• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakanlık sokak hayvanları için harekete geçti

Tarım ve Orman Bakanlığı koronavirüs salgını sonrası sokak hayvanları için harekete geçti. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanlarının ihmal edilmemesi ve aç-susuz bırakılmaması amacıyla gerekli tüm önemleri alacak.

Yeniakit Publisher
2020-04-05 13:59:00 -
Bakanlık sokak hayvanları için harekete geçti

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı büyük bir titizlikle birçok tedbiri hayata geçiren Tarım ve Orman Bakanlığı, sokak hayvanları için de düğmeye bastı.

Aç-susuz bırakılmayacaklar

Bu kapsamda Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğüne bağlı 15 bölge, 81 il müdürlüğü ve 159 şeflik vasıtasıyla hayvanların herhangi bir sebeple ihmal edilmemesi, aç ve susuz bırakılmaması için bütün önlemler alınacak, gerekli denetimler titiz şekilde sağlanacak.

İllerde sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği halinde hayvanların barınmasından beslenmesine her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için DKMP taşra teşkilatı gerekli koordinasyonu ve kontrolü yapacak.

Ayrıca il şube müdürlükleri hayvanlarını besleyemeyen, bakımını yapamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara da talep etmesi halinde gerekli yardımı sağlayacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Evet sahip çıkılması gerekir ama kısır lastirilmasi da önemli... dağlar tepeler köpek suruleriyle kaplı ve bu büyük bir problem bugünden önlem alınmazsa bu hayvanlar bakilamayacak ve kontrol edilemeyecek duruma gelecek... inanın vurus den de tehlikeli olabilir. Daha büyük bir hayvan katliamı yapılabilir, istemeyerek
 • Yanıtla

ali ünlü

YERDEKİNE MERHAMET ETKİ GÖKTEKİLERDE SANA MERHAMET ETSİN.......
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı