• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Latif Erdoğan
Latif Erdoğan
TÜM YAZILARI

FETÖ-Biden ve bir çağrı 

14 Kasım 2020


Latif Erdoğan İletişim: [email protected]

Yıldız avına çıkmışlardı; fakat zıpkınlarının ucunda ateş böceği ile bile dönemediler. Evet, zıpkınlarının ucunda bir böcek vardı; ne ki o da pislik böceği idi. Sözde cihat için yollara dökülmüşlerdi. Yollara döküldüler ve kendileriyle cihat edilmesi farz-ı ayın olan bir topluluğa döndüler. 

Bir hadis-i şerifte: “Ümmetimin içinden yapmadıklarını yapmış gibi söyleyen ve emir olundukları şeyleri yapmayan nesiller ortaya çıkacak” buyrulur. Devamında da şöyle denilir: “Kim onlarla eliyle cihat ederse o mümindir. Kim onlarla diliyle cihat ederse o mümindir. Kim onlarla kalbiyle cihat ederse o mümindir.” (Müslim, İman, 80) 

Cihat, ceht kökünden türemiş bir kelime. Kavram olarak muhtevası oldukça geniş. Nefisle mücadele bir cihattır. İrşat ve tebliğ bir cihattır. Yeri ve zamanı geldiğinde düşmanla savaşmak bir cihattır. Emr-i bilmaruf, nehy-i anilmünker bir cihattır. İslam’ı temsil ile örnek bir insan olmak bir cihattır. Zalimler karşısında hakkı haykıran dil olmak bir cihattır. Mukaddesatı koruma uğruna gösterilen her gayret bir cihattır. Anne-babaya hizmet, bakıma muhtaç yakın-akrabayı gözetmek birer cihattır. Küfr-ü mutlaka karşı iman adına kavga vermek en büyük cihattır. Köle edici ekonomik, teknolojik, kültürel her türlü boyunduruktan kurtulma adına yapılan çalışmaların bütünü birer cihattır. 

Hangi alanda olursa olsun cihat başarının hem nuru hem ruhu hem de en velut güç kaynağıdır. Cihat azmini kaybetmiş kişi ve toplulukların işi bitiktir. Salip zihniyeti, cihattaki bu bitmez, tükenmez enerji ve sinerjiyi bildiği içindir ki psikolojik harbine ilk hedef olarak cihadı seçmiş ve onu terör ile yaftalayarak devre dışı bırakmaya çalışmıştır. Alemi İslam’ın pür melal haline bakıldığında görülür ki, maalesef bu psikolojik harpte salip zihniyeti başarılı da olmuştur. 

FETÖ, cihat kavramının içini boşaltmakla görevli bir salip uzantısıdır. Bu oyun çok sonra anlaşılmış olsa da gerçek budur. Bu sebeple de ilk cihat edilmesi gereken topluluklardan biri, belki de birincisi FETÖ’dür. 

Hadiste, kendileriyle el, dil ve kalple cihat edilmesi gerektiği bildirilen topluluğun yine hadiste haber verilen özellikler göz önüne alındığında FETÖ olduğu açıktır. Allah’ın emir ve yasaklarını hiçe sayarak kendi kendine yeni din üreten bir sahte din adamının arkasından kör, sağır ve dilsiz sürüler gibi sürüklenip giden bu toplulukla, devlet eliyle, gücü yetenler diliyle, diğerleri ise kalbiyle cihat etmek zorundadır.  

Bu cihat, yeryüzünde bir tek FETÖ’cü kalmayıncaya kadar sürdürülmeli ve asla kesintiye uğratılmamalıdır. Bir tek FETÖ’cü varlığını sürdürdüğü sürece, fitne yok olup din bütünüyle Allah’ın oluncaya kadar bize cihadı emreden ilahi buyruk yerine getirilmiş sayılmayacaktır da ondan. Dikkatli olmalı ve cihadımızın metafizik gerilimi daima zinde tutulmalıdır.    

Önce kendi hevalarını ilah edindiler, son Amerikan seçimlerinde de Joe Biden’ı. Allah’a dönüş yapıp tövbeye yönelmek yerine kurtuluşlarını onun başkan seçilmesine bağladılar. Mekr-i ilahi işte böyledir. Kendilerini yok etmeye gelen kara bulutu yağmur bulutu sanıp sevinç çığlıkları atan topluluk misali, kötü akıbetleri adına onlara Trump’ın yapamadıklarını yapacak kişiyi başlarına bela etmek adına gece gündüz demeden  çalıştılar, çabaladılar, dünya ölçekli himmet toplantıları yaparak para topladılar ve bir hiç uğruna Biden’ a yatırım yaptılar.  

Sonuç mu? Yakında onlar da görecek bizler de göreceğiz. FETÖ için kaderin vaz ettiği umumi nefret dalga dalga yayılacak, sonra dağlar gibi dalgalara dönüşecek, FETÖ bu amansız dalgalar ortasında boğulacak, yok olup gidecek ve zihinlerde sadece kötü bir hatıra olarak kalacaktır. 

FETÖ şematik değil kaotik bir yapıya sahiptir. Fakat yine de lider merkezlidir. Bu sebeple de  üst akıl tarafından ipler çok rahat elde tutulabilmektedir. Bu durum esasen FETÖ ile mücadele edenlerin de işini kolaylaştıran bir zaaftır. Düşmanın en zayıf yanını çökertmeye öncelik vermek stratejik açıdan çok önemlidir. Bizim bütün taarruz ve hamlelerimizi merkeze teksif edişimizin sebebi de budur. Gerçi üst akıl lideriyle birlikte merkez kadroyu yeniden dizayn etmiş bulunuyor. Fakat gizliliğini koruduğundan biz açıkta görünenleri bir müddet daha muhatap edinmeyi sürdüreceğiz. 

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’ı otuz yıllık aradan sonra istirdat ile geri alması hepimiz için sonsuz sürur kaynağı oldu. Otuz yıl önce ise kalbimiz hicran ve hüzünle dolmuştu. Sanırım, bu zaferden  haçlıların yanında rahatsızlık duyan bir de FETÖ hainleridir. Sebebi genetik, yani elebaşlarının kan bağı… 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Avukat Baho

fetoculer açıkça risk alarak Biden i destekledi. Malum şahıs maalesef seçimi kazandı. Trump açikca Guleni istemiyordu. Bu konu çok su goturur. Öte taraftan, kARABAG konusunda da gayet mutlular. Azeri leri destekliyorlardı. Cemaatte halen bir çok aktif azeri de var, yaniliyorsun. Sadece gozlemlerim.
 • Yanıtla

mallar

aykut edibalinin mücadelecileri, m. islamoğlu' nun zübükleri, fetö' nün haşhaşileri; hepsi tip aynı maldırlar; birbirlerini takib eden bir seri olarak piyasaya sürülmüş ürünlerdir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23