• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Varol
Ahmet Varol
TÜM YAZILARI

İşgalcinin medya savaşı

21 Mayıs 2021


Ahmet Varol İletişim: [email protected]

İşgalci siyonistin medya alanıyla ilgili savaşının bir boyutunu da kamuoyunu yanıltmak ve yanlış bilgilendirmek için medya araçlarından yararlanması oluşturmaktadır. 

Ne yazık ki birtakım işbirlikçi medya organları, Filistin direnişini yıpratmak ve işgalci saldırganlığı aklamak için bizzat siyonist medya organlarından daha fazla gayretli olabiliyor. Örneğin, Suudi Arabistan sermayeli ve merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde olan El-Arabiyye kanalı, geçtiğimiz günlerde Filistin direnişi liderlerinin Gazze’den kaçtığı iddiasında bulundu. İşgal rejiminin Gazze’ye son saldırısının başlamasından sonra direnişin komutanlarından birçok kişi cephede şehit oldu. Mücadele sahasından kaçan kimse olmadı. Direniş gruplarının siyasi liderlerinden de olayların başlamasından önce Gazze’de ikamet edenlerden burayı terk eden kimse olmadı. Hamas’ın Gazze Sorumlusu Yahya Es-Sinvar ve yine bu hareketin ileri gelen liderlerinden Halil El-Hayye başta olmak üzere birçok siyasi liderin doğrudan evleri hedef alındı ve tamamen yerle bir edildi. Ancak bu liderler zaten büyük fedakarlıkları ve zorlukları göze alarak, hayatlarını gözden çıkararak buradaki direnişin askeri ve siyasi kanadının lider kadrosu içinde yer almışlardır. Çünkü Filistin’de direnişin lider kadrosu içinde yer almak bir nimet değil külfet, büyük zorlukları ve fedakârlıkları göze almaktır. Geçmiş saldırılarda olduğu gibi işgalcinin bu saldırısında da direniş liderleri aktif mücadelenin bilfiil içinde yer almış, mücadele sahasından kimse kaçmamıştır. 

Fakat uzun süreden beri siyonist işgalcinin hesabına yayın yaptığı bilinen Suud beslemeli El-Arabiyye kanalı işgalci siyonistin saldırılarının başarılı olduğu kanaati oluşturmak ve direniş liderlerinin imajlarına zarar verebilmek için böyle yalan haber yayınladı. Gazze’de İç İşleri Bakanlığı’nın resmi sözcüsü İyad El-Buzum hemen açıklama yaparak bu iddianın tamamen yalan ve asılsız, El-Arabiyye’nin yayınlarının da zihin bulandırma amaçlı olduğunu, işgal askerlerinin ve istihbarat elemanlarının Filistin halkına ve direnişine yönelik sürdürdüğü savaşla paralellik arz ettiğini vurguladı. El-Buzum, bu kanalın hiçbir haberine, yayınına ve yorumuna güvenilmemesini tavsiye etti. 

El-Arabiyye kanalı daha önce de özellikle siyonist işgal rejimiyle bazı Arap ülkelerinin ilişkileri normalleştirme sürecine girmesiyle birlikte Filistin davasını yıpratma ve işgalcileri aklama amaçlı muhtelif yayınlar yapmış, hatta Filistin’de işgalcileri mazlum o vatanın asıl sahibi olan Filistinlileri ise haksız göstermeye kalkışan diziler bile yayınlamıştır. Bu konudaki tavrını şimdi siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırısına paralel bir şekilde de hiçbir edep sınırı tanımadan sürdürmekte sakınca görmüyor. 

Bazıları da görünüşte siyonist saldırganlığa karşı olduğunu iddia ederken bu saldırganlığa direnişin sebep olduğu iddiasından yola çıkarak Filistinlilerin hak mücadelesini yıpratmaya, direnişi karalamaya çalışıyor. Bu yöndeki medya faaliyetleri de dolaylı bir şekilde siyonist işgalcilerin önünü açan ve onların işine yarayan çalışmalardır. 

Daha önce de dile getirdiğimiz üzere Filistin halkı, yurdunun işgal edilmesi, topraklarının gasp edilmesi, meşru haklarından mahrum edilmesi ve daha nice haksızlık sebebiyle meşru mücadele hakkına sahip olmakla birlikte işgalcinin daha önceki saldırılarında olduğu gibi bu saldırıda da fitili çeken taraf olmamıştır. Ama ne yazık ki siyonist işgalciye hizmet eden medya öncekilerde olduğu gibi bu sefer de Filistin direnişini fitili çeken taraf gibi göstermek suretiyle işgalciye hizmet etmeye çalıştı. 

İşgalcinin medya cephesini oluşturan yayın organlarının, yorumcuların ve habercilerin bütün malzemesi aslında yalan, iftira ve çarpıtmadır. Çünkü doğrular onların işine yaramaz. Doğruların bilinmesi, konuşulması ve kamuoyuna yansıtılması her bakımdan Filistin halkının lehine ve yararınadır. O yüzden Filistin halkının ve direnişinin yalana ihtiyacı yoktur. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Türk medyası kaç milyon dolara İsrail zulmüne sessiz kalıyor.
 • Yanıtla

Antikemalist Akpartili

Milliyetçi, Laikçi, Faşist ElArabiya tv'si, Hamas liderlerinin bu savaşta şehid edilemeyişinden duyduğu ızdırapla bu yalan haberi yaymıştır!! Bu faşistlerin olaylara yaklaşımını bizdeki faşist zihniyetten gayet iyi tanıyoruz!!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23