• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

Özgür Özel’e el öptürdüler…

21 Kasım 2023
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

 

CHP’nin çiçeği burnunda Genel Başkanı Özgür Özel, kongre konuşmasında Selahattin Demirtaş’a selam yollamıştı. HEDEP’e salondan gönderdiği mesaj yerini bulmuşa benziyor. Cumhuriyeti kurmakla övünen Kuvay-i Milliyeci bir partinin bugün ülkemizi açıkça bölmeye çalışan bir partiye destek çıkması, mavi boncuk dağıtması vicdanları yaralıyor.

Gelelim yazımın başlığına; CHP Genel Başkanı Özgür ve HEDEP’li Pervin Buldan Kadıköy’de Süreyya Opera Sahnesi’nde buluşmuşlar. Burada beraberce soprano Pervin Chakar ve piyanist Paolo Villa’nın “Bir Opera Gecesi” dinletisine katılmışlar.

Özgür Özel›e CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik eşlik etmiş. CHP Genel Başkanı Özel, Pervin Chakar’ın elini öpüp bu anları sosyal medya hesabından ‘barış ve kardeşlik’ notuyla paylaştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Pervin Chakar’ın elini öpmüş.

Bu el öpüş bir nezaket ve zarafet olarak değerlendirilemez. Atalarımız ne demiş bükemediğin bileği öpeceksin. İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde HEDEP’in oylarını almak için yapılan bir atraksiyondur. Bu el öpüş bir hanımefendinin elini öpmek olarak değerlendirilemez.

Kandil teröristlerinin, bölücülerin oyunu almak için yapılan bir manevradır. HEDEP ile ittifak yapmak için bir çabadır. Elini öptüğü bu kadın tam bir bölücü. Tam bir kandil destekçisi. Türkiye’yi işgalci olarak niteliyor. Nereden mi biliyorum? İşte 2021 yılında yaptığı açıklama: “Onların dillerini öğreniyor ve konuşuyoruz. Kültür ve geleneklerini biliyoruz. Ama onlar bizimkini bilmeyi bir tarafa bırak onu yok etmek için seferber olmuş durumdalar. Bundan bir medeniyet üretilemeyeceği gibi bu güzelliklerin yok edilmesi sürecinin ta kendisi. Tekrar etmekte fayda var mesele statü meselesi, Kürtlerin devleti yoksa Kürt soprano da olmaz Kürt besteci de olmaz” ifadelerini kullanmıştı.

Kimse Kürt kökenli vatandaşlarımızın dilini kültürünü yok saymıyor. Bu konuda Erdoğan döneminde çok önemli adımlar atıldı. TRT Kürdi bile başlı başına yeterli. Ancak amaç ülkeyi bölmek, İsrail’e eyalet yapmak ise kabul etmemiz mümkün değildir. Operadan siyasi bir aşk çıkacak gibi. Şimdilik kur yapma aşamasındalar. Seçimler yaklaşınca bu kur aşka dönüşecek.

Üst akıl devreye girmiş durumda. Kandil’in ipini elinde tutanlar seçimlerde Ekrem İmamoğlu’na destek verecekler. İYİ Partiyi bölmek için yoğun bir çaba var. İYİ Parti bu ittifaka katılırsa mutlu olacaklar. Katılmazsa diyerek şimdiden yerden yere vuruyorlar.

Amaçları 2024 yerel seçimlerini kazanarak bir meşruiyet tartışması açmaktır. Ne diyecekler biz seçimleri kazandık. Bir an önce erken seçim olsun diyecekler. Erdoğan ve Cumhur İttifakının meşruiyetini sorgulayacaklar. O nedenle üst akıl devreye girdi. Erdoğan’ın İsrail’e verdiği ayar. ABD’ye verdiği ayardan rahatsız olan Siyonistler Erdoğan’ı devirmeye çalışıyorlar. Bu sefer yağma yok. Millet Erdoğan’a sahip çıkacak. Ya bağımsız bir Türkiye ya da bölünmüş bir Türkiye olacak. O nedenle bağımsız ve üniter bir Türkiye için Erdoğan’a milletimiz sahip çıkacak.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nur

Chp nin bitişinin bir göstergesi daha .

Balkan göçmenini Giritli yaptın ya helal olsun

Shakespeare de gizli müslüman esas ismi Seyh Pri degil mi? Vallahi ne çeşitsiniz anlamak mümkün degil
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23