• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İbrahim Karataş
İbrahim Karataş
TÜM YAZILARI

Savunma sanayii emekçilerini savunmak lazım

15 Nisan 2024
A


İbrahim Karataş İletişim: [email protected]

 

 

Dikkatinizi çekmiştir. Seçim sonuçlarından cesaret alan muhalefet amansızca bir iftira kampanyası başlattı. Olmayan jakuzilerle başlayan saldırılar, satılmayan jet yakıtı ile devam etti. Bu tür iftiraların sonu gelmeyecektir, çünkü sırf iftira için tutulmuş bir trol ordusu var ve adamların tek işi hükümeti karalamak. Bunu geçmişte de yaptıkları için bu tür saldırıları bekliyorduk. Hatta şimdi karalama kampanyalarına CHP’nin ortağı DEM’in trolleri de dahil olmuş görünüyor. FETÖ hep vardı ve gelecekte de olacak.

Troller -ki hepsinin kim olduğu, kimler tarafından fonlandığı ve amaçlarının ne olduğu biliniyor- öyle bir azıttılar ki Bayraktar kardeşleri İsrail’e jet yakıtı satmakla itham edecek kadar ileri gittiler. Öyle bir iftira ki kendileri bile inanmıyorlar ve fakat yine de saldırıyorlar. Çünkü çoğunun kendisini devrimci zannettiği ihanet takımının aksine bu iki kardeş savunma sanayiinde gerçek bir devrim yaptılar. Mesele sadece kıskançlık da değil. Asıl mesele bu iki kardeşin devrimi, devrim yapmak için dağa çıkanlara ve şehirdeki işbirlikçilerine karşı yapmasıdır. Bayraktar SİHA’lar sayesindedir ki terör bitme noktasına geldi. Dolayısıyla saldıranların bir acısı var ve acılarından ne yaptıklarını bilmez haldeler.

Yalnız korkumuz odur ki bunlar bir gün iktidar olurlarsa SİHA fabrikasını kapatmakla kalmayıp üstüne bir de bu memlekete çağ atlatmış mezkûr kardeşlere ve onlar gibi birçok emektaşa hayatı zehir ederler. Bu ülkenin en düzgün işleyen ve ülkenin de ilerisinde giden tek sektörü savunma sanayiidir. Eğer CHP-DEM ortaklığı bir gün iktidar olursa ilk işleri yerli silah sanayisini yok etmek olacaktır, çünkü terörün var olmasının tek yolu savunma sanayisinin bitirilmesidir. Şahsen seçim günü sonuçlar açıklandığı gün ilk endişem savunma sanayii oldu ve sektörün önde gelen oyuncularının alakasız iftiralara maruz kalması endişemde ne kadar haklı olduğumu gösterdi. 

Zannımca saldırılarına devam edecekler. Onlar iktidar olmasalar bile mağdur ettikleri vatansever emektarların bu kadar hakarete bünyeleri dayanamaz ve şevkleri kırılır. Bu da savunma sanayimizi yavaş yavaş savunmasız hale getirecek. İhanet maalesef dışarıdan değil, bir tümör gibi içeriden geliyor. Devlet ne yapıp edip savunma sanayiini iç saldırılardan korumalıdır. Bir silah fabrikasının bombalanması ile fabrika sahiplerinin saldırılara maruz kalması aynı şeydir. Neticede ürünler önce beyinlerde vücut bulup sonra fabrikada üretilirler. Dolayısıyla Bayraktar ailesi gibi kendini ülkenin savunmasına vermiş insanları savunmak lazım. Çünkü savunmacılar savunulmazsa ülke hiç savunulamaz. Bu yüzden saldırganlar en ağır şekilde cezalandırılmalı. 

Yeri gelmişken şunu da ekleyelim ki; ne devlet ne de Bayraktar kardeşler birileri istemiyor diye teşvik almaktan çekinmemeli. İplik üreten bir firma bile teşvik alabiliyorsa drone üreten niye almasın? Bu ülkeye kaç firma Baykar kadar fayda sağladı? Hem teşvik yatırım için veriliyor. Yatırım yapana elbette teşvik verilecek ki istihdam ve üretim artsın. Sonuçta devlet de, teşvik alan da, halk da kazanıyor. Kem gözler ve sözler yüzünden kanunun verdiği hakları kullanmaktan çekinilmemeli. Teşvik demek daha iyi silahlar demek. Teşvikten rahatsız olanlar zaten memleketin kötülüğünü düşünür. Neden kötülerin istediği olsun ki? Hem halk kimin ne için teşvik aldığını iyi biliyor. Eğer halk razıysa terör yandaşlarının söylediklerinin ne önemi var?

Aslında iş dönüp dolaşıp namuslu ile namussuz karşılaştırmasına geliyor. Namuslu namussuzun iftiraları yüzünden yapılması gerekeni yapmazsa maksat hâsıl olmaz. Oysaki cesur olmak lazım çünkü galip olanlar cesur olanlardır. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Erzincanli.

İktidar da kim?Akp.Hırsızlar dan,Katillerden,Fiyatları şişirenlerden................Her türlü hainlerden kim hesap sormalı?Chp'mi?Ben Akp'li olarak çok kızıyorum,niçin hükümet işini iyi yapmıyor?'Vatandaş çakallardan hesap sorulmasını istiyor;Polis var,Savcı var kanunlar var. Ne bekliyorsunuz'????

Yavuz

DEVŞİRME SOLYANDAN CARKLI TAİFE ve.FETO mankurtlari. ...................... ........................................................................maalesef haini nanköru bolca olan milletiz.....""VATAN MİLLET. BAYRAK AŞKI MAYA GİBİDİR. ...SÜTÜ BOZUK OLANDA TUTMAZ"")MUZAFFER .den..ALİNTİDİR. .)))).....NAMUSLU İNSANLAR NAMUSSUZLARDAN DAHA CESARETLİ OLMALIDIR..Kİ. ...HAK GALİP GELSİN. ...MÜSLÜMAN TARİHTEN DERS ALMALIDIR. .VE TARİHİ HATİRLAMALİDİR. .Kİ. ..TARİH YENİDEN TEKERRÜR ETMESİN. ...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23