• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Cumhurbaşkanı’nın Afrika açılımı ve ekonomik manipülasyon!

21 Aralık 2021
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika Birliği Dönem Başkanı Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tshisekedi ve Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Mahamat ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan yaptığı açıklamada, “Zirvede kabul ettiğimiz bildiri ve ortak eylem planıyla ilişkilerimizi daha da derinleştirecek bir yol haritası üzerinde mutabık kaldık. Bu zirveyle Türkiye-Afrika ilişkilerinde kritik bir eşiği daha aştığımıza inanıyoru.” dedi. Türkiye›nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi kapsamındaki basın toplantısı öncesi Ticaret Bakanlığı ile Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Alanı arasında anlaşma imzalandı.

“BÜYÜK TÜRKİYE”NİN AÇILIMLARI, YERLİ İŞBİRLİKÇİLER SEBEBİYLE AKÂMETE UĞRATILIYOR!

Yerli sanayi hamlelerimizi güçlendirecek, ortak dini-sosyal-kültürel mirasımız olan ülkelerle ikili-üçlü stratejik ilişkiler kurulurken, küresel sermayenin Türkiye’deki maaşlı her sahadaki kripto her dönemde ülkeye ihanet etmiş darbecilerin yanında yer almış işadamı görünümlü “Truva atları” taşeronlar da boş durmuyor. 

Yatırımcılar ülkeden doları çekerek, planlı şekilde kur yükseltiliyor. Muhtemel fonlu resmi-sivil birlikler, hükümeti istifaya çağırıyor. 

Medya kalemşörleri, alttan alta kaotik zemin hazırlıyor. Menşei belli, sözde bilim adamı ve hiçbir dikili ağacı-ürünü-hizmeti-bilgisi olmayan uzmanlar, erken seçim provokasyonu yapıyor.

İç piyasadaki ‘avantalı’ tüketim firmaları, ‘eş zamanlı’ spekülatif fiyat yükseltiyor. Mutlaka bunların kimlikleri ve bugüne kadar yaptığı ihanetler milletimizi açıklanmalı ve hesabı sorulmalıdır! 

Milletimiz devletinin yanında yer alacaktır!

Zaman birlik olma, üretme zamanı!

Cenab-ı Rabbil âlemin herkese soracak bana sorduğu zaman “ÜZERİMİZE DÜŞENİ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YAPTIK, ÜRETTİK!” diyeceğiz elhamdülillah!

Her zaman devletimizin ve milletimizin yanında yer aldık!

Devletin pek çok bölümünden zulüm gördük, cezalar yedik, devletimize küsmedik, darılmadık. Bu da geçer yahu diyerek üretime devam ettik ve ediyoruz!

Bu ara yediğimiz ayazları da unutmuyoruz!

Bu ekonomik ve sosyal yıpratmalar yaşatılırken, biz boş durmadık. Tüm ülkemizde olduğu gibi, Kastamonulu hemşerilerimizin de büyük kısmının, devlet hastanelerinde ilâç yazdırıp, mutsuz ve umutsuz şekilde hayatına devam ettiğini görüp, şehrimizin en büyük ve tarihi meydanı Nasrullah’ta tarihi dokuyu canlandırarak, beş yıl öncesinde “Frenk Şah Yaşam Merkezi”ni kurduk. 

Organize Sanayi’de 13500 metrekarelik arazide, Türkiye’deki 15 işletmemizi birleştirip daha güçlü üretim yapmak ve bölgesel kalkınmayı da teşvik için büyük bir proje hazırladık. Dönemin valisinin tahsis ettiği bölgedeki projemiz, malum paralel yapının Karadeniz’deki üssü olan Kastamonu’nun gizli sahipleri eliyle iptâl ettirildi!

Sadece valimiz “Hocam, bizi mahkemeye ver, sen bu kadar masraf ettin haklısın…” dedi!?

Sayın Valimiz yılı dolmadan Kastamonu’dan ayrıldı! 

Kastamonu ne validen ne de gerçekten yatırımcılarından istifade edemedi!

İşte bugün yaşadıklarımızı, yerel idareleri-otoriteyi bile baskılayan “ihanet şebekeleri” eşliğinde değerlendirmek gerek! 

Biz, her şeye rağmen, ‘kol kırılır yen içinde kalır’ deyip, vaki olanda hayr vardır deyip iki rekât şükür namazı kıldık! 40 yıldır devlette gördüğümüz sayısız hadisede olduğu gibi, kan tükürüp kızılcık şurubu içtik demesini hep bildik!!!

NASILSANIZ, ÖYLE İDARE OLUNURSUNUZ!

 Almanya Frankfurt’ta Ahmet Maranki kozmik yaşam merkezini kurduk!

Yurtdışından yıllardır ithalatı yapılan bitkisel ürünler, yağlar ve kozmetikle ilgili 1 milyon dolarlık yurtdışına ilk defa bitkisel besin destek ürünü ihracatı yaptık, hiç kimse bize A4 kâğıdı vermedi!

Ülkede karanlık tablo çizenlere karşı gelin bir açıklama yapın dedik!

Sağ olsun tarım bakanımız ve ticaret bakanımız bir gün kurumlarınızı ve sizi ziyaret edeceğiz dediler! Bekliyoruz!

Sahamızda çığır açıp, termal turizm ve sağlıklı yaşam konseptiyle binlerce kişiye yepyeni ve dimdik bir hayatın metodlarını çizdik, Türkiye’nin sağlığının kurtuluş reçetesi olacak sistemi 16 yıldır spekülatif bütün krizlere rağmen elhamdülillah sürdürüyoruz?

İstiklâl Marşımız; “Korkma!” diye başlıyor. Zira al bayrağın ve üç hilâlli bayrağın altında, 2023 hedeflerine doğru yürüyen Türkiye’nin gerçek Aksaçlılarının maddi, manevi kali ve hali müdahaleleri her zaman olmuştur bugün de vardır yarın da olacaktır!

Şehit kanlarıyla vatan yapılan bu topraklarda, düşmana karşı birlik olma zamanıdır! Yapılan antidemokratik uygulamalara karşı direnip mücadele eden! Eleğin üstünde kalanlardan olmaya çalışmak lâzımdır!!

“Ümitvâr olunuz. Şu istikbâl inkılâbatı içinde, en yüksek ve gür sadâ, İslâm’ın-hakiki muttaki’lerin, tahkiki iman sahiplerinin ve inananların sadâsı olacaktır!”

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Teşekkürler

Hocam Allah Celle celalühü yardımcımız olsun çalışmalarınız çok güzel

Hikmet Yılmaz

Hoca uyanık. Taşı nereye atacağını iyi biliyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23