• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İbrahim Karataş
İbrahim Karataş
TÜM YAZILARI

Şer grupların ittifakı ve karşı mücadele

03 Mayıs 2021


İbrahim Karataş İletişim: [email protected]

Karmaşık ve birbiriyle irtibatsız görünen birçok olay ve kişinin aslında birbirleriyle alakalı ve aynı amaç için çalıştıklarını anlamakta zorlanabiliyoruz. Çünkü herkes birbirinin kılığına girip aynı yöne taş atmaktadır. Bugün FETÖ’cülerin Amerikalı senatörleri rüşvetle satın alıp hapisteki hainleri çıkarma girişimleri ile içki yasağı üzerinden çıkarılan kavga birbiriyle alakalı ve aynı amaçları güder. 

Bu memleketi 19 yıldır Ak Parti hükümetleri yönetiyor ve halkın nezdinde meşruiyetini hiç kaybetmedi. Kaybettiği gün meşru yollarla alaşağı olur. Ancak devleti kendi babalarının tapulu malı sanan bir güruh ile onu paralel yapılanmalar ve hatta darbelerle ele geçirmeye çalışan FETÖ gibi habis örgütler her zaman ve her şartta edep ve yasa dışı yöntemlerle seçilmiş hükümetin meşruiyetini sorgulatarak halkı ya da Amerika gibi dış güçleri arkasına çekmeye çalıştı. 

Mezkûr gruplar devletle savaşını verirken halk bağlamında halkı yalanlarla ve kara propaganda ile arkasına çekme faaliyetleri de güttü. Halk masumane bir biçimde ve maalesef pek de sorgulamadan bencil ve kötü emellerde ittifak etmiş söz konusu grupların peşine düşebiliyor. Örneğin birçok ülke içkinin pandemiyle mücadeleye zarar vermesi nedeniyle alkol satışını yasakladı. Ancak bizde yasaklanınca iş şeriata bağlandı. Bu ikiyüzlülük bazı kesimlerde karşılık buldu ve özel hayata müdahale olarak kabul edildi. Oysaki aynı kesim koronaya yakalanıp hastaneye geldiğinde vücutlarının her yerine müdahale edilmesini can-ı gönülden kabul ediyorlar.

Sosyal medyada kıyameti koparan isimsiz hesapların çoğunun FETÖ mensubu olduğu göz önünde bulundurulduğunda, alkoliklerle FETÖ arasındaki kötülük üzerine dayalı açık/gizli ittifak görülebilir. Diğer yandan; FETÖ birkaç Amerikalı senatörü Biden’ı Türkiye’deki sözde insan hakları ihlalleri için sıkıştırmaya ikna ettiğinde PKK’lılar da sevindiler. Belki bu vesile ile hapisteki PKK üyeleri de nasiplenirler diye umutlandılar. PKK’yı sol ve laik kesim de destekliyor. Bu girift ilişkiler gösteriyor ki devlete karşı dışarıdan yapılan son hamleye devletle hesabı olan herkes ve her kesim destek vermiş oldu. 

Aynı kesimlerin, mesela FETÖ üyelerinin, CHP’li bazı politikacıların ve HDP’nin tamamının sözde Ermeni soykırımını tanımaları intikamın yanı sıra kötülükte ittifak ettiklerinin delilidir. Onlara kötü demek bu kadar kolay mı diyenler olabilir. Eğer ki birileri yaşadığı ülkenin aleyhine çalışıyorsa, düşmanıyla kol kolaysa, kendi halkına düşmanlık besliyor ve hatta onu öldürmekten çekinmiyorsa onlar kötüdürler. İyi ve kötüyü istedikleri din veya felsefenin kurallarıyla ölçsünler. Hepsinde de mezkûr kesimlerin kaybeden taraf olacağına inancımız tamdır. 

Şu da var ki; iyiler, vatanseverler, vicdan sahipleri ve doğru olandan yana olanlar en az kötüler kadar çalışmak zorundalar. Tahrip kolay, tamir zordur ama tamir edebileceklerin sayısı tahrip edenlerden fazladır. Hele de güç sizin elinizdeyse şerleri def etmeniz kolaydır. Mesela Amerikalı politikacılar satılıksa biraz da bizim devletimiz satın almalı. Fransa gibi ülkelerde soykırımı inkâr eden vatandaşlarımız cezalandırılıyorsa ülkemizde de destek verenler cezalandırılsın. Yabancıların fonladığı medya kapatılabilir. Terörle iltisaklı yayınlara engel konulabilir. 

Bunun adı fikir özgürlüğünün kısıtlanması değildir. Kötü bir eylem (mesela terör) nasıl ki cezasız kalmıyorsa kötü fikirleri yayan enstrümanlara da müsaade edilmemeli. Nasıl ki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle iyi mücadele ediyorsa ve halkın teveccühünü alıyorsa, bunun gibi terörün sivil uzantıları ve ideolojisiyle içeride ve dışarıda mücadele etmek durumunda olanlar görevlerini yerine getirmeliler. Ezik durmanın veya birileri ne der gibi korkuların lüzumu yok. Hem kötülükle mücadelenin sessiz ve etkili birçok yolu var. Yeter ki ortada bir irade olsun.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kml

Büyük devlet olmanın gereği "HAİNİNİ YAŞATMAMAK"tır...
 • Yanıtla

24 Nisan gelmeden, asıl ırkçı SOYKIRIM yapanları, sıkıştırmak, gerekir.

SAVUNMA, değil, ASIL, SOYKIRIM yapan, abd, fransa, SOYKIRIM yaptığı ülkelerle, toplu hareket etmek gerekir, asıl SOYKIRIM yapanlar, CEZA ALMALI CEZASIZ KALAMAZ, şu anda ki, duruma, bakalım, abdnin, NE, İŞİ var ORTADOĞU'DA, Ortadoğuyu kan gölüne çeviren biden SOYKIRIMIN alasını Yapıyor utanmadan sıkılmadan.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23