• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mahmut Efendi Cemaati'nden açıklama: Bu filmi daha önce izlettiler bize

2022-12-15 15:31:52

Cemaat üyesi Recep Konuk, “Bir takım iftiralarla, bir takım baskılarla olayı bu şekilde yansıtarak 'tarikatlar kötüdür, cemaatler kötüdür' algısını asla kabul etmediğimizi beyan etmek istiyoruz. Bu filmi daha önce izlettiler bize” dedi.

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı önünde toplanan Mahmut Efendi cemaatinin üyesi Recep Konuk, "Mahmut efendi cemaati olarak buradayız.

Yaklaşık iki yıl önce yargıya intikal etmiş bir olayın azgın azınlığın baskılarıyla, pompalamasıyla birlikte şu anda hocalarımızın derdest edilip tutuklamaya döndürülmesini esefle kınadığımızı buradan arz ediyorum.

Henüz yargı sürecinde olan bir konuyu atılan iftiralarla birlikte hocalarımıza karşı, özellikle Yusuf hocamızın bu şekilde gözaltına alınıp tutuklamaya sevk edilmesini anlam veremediğimizi buradan kamuoyuna açıklamak istiyoruz.

Buradan da tüm Türkiye'deki vicdanlara sesleniyoruz. Bir takım iftiralarla, bir takım baskılarla olayı bu şekilde 'tarikatlar kötüdür, cemaatler kötüdür' algısını asla kabul etmediğimizi beyan etmek istiyoruz. Hepinize de selam ediyoruz.

Kardeşimin de söylediği gibi bu filmi daha önce izlettiler bize. Bir tane kötü yolda olan bir hanıma bir giysi giydirildi ve onu gerçekmiş gibi Türkiye'ye sunuldu ve bir algı operasyonu oldu. Bunun algı operasyonu olduğunu bizler görüyoruz.

İnşallah buradan bütün Türkiye halkına sesleniyoruz sesleniyoruz. Vicdanlara sesleniyoruz. Bunun bir algı operasyonu olduğunu biz görüyoruz. İnşallah bu zamanla da ortaya çıkacaktır. Hepinize teşekkür ediyoruz" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ankaralı

Peki hoca, tarikatlar ve cemaatler İslami bir konuda, konu ile ilgili Kur'an'ın hangi ayetlerini dile getirmişlerdir? İslam dünyasındaki kaos ile ilgili hangi muhteşem görüşlerini demeç olarak vermişlerdir. Müslümanların Kur'an ve sünnetlerden bu kadar uzaklaşmaları cemaat ve tarikatların işbilmezliklerinden kaynaklandığını neden söylemiyorsunuz? Ali İmran 103. ayetinde Yüce Allah, Allah'ın ipi olan Kur'an'a sarılın diye buyuruyor. Ama cemaatler cemaat liderinin kıt bilgilerine, tarikat şeyhinin hurafe bilgileri ile kendilerini avutuyorlar. Elbette Müslümanların kafirlerin diline düşmesine çok acı çekiyoruz. Ancak suçu önce kendimizde aramamız gerekir.
 • Yanıtla

abdil

uskunum cok 50 senedir yurt disindayim ama ulkemi cok cok cok seven biriyim elimde olan birikimi ulkeme yatirdim son 3 senedir cok cok cok usaklasdim bir konudakimseyle kousmak isdemiyom kuvenim yok ne olduu belli deil insanlar ne oldu bise usadi biriyle iyi bir tartisdim isinis bitdi dedim bana siritdi bis dedi hic bitmeyis dedi niye dedim ulkede ne kadar dini cemahat var bise bahli dedi icim cis eddi burnu sumuklu ne isler basarmis haberimis yok bu cematlari besleyen bir kurum var yoksa ayakda durma imkansis allahim ulkemi korusun bunlarin yemi kesildimi dini unutur uskunum cok ulkem adina
 • Yanıtla
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23