• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şeref Malkoç kimdir?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç katıldığı canlı yayın programında darbe girişiminde dik duran ve milletin yanında yer alan ardından da Yenikapı'daki demokrasi mitingine katılacağını açıklayan MHP Lideri Devlet Bahçeli için "ömründe görmediği kalabalığı görecek" şeklinde skandal sözler sarf etti. Peki Şeref Malkoç kimdir?

Şeref Malkoç

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programında darbe girişiminde dik duran ve milletin yanında yer alan ardından da Yenikapı'daki demokrasi mitingine katılacağını açıklayan MHP Lideri Devlet Bahçeli için gülerek "Bu tabi Devlet Bahçeli için de bir imkandır. Ömründe görmediği bir kalabalığa hitap edecek" şeklinde skandal sözler sarf etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ÇİRKİN BULDUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, konuya ilişkin, "Söyleyeceğim kusura bakmasın, baş danışmanlarımdan birinin, bir televizyonda açıklaması oldu ve ben çok çirkin buldum. Haber gönderdim, açıklamasını yapsın özür dilesin dedim, böyle bir şeye hakkınız yok. Siyasetçi değilsiniz, siz bir memur hüviyetindesiniz. Sağ olsun o da bir metinle sayın Bahçeli'den ve MHP camiasından özür dilemiş. Biz bir birlik ruhu arıyorsak, bu bir 15 Temmuz ruhu olarak yansıyacak" dedi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Milletçe birlik beraberlik duygularımızın pekiştiği günlerde yaptığı skandal açıklamasıyla sosyal medyadan da büyük tepki çeken Malkoç, MHP'den özür diledi.

ŞEREF MALKOÇ KİMDİR?

Şeref Malkoç, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kullandığı skandal sözlerle gündeme gelen Malkoç, Köy Hizmetleri 11. Bölge Müdürlüğü avukatlığı, Türkiye Denizcilik İşletmeleri genel müdürlüğü avukatlığı, Tes İş, Belediye İş, Öz Gıda İş, Öz İplik İş Sendikaları avukatlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi öğretim görevlisi, serbest avukatlık, TBMM XX. ve XXI. Dönem Trabzon milletvekilliği yapmıştır.

Evli ve üç çocuk babası olan Malkoç şu anda Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevini yürütmektedir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı