• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Latif Erdoğan
Latif Erdoğan
TÜM YAZILARI

Rapor 

10 Nisan 2021


Latif Erdoğan İletişim: [email protected]

Dostlarımı üzmemek, düşmanlarımı sevindirmemek için aile bireylerinden başka kimseye haber vermedim.  Kovid 19 testim pozitif çıkınca hemen tedavi altına alındım. Zaten oğlum Metin’in yanında eşimle birlikte hastanede refakatçiydik.  Eşim tedavi süresini evde ben hastanede geçirdim.  

Yeni Akit’te yazmaya başladığım günden beri yazılarım hiç kesintiye uğramamıştı. Yine çaba göstererek birkaç yazı yazdım. Fakat geçen hafta yazı yazacak dermanım kalmadı. İstemeyerek de olsa araya bir fasıla girmiş oldu.   

Sabır, şükür ve teslimiyetle mukabele edildiğinde, belalar, musibetler, hastalıklar, sıkıntılar ahiret adına Rabbimizin bize altın tepside sunduğu en önemli fırsatlardır. İnşallah bizler de bu fırsatı Rabbimizim istediği doğrultuda değerlendirenlerden olmuşuzdur. 

Önümüzdeki Salı günü Ramazan ayına kavuşmuş olacağız.  Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olduğu hadiste beyan edilen bu mübarek aydan hem kendimizin hem de bütün ümmet-i Muhammed’in  azami ölçüde istifadesi  en hararetli duamız, en içten niyazımızdır.  Cenab-ı Hak bizleri ve bütün ümmet-i Muhammedi bu ayın feyiz ve bereketinden bizim liyakatimize göre değil kendi rahmet, ihsan, kerem ve cömertliği ölçüsünde istifade ettirsin. (Amin) 

Bilindiği gibi, Ramazan ayını diğer aylardan ayıran en önemli özelliği, bin aydan daha hayırlı olduğu ayetle bildirilen Kadir gecesini içinde barındırıyor olmasıdır. Kadir gecesini bu kadar kıymetli, bu kadar değerli kılan da Kur’an’ın bu ayda inmeye başlamasıdır. Demek ki bizler ne kadar Kur’an’la bütünleşirsek yani Kur’an’ı  hayatımızın her alanında uygularsak, Kadir gecesinden de o nispette istifade edebilme durumundayız. Kadir gecesinin sabit bir gece olmayışı, onun bütün Ramazan ayı içerisinde aramamız hikmetine mebnidir. Her geceyi değerlendiren mutlaka Kadir gecesini de ihya etmiş olur.     

Haftayı, 104 emekli amiralin darbe imalı bildirisi ile geçirdik. İçlerinde kripto FETÖ  elemanlarının da bulunduğu  muhakkak bu  104 kişilik topluluğun kendi başlarına hareket etmedikleri ve edemeyecekleri kesin. Akıllarınca, millete ve hükümete korku verip sindirecekler ve böylece çeşitli nam ve unvanlar adı altında toplu kıyamlara, baş kaldırmalara zemin hazırlamış olacaklardı. Başarılı olsalardı, hepsi birer kahraman kesilecekti. Püskürtülünce, mağdur moduna girdiler. İşte size klasik bir FETÖ taktiği…     

Bahane malum. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, konuk olduğu bir televizyon programında, kendisine sorulan bir soru üzerine, teknik olarak Cumhurbaşkanının Montrö anlaşmasından çekilmesi mümkündür, demiş. Fakat bu mümkün muhtemel değildir, diye de ilave etmiş. 

İşte bu kadar açık, bu kadar sade, bu kadar mantıki ve bilimsel bir anlatımı, yaşını başını almış bu koca koca rütbeli emekliler anlayamamış ya da anlamazdan gelmiş ve bir kaşık suda fırtınalar koparma  cüretini göstermiş, işin mecrasını da değiştirerek darbeleri çağrıştıran bir bildiriyi hem de gece yarısı yayınlama ihanetinde bulunmuştur. Elbette böylesi bir çıkış hareketi, tek başına bu 104 amiralle izah edilemez.  Çünkü söz konusu gaye birliğinin tekevvünü belli bir süreyi ve belli bir örgütlenmeyi gerektirir. Bunlar bir çırpıda, doğaçlama olacak hadiseler değildir…  

Montrö anlaşması, çaresizlik dönemimizde, dış güçlerin, ölümü gösterip bizi sıtmaya razı etmesidir. Boğazlardaki mutlak egemenliğimizi askıya alan böylesi bir anlaşma elbette daha kötüsüne göre ehvendir ve 1936 yılındaki kabullenişimiz de zaten bu çerçevede olmuştur. Siyasi, ekonomik ve askeri gücümüz artıkça elbette bu ve benzeri anlaşmalar bize dar gelmeye başlayacak ve neticede yeniden güncellemeleri kaçınılmaz olacaktır.    

Kanal İstanbul,  kaçınılmaz dediğimiz süreci hızlandıracak en büyük hamledir. Dış düşmanları ve içimizdeki uzantıları olan hainler güruhunu çıldırtan da zaten söz konusu projenin böylesi bir hamle anlamına gelmesidir.   

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Elhamdülillah Geçmiş olsun Latif Abi

Şafi i Hakiki O’dur. Düşmanın hükmü yok. Dostların ve kardeşlerin ihlaslı duaları makbuldür. Elhamdülillah.
 • Yanıtla

Filinta

Üstad, Çok geçmiş olsun. Oğlunuza ve diğer hasta kardeşlerimize de acil şifalar dileriz. Makalenizin son paragrafi bu güruhun gerçek sebebini güzel hülasa ediyor.. Ilave edecek başka bir kelime bulamiyorum.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23