Sözde yenilgi üzerine...

29 Haziran 2019 Cumartesi

Kim, nasıl düşünüyor olursa olsun, ben, 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminde millet iradesinin sandıkta tecelli eden sonucunun İmamoğlu’nun farklı galibiyeti şeklinde olduğu kanaatinde değilim.

Daha önceki seçimde FETÖ’nün gerçekleştirdiği şaibe ve usulsüzlüklerin yenilenen bu seçimde daha profesyonelce yapıldığı, karartmaların daha ustaca gerçekleştirildiği inancındayım; ve önümüzdeki dört yıllık süreçte yapılan ve yapılacak olan icraatın bütünü beni bu inanç ve kanaatimde tekzip etmediği sürece de bu kanaat ve inancımı değiştirecek değilim.

İmamoğlu mazbatasını aldı. Elbette kaderin kendisine takdir ettiği sürece başkanlık yapacak. Hukuki prosedürün böyle olacak olması beni hiç ilgilendirmiyor; oyların yeniden sayılması, yeniden seçim yapılması gibi şimdilik akla zarar herhangi bir teklif getirmediğime göre benim bu ilgisizliğim de başkalarını ilgilendirmemeli. Hepimiz, kanaatimizi ve kabullerimizi zamana yaymalı ve önümüzdeki süreçte gerçekleşecek icraatın yakından takipçisi olmalıyız. Ne kadar milli menfaat eksenli hareket edileceği, ne kadar başka (özellikle FETÖ- PKK ve dış güçlerin) çıkar beklentilerine cevap verileceği sabit kriterimizdir.  

Seçimin görünen mevcut sonucuna iki türlü tepki vermek de mümkün.  Birincisi üzüntü: Binali Yıldırım’ın, seçilseydi İstanbul’a kazandırmış olacağı artı değerleri düşünüp de bunlardan mahrum bir tablo ile yüzleşmek karşısında üzülmemek elbette mümkün değil. İkinci tepki sevinç: İleride bütün Türkiye’de yaşanması muhtemel bir negatif sonuç karşısında şimdiden tedbirli olmaya bizi uyardığı için bu yenilgi görünümlü ikazı sevinçle karşılamak gerek.   

Ak Parti, bu ülkeye çok hizmet eden bir siyasi hamlenin adıdır. Başlangıçta ona gönül verenler meseleye bir parti oluşumundan çok bir dava tekevvünü olarak bakmışlar ve bütün gayretlerini böylesi bir tekevvün uğruna seferber etmişlerdir.  Uyku nedir bilmediler, yorgunluk nedir hissetmediler, çalıştılar, çalıştılar ve sadece çalıştılar. Bu onlara düşen görevdi; onları başarılı kılacak da “insana ancak çalıştığı vardır” (Necm, 39) diyen Rabbimizdi. İhlası, samimiyeti çalışmalarına aşı yaptılar ve sonuçta el attıkları meselelerin çoğunda Cenab-ı Hakk’ın inayet ve yardımıyla başarılı oldular.

Görünürdeki sözde yenilgi bu başarıyı gölgeleyecek ve Ak Parti’nin bu ülkeye yaptığı muazzam hizmetleri nazarımızda küçültecek değildir. Biz bu çalışmaların hep arkasında olduk öyle olmaya ve öyle kalmaya da devam edeceğiz. Ak parti hakim parti olma konumunu geçici olarak kaybedip birinci parti konumuna inmiş olsa da Cumhur İttifakı sürecine girişle bu zaafını geride bırakmış, Cumhur İttifakı bütünlüğü içinde tekrar hakim parti konumuna yükselmiştir. Sözde yenilgi, güneşi perdeleyen küçük bir bulut dalgasıdır, rüzgarla gelmiş, rüzgarla gidecek ve hiçbir izi de kalmayacaktır.

Ve bu fecr-i kazibin aldatıcı ışığına gönül kaptıranlar, muhalefeti destekleyenler ve bu fırsatı ganimet bilip yeni siyasi yapılanmaların peşine düşenler, fecr-i kazip şafağını geri çektiğinde nasıl bir karanlıkta kaldıklarını görecekler,  galibiyetlerinin nasıl yarını olmayan gizli birer mağlubiyet olduğunu acı tecrübelerle yüzleşerek anlayacaklardır.

Bir de, başkasına düşmanlıkla başlayan dostluklar, açken yutulur tokken kusulur cinstendir. Cumhur İttifakının muhalefetinde konuşlanan ve Erdoğan düşmanlığı üzerine kurgulanan dostluk böylesi bir dostluktur. Daha ilk gece mide bulantıları başladı, yakında yuttuklarını kusacaklar. Hele sıra, çıkar paylaşımlarına gelsin…

Bazı mağlubiyetler, düşüşün değil, büyük idealler peşinde koşuşun işaretleridir. Ben, bu sözde yenilgide böyle bir mana da hissediyorum. İnşallah Ak Parti, bu sözde yenilgiyi kaderin bir teşvik kamçısı gibi değerlendirecek, azmini, kararlılığını, gayretini katlayarak vaad ettiği yüce ve yüksek hedeflere doğru hızla mesafe almayı başaracaktır. Güzel, sevindirici sonuç (akıbet) her daim takva ehlinindir. Öncelikle biz içtimai bağlamda takva ehli olma özelliğini kazanalım, koruyalım gerisi kolay…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Serap Serap 2 ay önce
  Çok güzel bir yazı olmuş.
 • Veli SagılıVeli Sagılı2 ay önce
  "“Dünya, müminin hapishanesi kafirin ise cennetidir”" sahiden hadis midir? Allah kulunacehennemi dünyada yaşatmaz. Burada yanlış bir mantık var. Yahut metni yanlış mı anladılar, Türkçeye yanlış mı tercüme ettiler?
 • Kadir BacakKadir Bacak2 ay önce
  AKP nin israfcılığı, kendi avanelerine için çalıştığı, ülkeye önemli bir hayırı dokunmadığı, açık bir şekilde deşifre olmuştur. Bugüne kadar başarılı gibi gözükmesi devletin hazırlarını(en az 210 devlet işletmesi veya fabrikası) satmasından ve yalakalara peşkeş çekmesinden dolayıdır. Latif de bu nemalardan yararlanlardan biri olarak burda övücü ve tavukları kümeste tutucu olarak görev yapıyor. Müslümanlar gidecek başka parti olmadığından AKP de ısrar etmişlerdi. Lakin bıçak kemiğe dayandı. Denize düşen yılana sarılacaktır. AKP nin içi fokur fokur kaynıyor. Herkes ben ilah olayım, devletin nemalarını kendim ve avanelerim yesin diye var gücüyle çalıyor. Gerçek budur. İslam bunların boyunduruk aracı. AKP ningerçek İslamla hiç alakası yoktur. Dinleri menfaatperestliktir. Kısacası AKP ve diğer partilerden kimseye hayır yoktur. CHP de geçmişte iktidarda uzun süre kaldı ve yamukluğu deşifre oldu. Millet enayi değildir. Siyasi asalaklar milleti sömürmeye, uyuşturmaya devam ediyorlar. Demokrasi sadece iktidar ve muhaliflere nimet sunan, halkı uyutan puttur. Kim içine girerse, müslüman dahi olsa haramı yedimi deccal avanesi olacaktır.Misal Latiftir. Hoca olmasına rağmen demokrasi putuna sımsıkı sarılmış, bu sayede nimetlere gark olmak için tağutun temsilciliğini yapıryor. Taptığı sadece makam, mevki, para, pul vesselam. İslami ne anladı, ne de anlamak istedi. Önceden Fetö nun yanında, dünyalık, izzet ve şeref olduğundan orada faaliyet gösteriyordu. Oradaki nimetler azalınca daha iyi nimet sunan safa geçti.Ey Latif,bunların doğruluğunu kalbin tastik, dilin inkar eder. Dünya nimet seviciliğini terket, biliyorsun ki bir ayağın kabirde sayılır.
 • egeliegeli2 ay önce
  AK parti bunca ekonomik sıkıntılara rağmen iki seçimdede %45 ve %45! 21 Şubat 2001 krizi ile beraber DSP oy orani %22.2 'den %1.2 'ye düşmüştü!MHP%18 den %8 'e düşmüştü! Demek ki millet hala AK partiyi bırakmıyor.CHP sanıyor ki bir seçim daha olsa bütün Türkiye'de sonuç İstanbul gibi olacak!(aslında sanmıyor geçen Faik Öztrak erken seçim istemedklerini söyledi) Yeni bir seçimde yine CHP'nin alabileceği oy oranı en fazla %25-26!İ Nasrettin hoca kuru bir ağaç dalını alıp çöle dikmiş sonrada üzerine bevl ederek,bundan sonra göreceğin bu kadarlık rağmet demiş! İşte İstanbul seçimleride böyle! Yine de ekleyeceğim birşey var AK parti teşkilatları yenilemek zorunda ,siyasette bürokraside liyakatli,ehliyetli ve sadakatli insanlar bulmak zorunda !Bütün seçimleri Tayyip Erdoğan tek başına götürmek zorunda değil!
 • FarukFaruk2 ay önce
  Lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince mee , öyle yook, çaresiz yiyeceksiniz hemde sindire sindire!
 • CumhurCumhur2 ay önce
  Evet sözde kazandı.Ekrem denilen sözde başkan 7.kocalı Hürmüz gibidir.Kimseye yaranamsyacaktır.Memnun etmesi.mümkün değildir. Olan İstanbul'a ve cumhura olacaktır. Artık millet diye varlık yoktur.Cumhur vsrdir
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu2 ay önce
  Yorumlara bakıyorum da neden oyumuz azaldı sorusunu soran ve cevabını arayan ne kadar az. Eski tas eski hamam. "ADIN NEDİN REŞİT, SEN SÖYLE SEN İŞİT" Demek ki AK Parti'de ANAP'ın son dönemlerinde yaşadıklarını aynen yaşayacak. Ne unutkan milletiz Ya Rabbiyaşanmış olanlardan hiç mi hiç ders almıyoruz. Seçimler akrabalarla değil liyakatli insanların başarıları ile kazanılır. Ne yapalım liyakatli insanlar ihanet ediyor bahanesi ile hısım akrabaya makam mevki verilip başarı kazanılmaz.
 • Rukiye Kübra yıldızRukiye Kübra yıldız2 ay önce
  Latif abi mükemmel analiz yapmışsın içinde çok değerli şifreler var.Allah senden razı olsun vatanımız için herşey mubahtır.
 • Hacc Suresi 11Hacc Suresi 112 ay önce
  MÜ’MİN DÜNYA MENFAATI İÇİN DİNDEKİ SAFINI TERK ETMEZ. Ederse ne olur? TAM BİR MÜNAFIK OLUR. Çünkü DİN GİTTİMİ ebedi Cennette gitti demektir..Bu piyasaların bozulması, seçimlerin kaybı, bu ayet-i kerimede olduğu gibi; Mü’minlerle, (görünüşte) sanki! Müslüman olan münafıkların belli olması için büyük bir imtihandır..Bakalım dünya menfaati için kâfirlerin saflarına geçecekler mi? Yoksa! İslam’ı dava edinen Mü’minlerin safında mı yerlerini alacaklar.İşte Hacc Suresi 11. Ayet-i Kerimenin kısa bir açıklaması “ İNSANLARDAN ÖYLESİ DE VARDIR Kİ, (Yüce Allah’a iman ettiğini ve Müslüman olduğunu iddia etse dahi ) ALLAH'A KIYIDAN, KENARDAN KULLUK EDER..EĞER KENDİSİNE( dünyalık )BİR HAYIR DOKUNURSA GÖNLÜ ONUNLA HOŞ OLUR.( iyi ki Mü’minlerle beraberdim der. )ŞÂYET BAŞINA (imtihan gereği olarak )BİR KÖTÜLÜK GELİRSE (sırf Dünya menfaati için hemen Mü’minlerin safını terk ederek Müslüman görünümlü münafıklarla ve kâfirlerle beraber olur. )(İşte ) O (Müslüman görünümlü kimse, Mü’min olamamış ve bu yüzden)DÜNYAYI DA KAYBETMİŞTİR, AHİRETİ DE. .İŞTE(eğer tövbe etmeyip mü’minlerin safında yerini almazsa)BU(Cehenneme gidiş )APAÇIK ZARAR VE ZİYANIN( ebedi bir belanın)TA KENDİSİDİR.Hacc Suresi 11
 • bozokbozok2 ay önce
  ak parti başarısızlığından dolayı kazandı diyenler muhakkak ki chp taraftarı kişilerdir. ak parti zaten ne yapsa başarılı demezler.izmir belediyesi yıllardır başarızı bir yönetimin elinde. izmiri nereye koyalım o zaman. millet orda başarızı bilmiyor mu cümle alem biliyorda. o oldu bu oldu chp yönetecek şimdi istanbulu. bundan sonra başarılarınızı gösterin bizde takdir edelim ak partililer olarak.sizler gibi yok saymayız olana yok demeyiz merak etmeyin.şu varki c.başkanı güzel bir hizmet yaptı bu başkanlık sistemine geçişle.oda artık dağınık değil toplu iktidar ve muhalefet olacak olması.yani herkes başarılı olmak zorunda artık.çıtayı çok yükseltti vede iyi oldu bu durum.iktidarın 17 yıldır bilinen birçok problemlere rağmen şaha kaldırmasını dagözardı etmeyelim. taraf olduğumuz partilerin bu ülkeye güzel hizmetler yapması için takipçileri olalım. boşu boşuna particilik olarak değil.
 • AhmetAhmet2 ay önce
  Yanlıştan, hatadan, yenilgiden (bence de geçici) ders çıkarmayı ve daha bir istekle çalışma isteğini, "pişkinlik" olarak görenlere pes doğrusu.
 • Tek başına %46Tek başına %462 ay önce
  Ak P tek başına %46. Ekonomik zorluklara rağmen%46. Milliyetçisi PKKlısıSaadetçisiCHPlisi aşırı solcusu Azınlıkları hepsi birleşmesine rağmen alınan %46. Rakipleri korkutan da bu. En son referandum da da buna yakın bir EVET oyu çıkmıştı. İstanbul’da HAYIR kazanmıştı.
 • MevlütMevlüt2 ay önce
  Pes doğrusu.. bu kadar pişkin bir yaklaşım koca koca adamlara yakışıyor mu.. gerçi size çok yakışıyor..
 • ErcanErcan2 ay önce
  Seçim sonuçlarını içinize sindirmiş görünüyorsunuz. Yani " Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle birşeylet oldu" diyorsun. İçine dinledi için ne kadar fark olmalı acaba?
 • MardinliMardinli2 ay önce
  Sayın latif bey dilinize yüreğinize sağlık.Ben bir vatandaş olarak diyorum bu istanbul seçiminde hile oyun vardır.Secimden önce herkese diyordum bır şeyde korkuyorum ve korkuyordum ve korktuğum şeyden oldu bu chp kesinlikle hakkag
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu2 ay önce
  "Avun Latif avun" Bu sözü Şeyh Edebali Genç Osmangazi'ye söylüyor. CHP ve İmamoğlu başarılı oldukları için değil, AK Parti son dönemlerde başarısız olduğu için kazandı. AK parti böyle devam ederse yenilmeye mahkum. Damatlara bakanlık verilerek başarılı olunmuyormuş demek ki.
 • Sayın Ahmet Arlı Sayın Ahmet Arlı 2 ay önce
  Yorumda Sn Latif Erdoğan’a“Kalın kafa” hakaret suçuna girer. IBBB’yi defalarca AK P.kazandı. Bak arşive geçmişte kaybedilen seçimlerden sonra CHP ne demiş. Şimdi Ak P.“Milli iradenin başımız üstünde yeri var” dedi. Fark bu. Yorum ilgili birime sevk edilmiştir.
 • RabiaRabia2 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim. Artık sen, sana emrolunanı açıktan açığa bildir. Allah’tan başkalarına ilahlık yakıştıranlardan yüz çevir, onları kendi hallerine bırak.hicr süresi 94.ayet.elhamdulillah Sayın Erdoğan hz İbrahim ede samimiyetsiz davrandılar dinî parça parça etmek istediler.fakat Allahu Teala onlara sorunca ne cevap verecekler.paragraflariniza katılıyorum.bunlardan dediğiniz gibi önder olamaz sadece birazcık yararlanmaları için sunnetullah.ahirette hiç bir şey yok inkarci iftiracı,yakancilara sadece cehennem ateşi.ne kadardayaniklilarmis ateşe şaşırtıcı.elhamdulillah.Sayin Erdoğan defalarca müslüman olmak isterler de işten çıkarılan su gariban insanların hâlini gormezlermi.belediyede hem memur gibi muamele gör, görevini yap hem de işinden atıl.daha bu işçilerle ilgili kim bilir bilmediğimiz daha neler neler var yazık çok yazık.bizimde Allahimiz var HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.Recep Tayyip Erdoğan Sayin Başkanımız bizim önderimiz olabilmiştir vede dünyanın.biz Allah'a iman ediyoruz.ben müslümanlardanim.Binali Yıldırım has oy aldı.3.havalimani Avrasya tüneli ve ulaşımda görevde olduğu sürece bizi bu günlere taşımaya vesile oldu.Allah razı olsun.kilicdaroglu ömrünün sonlarına doğru yaklaşırken bir insan nasıl PKK'yı meşru gösterirsin.31marttan sonra İlk şehidimiz Hatay da Mehmet Kara idi.biz unutmuyoruz Allah unuturmu.iscilerde işlerine geri verilsin.haklari verilsin.zulum yapılmasın.haksizlik yapılmasın onlara.sayin Erdoğan bu kadar net . saygılar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • Ali Sami YenAli Sami Yen2 ay önce
  Taraftarlık insanın gözünü bu kadar kör etmiyorsa bu tür yazı ve yorumlarsaf insanları kandırarak biz aslında yenilmedik onlar ¨çaldılar¨diyerek kitleye moral verme çabası .Yalana dayalı fikirler çökmeye mahkumdur. ¨Bu kadar fark olacağını İmamoğluna da Yıldırıma da oy verenler beklemiyordu. Ama millet nasıl kızmışsa artık tokat biraz şiddetli oldu.Bu sonucu hala ¨sözde yenilgi¨biçiminde değerlendirmek en azından ¨cin gözlük¨ bir okur da ¨yazılım ¨dan bahsetmiş ama sonuçlar AKP den veri alan Anadolu ajansında da, CHP den veri alan Anka ajansında da ve YSK nın kendi sisteminde de hep aynı çıkıyor bu sistemlerin hepsini de Fetöcüler yapabiliyorsa o zaman Akp ülkeyi yönetemiyor demektir. Temizlendi denilen FETÖ´cüler devletin içinde hala çok güçlüler demektir. Madem bu kadar güçlülerdi de neden bu kadar farkı 31 martta yapmadılar neden ilçe belediye seçimlerinde yapmayıp İmamoğlunu ¨Topal ördek¨ haline getirdiler.Sordukça sorasım geliyor peki bu kadar ¨profesyonelce ¨ karartma yapabilme güçleri varsa neden Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce`yi Cumhurbaşkanı seçtirmediler.Lütfen sayın yazar ya da bu minval üzre yorum yapan arkadaşlar bizi salak yerine koymayın. Ha ¨bizim hedef kitlemiz senin gibiler değil biz azıcık uyanma ihtimali olanlara söylüyoruz bu ninnileri¨ diyorsanız sizi vicdanlarınızla başbaşa bırakıyorum. Sizin vicdanınıza ne olmuş bilmiyorum ama yapılan haksızlıklar milletin vicdanını çok fena sızlatmış.Tıpkı 367 kararında olduğu gibi.
 • hacı ali özhanhacı ali özhan2 ay önce
  Latif beyin "...önceki seçimde FETÖ’nün gerçekleştirdiği şaibe ve usulsüzlüklerin yenilenen bu seçimde daha profesyonelce yapıldığı, karartmaların daha ustaca gerçekleştirildiği inancındayım..." gerekçesi ciddiye alınmalı derim...bu kadar farkı izah ederken bu gerekçeyi de düşünmek gerekiyor du ki bence de doğru bir ihtimal... çok esaslı bir yorumlar yapmış...tebrik ederim..
 • kibarcikkibarcik2 ay önce
  ve bu fecr i kazibinişte buna gönlünü kaptıran ların cumlesı ahırlerınınne olacagını bu mıllete cenabı hak gösterecek inşaşallahu rahman veselam
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 2 ay önce
  Reis kabineyi liyakat üzere oluşturmazsa bir dahaki sefere şefkat tokadı değil,ZECR tokadı yeriz Allah korusun... Mehmet Şimşek’in neyi vardı da ekonomiyi ona emanet etmedik? Ali Babacan gibi bir dahî nin neyi vardı da ona emanet etmedik? Kabahat bizim... Kimse mollanın ihanetine, imamın hırsızlığına, ecnebîlerin hucumuna takılmasın...Biz bu hatalara devam edersek Allah ta bu partiyi Anap’ın düştüğü çukura saplar...O zaman gene Olan bize olur... Zira siyasiler??????
 • Ahmet ArlıAhmet Arlı2 ay önce
  Körler sağırlar birbirini ağırlar. Sözde yenilgiymiş. Gerçek yenilgi sayın yazar ananın ak sütü gibi helal bir yenilgi. Fetö ve HDP beklentileriymiş sen ne kadar vatanseversen CHP de o kadar vatanseverdir. Bunu o kalın kafana soksan iyi olur.
 • YUNUS 16YUNUS 162 ay önce
  2003 yılında 8-9 yaşında olan çocuklar şu anda 25 yaşında gençler oldular....maşallah hepside çok dindar tamamı 5 vakit namaz kılıyor...oruç tutuyor..ilk fırsatta hepside önce umre akabinde hacca gitmek istiyor, hiçbirindesigara alkol yokkkk ,zinadan uzak duruyorlar kızlarımız tesettüre aşırı !!!! dikkat ediyorlar,ALLAH razı olsun reisten hem dünyalığımız hem ahiretini için çalışıyor....
 • MEHMETMEHMET2 ay önce
  HERKES YENİLGİ7KAYIP ÜZERİNE YORUM YAPIYORDA NEDEN KİMSENİN AKLINA İNSANOĞLUNUN NAKÖR OLDUĞU AKLA GELMİYOR
 • sincarsincar2 ay önce
  Düşüncemi absürt görebilirsiniz ama bu seçimde de yazılımsal/programsal hilenin olduğunu düşünüyorum. Zira mart seçiminde iyice tanınmayan imam oğlu, daha doğrusu cicim-micim olarak tanınan, haziran seçiminde çok iyi tanınmış, boyaları dökülmesine rağmen nasıl oluyor da 800 bin oy farkla kazanabiliyor.???
 • mehmet hanifimehmet hanifi2 ay önce
  Her şerde bir hayr vardır, şer gibi görünür ama hayrdır.Bu ibbb olayı da ancak böyle anlatılabilir .AKParti esasında, millet iradesinin topyekün Hakka, hizmete ve adalete teksif edildiği bir hareketin siyasi adıdır.Temelinde Hakkın rızası, Hakktan yana, adalet kavramının tam anlamıyla uygulanması arzusu vardır.17 yıllık icraata belkide bu muhteşm hedeften azda olsa sapmalar veya saptırılmalar olmuştur.Hem sapmalara hemde saptırilmalara bir uyarı niteliğinde olmuştur bu seçim sonuçları.Alın size chp kafası 5 sene görün bakalım nerelere götürecek sizleri, geçmişteki icraatlarını herhalde unuttunuz, bir daha tanıyın bu kafayıda tekrar ayni çukura düşmeyin dedi kader herhalde.Şükretmek lazımki sadece birkaç yerel yönetimde bu örneklemeler oldu, ya koskoca Türkiyenin başkablığını işgal etseydi bu kafa, ne olurdu halimiz.
 • 0406 0406 2 ay önce
  Kalemine sağlık latif Erdoğan
 • sadık yamanlarsadık yamanlar2 ay önce
  seçimden 2 hün önce pkk dan yardım isteyenin kim olduğunu iyi biliyorsun ama işte münafıklık paraylamı? BİZ FETHULLAH GÜLEN E KÜFREDEBİLİRİZ ! AMA SEN EDEMEZSİN ! KÖPEK BİLE EKMEK YEDİĞİ KABA TÜKÜRMEZ.
 • burnunuzu tıkayın:burnunuzu tıkayın:2 ay önce
  1969-2019; Saadetin 50 yıllık özeti: sıkışmış metan gazı patlaması ve ulusal zehirlenme..
 • 2 ay önce
 • Cenabet chp acizliğin sembolüdürCenabet chp acizliğin sembolüdür2 ay önce
  Allahın lütfettiği tabii güzellikler içerisindeki bir şehir İzmir maalesef yıllardan bu yana b.kistandır. İzmirin sefih seçmeni yıllardır boklukta yaşamaya razıdır. 23 Haziran 2019' dan itibaren İstanbul da aynısı olacaktır. Acımayana acınmaz da, ülkeye yazık oluyor, yazık!
 • HaticeHatice2 ay önce
  Ilk defa secimin kazanilmadigi kazandirildigi hatta soylede diyebiliriz hem distan hem icten cendere icinealinmak istenen bir ulkenin idarecilerinin bir konuda fedakarlik yapmasindan kaynaklanan bir secim kazandirilmis oldugunu dusunmeye basladim latif beyin yazisida beni boyle dusunmeye itti tam secim esnasinda dis mihraklar ulkemizi tehdit etmekte icerde secim var muhalifler secimi kaybederse icerde gezi olayindan daha buyuk bir kaosa hatta disardan icerden mudahale ile ulkeyi tamamen kaybetmek var o zaman yapilacak nedir ya ulke ya secimi kaybetmek boylece ulkeye demokrasinin yerlesmesi ic kargasanin onlenmesi hemde muhaliflerin artik kaybettikleri icin saldirganlasmasinin durdurulmasi icin muhaliflerin kazanmis pozisyonuna gidip bir 4 yil oyalanmasi gerekir nasil olsa belediyelerdeki meclis uyeleri imzalamadigi surece yapilacak herhangi bir olumsuzluklara musaade edilmiyecektir gercek su ki belediyelerdeki meclis uyelerinin yarisindan fazlasi ak partilidir ak parti kaybetmemis olup hala denetleyicidir bu sartlarda muhaliflere secim kazandirilmis oldugunu latif beyin yazisi ve baska arastirmalar neticesinde dogruyu bulmus olduk ic ve dis tehlikelerden ulkeyi korumak icin tehlikenin birinin aza indirgenmesi icin yapilan bir fadakarliktir bunu ogrendim ve icim rahatladi demekki bazi tehlikeler en aza indirmek icin bazi fedekarliklarda bulunmak gerekecek zaten bir ittifak neticesinde alinmis olan secimde ittifak unsularin istekleri olacak eh bunlarinda hepsinin her isteginin yapilmasi mumkun degil o zaman mutlaka kopmalar ve kendi iclerindeki surtusmeler onlari yipratacaktir diye karar verdim hukumet erkanlarinin tavirlarida bu yonde yani kaybedilen bir secim yok karsi tarafa ulke menfaati icin kazandirilan bir secim var son kararim bu
 • Cem Erdem Cem Erdem 2 ay önce
  Latif ErdoğanLatif Erdoğ[email protected] 01:45:00Sözde yenilgi üzerine...- Kim, nasıl düşünüyor olursa olsun, ben, 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminde millet iradesinin sandıkta tecelli eden sonucunun İmamoğlu’nun farklı galibiyeti şeklinde olduğu kanaatinde değilim.Daha önceki seçimde FETÖ’nün gerçekleştirdiği şaibe ve usulsüzlüklerin yenilenen bu seçimde daha profesyonelce yapıldığı, karartmaların daha ustaca gerçekleştirildiği inancındayım; ve önümüzdeki dört yıllık süreçte yapılan ve yapılacak olan icraatın bütünü beni bu inanç ve kanaatimde tekzip etmediği sürece de bu kanaat ve inancımı değiştirecek değilim.:))))) 
 • ramazanramazan2 ay önce
  Aferim güzel yazı..

Günün Özeti