiyi öldürtmeden önce, tedbirini daha da sağlam aldı ve sınırların atlantik ötesine tüydü: ingilizcesini söyleyelim; "safety first" keh, kehh.., (özür dilerim abd geciktim; ama kendime güvenli bir yol seçtim; lay lay lay lay loooo, ley ley ley ley liii)
 • Gazlı Bubincam' aGazlı Bubincam' a1 ay önce
  Unutmuşum pardon; ilaveten, bir çok ülkücü müslüman da değildir. (hepsi değil elbet, aralarında çok ahmaklar da var) Nihal Atsız' ın dinine mensupturlar.
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  eyyy vatan haını fetoş un peşinden ınatla gıtmeye devam eden zavallı pimaş lar ne zaman akıllancaksınız heee rabbım ızan şuur ıhsn etsın amın
 • Turan ArlılarTuran Arlılar1 ay önce
  "Gülen Ermeni'ye kurban olsun, Ermeninin dini var. Gülen şeytandan aşağı bir mahluk Ermeniyi tenzih ederim.
 • Fazlı MübincanFazlı Mübincan1 ay önce
  “uyuşturulmalar” adıyla yazan kişinin aklı, mantığı, ufku, niyeti, hedefi, gayesi, beyanı Türk değil, Müslüman değil, Türkçü değil, İslamcı değil, insanî değil, rahmanî değil… Şeytanî.. Tam fitne, fesat, bozguncu kafası. Doğru görünen bir yalan söylüyor, ardından yalanın iftiranın katmerlisi geliyor. Moiz Kohen’e söver gibi yapıyor ama kendisi Moiz gibi davranıyor. Ziya Gökalp’e iftira ediyor. Sonra Türkeş’e çamur atıyor. O yetmiyor Ülkücü kavramının ırzına tasallut ediyor. chp adayına oy vermekten hiç arlanmayan ülkücü bir kitle (habis ur) var” CHP adayına aynı gerekçelerle oy veren dindarları meselâ Saadetçileri, Süleymancıları görmüyor. Bu kişi şeytanın, Feto’nun, NATO’nun, Gladio’nun namına konuşuyor. Allah şerrinden saklasın.
 • VatanımVatanım1 ay önce
  Yalancı bir kişi alim olamaz, 15 temmuz onu tamamen ele vermiştir!
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Bu hainin arkasından gidenler menfaat için gidiyorlar.inanclari için değil. Maalesef hem dunyalarini hemde ahiretlerini kaybedecekler. Kişi sevdiği ile beraber hasr olunacak. Sen gider bir gizli kardinali seversen onunla beraber gidersin oraya .yani cehenneme.vesselam
 • DimiDimi1 ay önce
  Dini kim maske olarak çıkarları in kullanıyorsa tüm lânetlere uğrasın tez vakitte yok olup gitsin
 • uyuşturulmalaruyuşturulmalar1 ay önce
  Ne garip değil mi? Türk' ü hep türkçülükle vurmuşlar! Buyrun size Tekin Alp (yahudi Mohiz Kohen); buyurun türkçü (kürt) Ziya Gökalp! Fe Gülen çok daha tehlikeli; hiç bir ipucu vermemiş çünkü! Ben Türkeş' in bile Türk olduğuna inanmıyorum; Kıbrıstan kalktı geldi, Kıbrıslı olmaktan hep eziklik duydu ve bundan çokça bahsedilmesini istemeden Kayseri kökenli geçindi hep; inanılmaz ırksal yaralar açtı bu toplumda! Bugün Ankarada, İstanbulda chp adayına oy vermekten hiç arlanmayan ülkücü bir kitle (habis ur) var artık aramızda!
 • Gülen Ermeni; ama masum ermeni değil; ermeninin masumu da var çünkü!Gülen Ermeni; ama masum ermeni değil; ermeninin masumu da var çünkü!1 ay önce
  Mübarek bir geceydi, yurt dışındayız ve o gece gülenperest bir herifin evinde misafiriz. Kanallarında sözümona mübarek gece programı var, ve o an onu izlettiriyorlar: manzara şu: kilise korosu gibi sazlı cümbüşlü bir müzik ekibi; karılı erkekli şarkıcılar; karılar enselerinden kuyruk sokumlarına kadar cıbıl; bir karı ilahi mi, şarkı mı, türkü mü neyse işte onu terennüm ediyor! Birden kan beynime sıçradı; "abi, böyle kandil mi ihya edilir be, manyak mı bu sizin hocanız?" dedim! Cevaben; "kardeşim kızacak bir şey yok, önce herkes dinden çıkacak, sonra yavaş yavaş yeniden dine girilecek; bu bir merhale ve biz bu merhalenin henüz bu aşamasındayız!, kendimizi ancak böyle kabul ettirebiliriz toplumlara!" demişti!

Günün Özeti