• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eylemciye öyle masuma böyle

Gezi Parkı kalkışması sırasında Eskişehir’de öldürülen eylemci Ali İsmail Korkmaz’ın katil zanlısı ya da zanlılarını bulmak için insan üstü bir çaba sarf eden yargı ve medya, Adana’da şehit edilen komiser Mustafa Sarı, eylemcilerin köprüden attığı İlköğretim öğrencisi Ferdi Şenol, minik yavrusu ile birlikte dövülen Z.D ile ilgili hiçbir somut adım atmıyor.

Yeniakit Publisher
2013-08-25 22:02:02 - 2013-08-25 22:03:14
Eylemciye öyle masuma böyle
KORAY TAŞDEMİR/ İSTANBUL
Gezi Parkı kalkışması sırasında Eskişehir’de öldürülen eylemci Ali İsmail Korkmaz’ın katil zanlısı ya da zanlılarını bulmak için insan üstü bir çaba sarf eden, eylemler yüzünden iflas edince psikolojik bunalıma girip isyan eden esnafa şahin kesilen yargı ve medya, Adana’da şehit edilen komiser Mustafa Sarı, eylemcilerin köprüden attığı İlköğretim 5. sınıf öğrencisi Ferdi Şenol,  minik yavrusu ile birlikte dövülen Z.D ile ilgili hiçbir somut adım atmıyor. Korkmaz olayında jet hızıyla hareket eden yargı ve kolluk kuvveti 291 işyeri ve yüzlerce araç yaktıkları tespit edilen şehir eşkıyalarını halen bulabilmiş değil. Z.D.’ye küfredip başörtüsünü çeken alçaklar ellerini kollarını sallaya sallaya gezmeye devam ediyor.
KOMİSERİN ÖLÜMÜNE
SEBEP OLANLAR
YAKALANMADI
Taksim Gezi Parkı olayları ve eylemi için Adana’da düzenlenen protesto ve gösteriler sırasında eylemciler tarafından köprüden atıldığı ifade edilen Komiser Mustafa Sarı’nın failleri 78 gündür bulunamadı. Komiser Mustafa Sarı’nın yapımı devam eden alt geçit köprüsünden atıldığı belirtilmiş, 6 Haziranda hastaneye kaldırılan Sarı, bir gün sonra şehit olmuştu. Olay sonrası Komiser Sarı’yı köprüden attıklarını eylemlerde sık kullanılan Zello isimli telsiz programından itiraf eden iki zanlı “kendi aramızda şaka yaptık” demiş, savcılık tarafından serbest bırakılmışlardı. 
BELEDİYE BAŞKANI’NIN
GELİNİNE DE SALDIRMIŞLARDI
Gezi Parkı eylemlerine katılan bir grup tarafından öldüresiye dövülen, hakaretlere uğrayan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun gelini Z.D. sırf başörtülü olduğu için Kabataş vapur iskelesinde şehir eşkıyalarının saldırısına uğramıştı. İfadesinde Z.D. “Bir anda ‘Bakın Tayyip’in ...... burada gelin onu...’ diyen sesler duydum ve arkama baktığımda 25-30 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim kadınların bana karşı öfkeli bakışlarını görünce benden bahsettiklerini anladım. Ne olduğunu anlayamadığım bir anda üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli, başlarında tuhaf bantlı adamların ortasında kaldım. Bebek arabam elimden gitti. Bir kadın ‘Ne geldiyse bu ülkenin başına bunların başörtüsü üzerinden geldi, vurun şuna’ deyince, bir adam arkamdan tekme tokat vurmaya başladı. Sonra bağırmaya başladılar. Devrim yaptıklarını, ihtilal yaptıklarını, ülkeyi bize teslim etmeyeceklerini, Erdoğan’ı asacaklarını, Erdoğan’ı da hepimizi de tek tek .....Bir taraftan ‘Bu ülkenin gerçek sahibi biziz anladınız mı ulan’ diye bağırıyorlar, bir taraftan tekmeliyorlardı. ‘Kutsal başörtüymüş, görün bakalım kutsalı size neler yapacağız’ diyerek aklınızın bile almayacağı şekilde küfrettiler, vurdular, vurdular... ‘Asacağız Erdoğan’ı anladın mı’ diye bağırdılar.” derken, alçak saldırı ile ilgili halen bir gelişme olmadı.  
Gözü dönmüş canilerin bir diğer kurbanı da İlköğretim 5. sınıf öğrencisi Ferdi Şenol’du.
Adana’da, atık kâğıt ve plastik toplarken Gezi Parkı protestolarına katılan bir kişi tarafından köprüden aşağı atılan İlköğretim 5. sınıf öğrencisi Ferdi Şenol  “Atık kağıt ve plastik toplarken kıvırcık saçlı biri geldi, kollarımdan tutup beni köprüden aşağı attı” demişti. Açık eşkal tarif etmesine rağmen, Şenol’u köprüden atan provokatörde halen bulunamadı.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23