• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İbrahim Karataş
İbrahim Karataş
TÜM YAZILARI
13 Nisan 2020

Virüs mü yoksa fitne mi daha tehlikeli?

Zor bir dönemden geçiyoruz. İnancımız o dur ki; ölümlü insan ölümsüzlük hissine kapılıp kalbinden de merhameti çıkarınca İlahi bir tokada maruz kaldı ve bu tokat haddini bilinceye kadar acıtmaya devam edecektir. Biz inananlara düşen görev; dua ile diğerlerinden ayrışıp aciz ve fakir kullar olduğumuzu kabul etmemizdir. Eğe ki virüs musibetinden ders çıkarabilirsek şerri hayra çevirmiş oluruz. 

Ama şerde ısrar edenler –ki bu belanın müsebbibi onlardır- mevzuyu daha da vahim hale getirmek için ellerinden yapıyorlar. Avrupa ve Amerika Darvinist bir yaklaşımla kendi insanını doğal seleksiyona uğratıp yaşlı ve hasta olanların ölümüne göz yumuyor. Geride kalanlara ise morg parası, cenazeyi görme parası, parka cenazeyi gömme parası gibi işkence misali uygulamalar yapıyor. İstiyorlar ki virüs, vahşi egoizmi ve kapitalizmi bitirmesin. Sosyalizmin durumu daha da vahim. İnsanlığın gelişimine engel oldukları için tüm insanlığı afetlere karşı aciz bırakıyor. Virüsün önüne gelen her şeyi yiyen sosyalist Çin’den çıkması tesadüf değildir. 

Virüsle bir şekilde mücadele edilir ama ideolojik virüslerle mücadele etmek çok zor. Bunların ki nesilden nesile geçen bir virüstür. Akciğeri değil, beyni ve kalbi tahrip ediyor. Düzeltmesi zordur. Büyük bir cemaattirler. İmamları şeytan, ilk üyeleri Kabil’dir. Dinleri envai çeşit ideolojilerdir. Ortak yönleri kötülüktür. İnsanlığı yok edecek silahlara, bulutları aşan binalara, dünyanın etrafını dünyadan önce dönecek cihazlara sahiptirler. Ama bunların hiçbiri onları gözle görmedikleri bir virüse karşı koruyamıyor. 

İdelojilere gizlenmiş iyiyle kötünün mücadelesi devam ediyor. Virüs iyinin de kötünün de düşmanı ve lakin kötülüğün hizmetkarları virüsü iyilere tercih ettikleri için bir şekilde virüsün önünden arkasına geçip iyi tarafa vereceği zararı zevkle seyretmek istiyor. Aslında virüste şuur olsa belki onunla ittifak bile edecek ama bu imkan olmadığı için virüsün kendi düşmanını yenmesiyle iktifa ediyor. 

Şöyle bir örnek verelim; Bazı filmlerde görürüz. Asırlardır uyuyan kötü bir ruh kazara uyandırılır. Mesela Mumya filminin serisinde böyle bir ruh var. Mezkur kötü ruh o kadar güçlüdür ki kimse ona karşı koyamaz. Bu arada mesleği kötülük olan bazıları kötü ruhla ortak yanlarını fark edince, iyilerle ittifak etmek yerine ona hizmetkarlık ederek kendilerini güvenceye alırlar ve iyilere karşı savaşırlar. İşte virüsle kötü niyetlilerin durumu budur. 

Bunların nasıl insanlar olduklarını merak ediyorsanız Türkiye’yeki muadillerine bakın. Hükümet virüsle savaşırken habis bir güruh da hükümetle savaşıyor. Bazıları daha az insan ölüyor diye nerdeyse ağlayacak. Birlikte hareket etmek yerine tribüne geçip mücadele edenleri karalamayı yeğliyorlar. Hergün yüzlerce kusur bulup virüsü durdurmaya çalışanları engellemek için canla başla çalışıyorlar. Kusur ararsanız bulursunuz. Nitekim buluyorlar. Bulamadıkları zaman yalana başvurup toplumu inandırmaya çalışıyorlar. Virüs kendilerine bulaşmadığı sürece virüsün bitmesini istemeyeceklerdir.

Hal böyleyken aynı gemide olup da gemiyi batırmaya çalışanlara daha ağır müeyyideler gerekiyor. Yalan haber yaymanın ve virüsle mücadeleye engel olmanın bir bedeli olmalı. Olağanüstü halin olağan uygulamaları olmaz. Bakara Suresi 191. ayette de belirtildiği üzere; “Fitne, adam öldürmekten daha kötüdür”. Gerçekten de virüs ya adam öldürür ya da hasta eder. Ama fitne çıkaranlar o kadar çok zarara neden olurlar ki, sadece insanlar değil, toplumlar da ölür. 

İşte dünyada ve Türkiye’de böyle bir virüs var. Virüs kötülük yaydığı için ıslah olmalarını beklemek beyhudedir. Tek çare onların düşüncelerini de eldeki imkanlarla önce izole, sonra da dezenfekte etmektir. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

O.U.

Kaleminize yüreğinize sağlık biz Amentüye inandık iman ettik Allah'tan gelene boynumuz kıldan incedir ve şifayıda yine Allah'tan bekleriz tabi her türlü tedbirimizi alarak bu sebeple fitne virüsten tehlikelidir ve kahpeligin en kahpeligidir bu kahpelerden bizim icimizdede var isimlerini bilen biliyor tiyo vereyim birinin adı deyvid anlayan anlar zaten solak fitnecileri söylememe gerek yok onları zaten biliyoruz biz içimizdeki müslüman kılıklı münafık fitnecilere dikkat edelim örneğin karamollaoğlu münafığın en önde gideni hiç abdestsiz beynamazlarla kol kola giren müslüman olurmu aman biz içimizdekilere dikkat edelim.nokta.
 • Yanıtla

Mesut

Fitne adam öldürmekte daha beter der atalar . Solak laik chp fitnenin ana yuvası merkezi tüm şeytanların toplanma yeri . Allahım önce chp fitnesini sonra şu virüsü başımızdan sen defeyle .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23