• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Latif Erdoğan
Latif Erdoğan
TÜM YAZILARI

İhanetin heykelini diktiler

13 Temmuz 2019


Latif Erdoğan İletişim: [email protected]

15 Temmuzu gecesiyle gündüzüyle unutmayacağız. Üzerimize atılan bombaları, kurşunları ve o bombalar, o kurşunlar altında kimimizin şehit, kimimizin gazi oluşunu tarihin hafızasına asla silinmemek üzere kazıdık; unutmayacağız. 

O gün ve gecede, bütün ihanet fay hatlarının bir bir aktif hale gelmesi sebebiyle yekpare devlet yapısının iliklerine kadar duyduğu sarsıntıyı ve bu aziz milletin kendi devletine sahip çıkma uğruna efsanevi bir refleksle meydanlara dökülüşünü, bu uğurda candan, canandan geçişini unutmadık, unutmayacağız ve de unutturmayacağız.

Bu bizim yaşadığımız sürece vazifemiz; öldükten sonra da vasiyetimiz olacak, nesilden nesle hep hafızamızın en zinde yerinde varlığını koruyacak, mevcudiyetini hissettirerek sürdürecek. Bu böyle olacak. Kimse kuşku duymasın. Bu böyle kalacak, hainler hiç umutlanmasın.

“Onlardan her bir kişiye kazandığı günahtan bir ceza vardır. İhanetin büyüğünü yüklenene ise büyük azap onadır.” (Nur, 11) Onun dünyası da ahireti de bitiktir. Dünyada vicdan azabı onu bir an olsun rahat bırakmayacaktır. Çünkü insan ne kadar kendisini haklı çıkarmak için mazeret uydurursa uydursun o kendi aleyhinde tanıktır; nefsini kandırması, vicdanına bu yalanları kabul ettirmesi mümkün değildir. (Kıyame, 14-15) 

Onun ahiretteki durumu ise açıkça şu ayette hükme bağlanmıştır: “Kim bir mümini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedi olarak kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap ve lanet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.” (Nisa, 93) Hâlbuki söz konusu hain tam iki yüz elli kişinin katili, iki binden fazla insanın yaralanmasının failidir. Bütün bir millete yaşattığı maddi manevi kayıpların ise baş müsebbibidir.    

Kendi cinslerinin bile en alçağı FETÖ denilen bu hain topluluk, ilk önce var güçleriyle sahiplendikleri, savundukları bu hain darbe teşebbüsünü, şimdilerde bütün inkâr mekanizmalarını kullanarak red etmekte ve işi başkasına fatura etmenin imansız ve amansız cehdine düşmüş bulunmaktadırlar. Fakat ne deseler, ne gibi yalanlara sarılsalar da yaptıkları ihanetin lağımlı çukurundan çıkmaya, kurtulmaya asla yol bulamamaktalar. 

Her biri kendi nifakının çeperini aşmaya çalıştığından diğer münafıkların desteğinden de kurtuluş adına bir fayda görememekteler. Onlar, her ne kadar bu darbeyi sulandırmak için çaba sarf etseler de, şehitlerin, gazilerin akan kanı manevi bir tazyikle onlara galebe çalmakta ve her defasında onları içinde yaşadıkları hüsrana geri püskürtmektedir. Ve onlar her ne kadar bu ihaneti başkasına yıkmaya çalışsalar da Adil Öksüz ve benzeri hainlerin mevcudiyeti onların bütün müdafaa hatlarını kapatmakta ve onları uydurdukları bütün yalanlarla cascavlak ortada bırakmaktadır.  

FETÖ ihaneti, elli senelik duanın nasıl da hayır zannıyla şerri talep anlamına geldiğinin çok net belgesidir. (İsra, 11) Tarihte bütün fütuhatı hezimet kütüğüne kayıtlı FETÖ benzeri bir ikinci vaka yoktur. “Çalışır, bitkin düşer, sonunda cehenneme yaslanır” (Gaşiye, 3-4) ayetleri, işin başında ve sonunda FETÖ nün halini tam resmeder. “Onların işleri tıpkı fırtınalı bir günde rüzgârın şiddetle savurduğu bir küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İşte asıl uzak sapıklık/ yoldan çıkmışlık budur.” ( İbrahim, 18)

FETÖ elebaşı bir zamanlar bir kitap yazmış adını da “Ruhumuzun Heykelini Dikerken” koymuştu. Onu beceremedi fakat hainliğin ebedi heykelini dikti. Yıldız avına çıkmıştı, zıpkının ucunda ateş böceğiyle geri döndü. Kendisini dünyanın en entelektüeli seçtirmek için milyon dolarlar harcadı; ne ki bir kaşık çalınca irfanının dibi göründü.  

Mutlak zikir kemaline masruftur, diye bir kural vardır. Yani bir sıfat isim haline geldiğinde öncelikle bu sıfatla en üst seviyede sıfatlanan akla gelir ve ilk kasıt o kabul edilir. Öyle de 15 Temmuz sonrası ihanet denilince ilk akla gelecek olan hain darbe girişimi, hain denilince ilk akla gelen de bu işe teşebbüs eden her bir FETÖ militanıdır. Gök kubbede hoş bir seda bırakmakla yer değiştiren bu kem talih ne kötü akıbettir. 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23