Kadir Abi - Kardeş Ayasofya - Yeniden Seçim

11 Mayıs 2019 Cumartesi

Ne kadar anti din ve harici diyanet “belhüm edal” güruhu varsa, hepsi onun vefatına bu kadar sevindiklerine hatta zil çalıp oynadıklarına göre, demek ki, rahmetli Kadir Mısıroğlu’nun değer ve kıymetini istenen seviyede bizler de idrak edememişiz. 

Gerçi zati değer ve kıymet, zatında sevilir ve idrak edilir. Onun sevilip idrak edilmek için dıştan gelen yamama etkilere ya da negatif değerlendirmeleri tersinden okuma payandasına ihtiyacı yoktur. Fakat yine de meselenin keyfiyet planındaki seviye farkını anlamada bu gibi dış etkilerin ve tersinden okuma ameliyesinin bir katkısı bulunacağı da inkâr edilemez. Sözün başında dediklerimi biraz da bu maksatla söyledim. 

Büyükçamlıca Camii’nde mahşeri bir kalabalık, ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra, bu büyük dava adamını, vücudunun her zerresine adeta tarih şuuru içirilmiş bu ulu çınarı, rahmet, mağfiret, cehennemden azat gibi bütün kutsi değerleri içinde barındıran mübarek Ramazan ayının ilk gününde alem-i berzahta kendisini bekleyen bütün sevdiklerine kavuşmak üzere, hüsnü şehadetle ve tekbirlerle ebediyete uğurladı. Cenab-ı Hakk, ona, en engin mağfiretiyle muamelede bulunsun, kabrini pür nur etsin, ailesine, yakınlarına ve bütün sevenlerine sabr-ı cemil ihsan eylesin. 

Ben, mazlumun, mağdurun sesiyim, onun için sesimi yükseltmeye hakkım vardır, derdi. Ömrünün özeti de zaten bu sözün anlam ve muhtevası oldu. Olaylara tarih perspektifinden bakması sebebiyle, olacakları önceden keşfetmek, hissetmek adeta onun değişmeyen kaderiydi.

1997 yılıydı. Kendisini kıymetli büyüğümüz Ertuğrul Düzdağ ile ziyarete gittim. Görüşmemiz hiç de olumlu bir atmosferde geçmedi. O güne kadar kimseden duymadığım ağır eleştirilerle Gülen’e demediğini bırakmadı. İnfial gösterdim. Eleştirilerinde haksız olduğunu söyledim. Fakat o bütün dediklerini hiç eksiksiz yine tekrarladı ve sonunda da “Bak işte sana açıkça söylüyorum, bu adam dine ve vatana ihanet içindedir, bir gün bu ülkeyi terk edip kaçacak ve asla bu vatanda can veremeyecek, çünkü bu aziz vatan kendisine ihanet edenleri bağrında barındırmaz” dedi. Ve zaman onu bu dediklerinde doğru çıkardı...

Büyükçamlıca Camii’ne ilk gidişim de Kadir Abiyi ebediyete teşyi vesilesiyle gerçekleşti. Yetkililerin söylediğine göre, sadece halı serili kapalı alanda aynı anda yirmi beş bin insan namaz kılabiliyormuş. İç ve dış avlu dahil edildiğinde ise bu rakam altmış üç bine ulaşıyormuş. Yani Efendimizin yaşının binle çarpımı. Ne güzel tevafuk, ne güzel tasarı. 

Büyükçamlıca Camii, hem bulunduğu konum hem de iç- dış mimarisi açısından gayet muhteşem. Fakat onun görünen ihtişamı sanırım sadece kemiyet ölçüleriyle de sınırlı değil. O, yeni bir miladın fetih sembolü. Ayasofya’nın ikiz kardeşi ya da Ayasofya mirasını ceddinden devralan hayırlı varisi. Şu istikbal değişimleri, dönüşümleri içinde en yüksek ve gür seda oradan yükseleceğe benziyor. Büyükçamlıca Camii, Kabe-i Muazzamaya, Mescid-i Nebeviye sırdaş, Mescid-i Aksa’ya teselli gibi duruyor. 

“Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe iman eden, namazlarını dosdoğru kılan, zekâtlarını tastamam veren ve Allah’tan gayri kimseden korkusu olmayanlar imar edebilir. Zaten doğru yolda olmaları umulanlar da onlardır.” (Tevbe, 18)

Bu vesile ile Büyükçamlıca Camii’nin manevi banisi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı en deruni, en kalbi, en samimi duygularımla tebrik ediyor, başta Ergin Külünk bey olmak üzere emeği geçen herkese bu milletin, bu ümmetin bir ferdi olarak şükranlarımı sunuyorum. 

Aziz dostlar, beklenen YSK kararı adalet yönünde tecelli etti. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimi yeniden yapılacak. Çalıntı oylarla seçim kazandığını sananlar ve bu sanıyla biraz oyalananlar nasıl bir hezimete uğrayacaklarını yakında görmüş, bilmiş olacaklar. İçte - dışta kopardıkları yaygaralar aslında mukadder hezimetin habercisi. FETÖ ile iş tutanın sonrası öncesinden daima beter olur. Kural değişmeyecek bu sefer de öyle olacak...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Sns.Sns.4 ay önce
  Latif abi selamlar,saygılar.Rabbim sizlerden razı olsun.
 • LatifLatif4 ay önce
  "Biz cehennem için cinlerden ve insanlardan öyle kimseler yarattık ki onların kalpleri vardır ama bu kalplerle idrâk etmezler, gözleri vardır onlarla görmezler, kulakları vardır onlarla işitmezler. Hasılı onlar hayvanlar gibi, hatta onlardan da şaşkındırlar. İşte asıl gafil olanlar onlardır."(A'raf, 7/179)
 • CanCan4 ay önce
  Asımın Nesli adlı vatandaş önce üslubun yerlerde, tam savunduklarına yakışır vaziyettesin, değil mi bunlar soruları yıllarca çalarak milyonlarca gençlerin hayallerini ellerinden aldı değil mi bunlar masumları kendilerine siper ettiler istedikleri kadar günah çıkartsınlar inandıramazlar
 • MohammedMohammed4 ay önce
  Azili bir fetocu daha Allahi kitabi dini imani fetocudur bu.Feto teror orgutu mensubu.Ne oluyor biliyormusunuz gazeteler fetoya sizinleyiz mesaji vermek icin fetocu yazarlari aliyorlar.Fetoya hala sizinleyiz mesaji vermek icin
 • hamidohamido4 ay önce
  Kadir ağabimizi Rahmet le anıyor size saygılar sunuyorum. Yaşadığım 80 bin nüfusa sahip karadeniz ilçesinde Mehmet ı behran k.s. untorunu da Muhittin efendi( 5 yıl önce vefat etti Allah Rahmet eylesin)bu hain fetö için daha abd ye kaçmadan ajan hain sözünü kullanmış yıllar sonrada dediği nin doğruluğu tam olarak ortaya çıkmış.
 • Asımın Nesli Asımın Nesli 4 ay önce
  Yandan, sağdan, soldan, kinayeli ya da şeytanın şakirtlerine has kurnazlca ifadelerle bu sayfalara yorum yazarak Latif Erdoğan'a sataşan, milletini satan kahpe FETÖ uşakları oy hırsızı pislikler.Uçurumdan başaşağı günbegün yuvarlanmaktasınız, başınız dönmüş, gördüğünüz hoca değil şeytanın vekilidir. Siz de Şeytana şakirtsiniz.Şerefi olan kendi milletini satar mı. Beter olsun Türk Milleti der mi?
 • AzizAziz4 ay önce
  Latif abim senin Amerika''daki dayı ne zaman geliyo? Hani geleceediii yaa
 • CanCan4 ay önce
  Bence Kadir Beyin kitapları tüm okullarda okutulsun gerçi kitabın üstüne +10 yaş yazılsın malum rahmetli küfrü severdi
 • BizimkilerBizimkiler4 ay önce
  Bakalımda sende cami ne dolacak, rakamları mail aratız merak etme
 • Acı bir gerçeğin farkında olmak:Acı bir gerçeğin farkında olmak:4 ay önce
  Duran Kalkan' ın, ortaya çıkan seçim sonuçlarıyla dört elle chp' ye sarılması gösterdi ki; atatürk ve pkk' nın hedefi aynıdır: Müslüman Türklüğü Anadoludan silip atmak! Bu idealin bir ucundan tutan da f. gülen' dir(gülmekten gebersin inşallah) Merhum Kadir Abi hepsine birden amansız verip veriştirirdi.
 • ATAKURTCUATAKURTCU4 ay önce
  Kadir Misiroglu Turkler icinden cikabilen cok ender cesur,zeki ve bilgi kupu adamlardan biriydi.Turklerin birinci dunya savasindaki haysiyet yok edici yenilgileri ve emperyalist tarafindan kolelestirilmesinden sonra Turkler adina yasami boyunca emperyalisttin basini tam olarak ezerek intikam alabilen tek Turk o cikabildi ve yasamini beyhudeharcamadigini da dosta dusmana en kucuk bir supheye yer vermeyecek sekilde kanitladi.Allah kusurlarini bagislasin ve sinavi gecebilen insanlarin arsina katsin.
 • Karadenizli Kadir AbiKaradenizli Kadir Abi4 ay önce
  Merhum Kadir Abi deccalı bulmuş ama mehdiyi bulamamış bir zattı. Hatta müslümanlar indinde itibarı olan Selahattin Eyyubi, Akif, Bediüzzaman gibi zatlar hakkında dangalak dangalak konuşmaktan da geri durmazdı. Ancak müthiş bir atatürk düşmanı ve iman sahibi bir kişiydi, o nedenle cenazesine katıldım, Allah rahmet etsin.
 • AhmetAhmet4 ay önce
  Bu ülkede öyle veya böyle fikirleri değerli insanlar geldi ve geçti ve biz bunları siyasi tercihlerimiz doğrultusunda görmezden geldik. Bizler müslüman olarak maalesef dik durmasını bilemedik onun için değerli ilim adamlarına sahip çıkmadık, milli manevi değerlerimizi bir kenara savurup attık. Bu milletteki vurdumduymazlık işi poşete, soğana, patatese bağlayıp Ak Partiye ders verme yoluna gidenler kendilerini bu ümmetin düşmanları ile aynı safta buldular. Şöyle bir özü yoklayıp "yok kardeşim ne olursa olsun ben bu adamlarla aynı çizgide olamam diyemedi" tutam tutam sakalla dolaşan müslümanlar. Her taraf hain kaynarken bu boş vermişlik bize yaramaz, bakın burada bile hadis olduğu sahih olmayan sözleri paylaşan yorumcular var, fetö ağzı ile yorum yapıyorlar. Kıldıkları namazlara, ağızlarındaki kelime-i şahadete saygısı olmayan insanlar, dinsiz, imansız insanlara birlikte poz vermekten gocunmadılar. Ne yapalım ahir zaman diyoruz geçiyoruz, Allah bu ümmeti, bu milleti her türlü ayrılıktan, bölünmeden muhafaza buyursun, ayetle sabittir bölünürsek, parçalanırsak yok olup gideriz ve başımıza adı imam, fikri sakat insanlar gelir.
 • Ahmet Tekin Ahmet Tekin 4 ay önce
  Başlığa bakıp, ben de sandım ki, "Ayasofya da açılsın" diyeceksin.Me dersin? Zayen reis söz de vermişti, "seçimden sonra" demişti. Şimdi, İstanbul seçimi öncesi, tam da zamanı, değil mi?Selamlar..
 • KemalKemal4 ay önce
  Kalemine saglik sayın yazar.. Net ve duru bir yazı.
 • ABDULLAH SUPHİ AYDINABDULLAH SUPHİ AYDIN4 ay önce
  KÜSENLERİN,ve SAADET PARTİSİ İLE İYİ PARTİNİN GELEBİLMESİ İÇİN DE AKPARTİ 1- EĞİTİMİ DÜZELTECEĞİNİN EVRENSEL AHLAK DERSİNİ MECBURİ VE SINIF GEÇMEDE BELİRLEYİCİ OLARAK CİDDİ BİR ŞEKİLDE UYGULAYACAĞINI2- AİLEYİ DAĞİTAN KANUNLARIN İPTALİ 3-AİLEYİDAĞITAN AHLAKSIZ DİZİLERİNYASAKLANMASINI TAAHHÜT ETMELİ17 YILDIR YAPTIĞIMIZ UYARILAR MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜFREDATININ DUVARLARINDAN İÇERİ ASLA SOKULMADI. EVRENSEL AHLAK DERSİ (İNSANLIK TARİHİ BOYUNCA HER DİNDE GEÇERLİ OLANAHLAK KURALLARI.) (Yalancılık, Hırsızlık, Sözünde Durmamak, Emanete Hıyanet etmek, Namussuzluk, Kumarbazlık, Hilekarlık, İşini sağlam yapmamakHırsızlık ,Rüşvet almak Zulum etmek, CinayetUyuşturucu içki kullanmak Vatan Hainliğigibi kötü huylar Uluslar arası ahlaksızlıktır. Bunların yerine Tersi aşılanarak test edilen çocuk sınıf geçmeli)SIKI UYGULAMALI VE SINIF GEÇMEDE BELİRLEYİCİ OLARAK UYGULANSAYDI BU GÜN MESLEK ODALARI KOMİNİSTLERDEN TEMİZLENMİŞCHP HDPKK BARAJ ALTINDA KALMIŞ OLACAKTI. 35 YAŞ ALTI AKPARTİ MİLLİ EĞİTİMİNİN ESERİDİR Akparti Senede Birkaç kez MeydanlardaHalkın % 5 ine Sadece hitap ederek muhatap olmakta Lakin MASONLARIN KONTROLÜNDE ;LAİK ,KEMALİST, AYYAŞ BİR EKİP MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA ÇÖREKLENMİŞ BAKANI BİLE İÇERİ SOKMUYOR.laiklik maskesini tehdit aracı olarak kullanıp 20.000 000 ÖĞRENCİYE HERGÜNBİREBİR MUHATAP OLARAK ZEHİRİNİ SİNSİSİNSİ OLARAK AKITMAKTADIR
 • ÜnalÜnal4 ay önce
  Ayasofya camisinden prim yapanların ayasofya cami yerine camlicanin tepesinden bakması olsa olsa zavalliliklarindandir
 • pınar demirpınar demir4 ay önce
  kadirmısıroğlunun sohbetlerinde adınız geçerdi bizde şahidiz fetönün hakkında söylediklerine...mekanı cennet kabri nur olsun bu mübarek ramazanda ALLAH rahmetiyle muamele eylesin cesur çalışkan vatan millet peygamber ALLAH dostu abimize...bıkmadan usanmadan bize anlattığı bilgilendirdiği hasta olmasına rağmen yinede sohbetlere gelipsevaba harisim deyip dualarında bilgilerinde bizi de ortak etiği için emekleri yorulmaları herşey için ALLAH razı olsun...onun değerini halk biliyor ve çok seviyor...bu memleket için gecesini gündüzüne katıp çalışan vatanı kalkındıran yeni eserler kazandıran çamlıca camiigibi hayran kalınan eserlerle gönlümüzü okşayan sayın başkanımızdan ALLAH razı olsun ve arkadaşlarından...istanbulu 15 temmuz gecesi kahve içenlerin tarafında olanlarındeğil ibbnin havuzunda abdest alıp şehit olmaya koşanların tarafında olanlar yönetir inşALLAH...darısı ankaranın başına...teşekkürler güzel bir yazı...
 • Remzi hoca Remzi hoca 4 ay önce
  Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Sayın yazarım bunu sakın unutmayın....

Günün Özeti