31 Aralık 2017’den; 1 Ocak 2018’e girerken dünyada ve Türkiye’de yaşananlar!

02 Ocak 2018 Salı

60 küsur yıllık yaşımın; 1976’da başladığım resmî devlet görevinin 33 yılını hep seferde, yurtdışlarında Kafkaslar’dan Balkanlar’a, İran’dan Irak’a, Arabistan’a, son yıllarımı da Türkiye’nin Avrupa Birliğine girme sürecinde 1000’in üzerinde konferans vererek Avrupa devletlerindeki Norveç Oslo’dan Danimarka Kopenhag’a kadar Avusturya’nın Viyana’sından İsviçre’nin Zürih’inden Fransa’nın Strazburg’undan İspanya’nın Endülüs’üne kadar her yeri gezip görme bilgilenme ve bilgilendirme görüşmelerinde bulundum ... Kısaca hemen hemen Türk’ün ayak izlerinin bulunduğu her yerdeydik!

Rusya’da, Avrupa’da, Türkiye ve pek çok Avrupa ülkesinin baş şehirlerinde genelde fuarlar yılbaşlarında tatil olduğu için yapıldığından onlarca defa bulunmaya nasip oldu hep merak ederdim acaba bu NOEL safsatası nasıl kutlanıyor diye!

İnanın doğruları yazıyorum ben dün gece İstanbul’da gözlerimle müşahade edip Maranki Tv’de canlı olarak verdiğim İstanbul Bakırköy Zeytinburnu sahili Merter ve Kadıköy’de evimin balkonundan görüntülediğim görüntüleri ve TV’den izlediğim Ankara Kızılay veya Taksim Şişli’deki görüntüleri kesinlikle Avrupa’nın ve Rusya’nın hiçbir şehrinde görmedim. Hele hele bu kaos ortamında Fransa’da Noel kutlamaları sadece bir meydanda yapılıp içki içme yasağı getirildiği halde, Türkiye’nin halini bu işin yöneticilerine ve kutlayanlara havale ediyorum!

 Allah ıslah eylesin!

 Allaha kul habibine Ümmet olmayı nasip eylesin! Diye dua ediyorum...!

Gavurun değirmenine su taşımak!

Binlerce yıldır İslam’a bayraktarlık yapan halifeliği elinde tutan bu necip milletin torunları bugünlere nasıl geldi!

 Merak mı ediyorsunuz gelin size Türkiye’den değil de hani bir zamanlar Hekimoğlu İsmail’in Minyeli Abdullah vardı aslında Türkiye’yi anlatır fakat Mısır’dan misal verirdi!

 Suç olup birileri alınmasın! Katırlar ürkmesin! vs... diye!

 Fransa Noel’de içkiyi yasakladı! Savaş halindekiya Türkiye’de yasaklansaydı?

Evet hikaye burada keselim işte gelelim 31 Aralık 2017 gecesine Müslüman dünyasının hali Fransa ve Avrupa ülkeleri terör sebebiyle Noel kutlamaları kısıtlanır içki yasağı konulurken bunun tam karşıtı olan Müslüman ülkelerde onlara benzeme heyecanıyla zıvanadan çıkıyorlar ve kendilerine rehber olarak gönderilen Kur’an ve onun hayat tarzı edinen peygamberlerinin talimatlarının aksine bir yaşantı içinde sürüne sürüne mutsuz umutsuz bir şekilde hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar evet dün gece canlı yayınımızda bunu 1 milyon aşkın üyemize ve insanlığı gösterdik !!!

Ağlanacak ve acınacak bir hal!

hakikaten acınacak bir hal acaba hiç bir gün Avrupa’da çanlar eşliğinde kurban kesen bir hıristiyan görebilir misiniz?

 yani bizim kurban bayramımızı yâd eden göremezsiniz !!!

çünkü onların devletiyle tedris ile milletiyle uydukları bir hayat tarzı var eyri veya doğru adam diyor ki ben dinimin gereğini yapıyorum vesselam!

peki bizim Müslümanlar niye dininin gereğini yapamıyor?

çünkü bize din adına, Kur’an adına, Muhammet’i metotlar ve hayat tarzı adına yıllarca içimizdeki hainler ve dışımızdaki tetikçilerin işbirliğiyle

 “İsrail’iyat tasavvufu” adı altında garip bir din öğretilmiş kitabi Kuran’dan uzak kuranı ezberleyen fakat hayatına geçiremeyen ruhsuz insanlar toplulu oluşturulmuş ...

işte 31 Aralık gecesinin izahı...!

Rabbim bunların dışında yaşayan Allaha kul habibine Ümmet olan kullarından eylesin burada bu işi kendine vazife addeden başta devletin yetkili makamları diyanetten sorumlu Bakan’ları, başkanları, yetkilileri dünya ahret bu işin birinci mesulü olmaları yanında bu işi zıvanadan çıkaran diğer din adına hareket ettik diyenlere “vazifesini yapanlar ayrı tutularak” ithaf olunur!

 Ben 31 Aralık 2017 gece 24 ile 01 arasında Türkiye’de Allah peygamber din adına hizmet yapıyorum diyenler hep aklıma geldi?

Çünkü dün gece zıvanadan çıkarak İslamla hiçbir alakası olmayan bu işi yapanlar aydan gelen insanlar değildi!

Hepsi bu ülkenin camilerinde cemaatlerin de kurslarında mekteplerinde yetişen insanlardı benim vergimle yardımlarımla kurulan bu kuruluşları da vazifelerini yapmaya;

Devletin yetkililerini de göreve davet ediyorum vesselam

 TC Vatandaşı olarak Kur’an’ın hayatımıza geçirilmesi için gereğinin yapılarak; Kur’an’ın mana, maksat ve muradının ve tevilinin ve iman hakikatlerinin insanlara anlatılmasının vaktinin geldiğini ve geçtiğini düşünenlerdenim....!

Not: TSK’dan Ülkemizin içinde bulunduğu kritik durum göz önünde bulundurularak yeni yıl kutlamalarının kısıtlanması kararını Örnek alarak;

başta TRT gibi devlet kanalı Trt haber Kanalında 1 Ocak günü 2 saat Viyana filarmoni orkestrasının yeniyıl yayınını canlı vermesinin mesullerini de yetkililere; yetkilileri de Allah’a havale ediyoruz!

WhatsApp ihbar hattı: 0530 200 00 96       

 

YORUM YAZ