• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
İbrahim Karataş
İbrahim Karataş
TÜM YAZILARI
12 Nisan 2021

Diktatör diye hakaret edenler diktatör sevenlerdir

En çirkin insanlar en çirkin kelimeleri iyi insanlar için kullanmaktan çekinmezler. Normalde iyi biri kötü biri için kötü bir söz kullanırsa bunda bir beis olmaz. Hırsıza hırsız deyince hırsızın utanacak hali yoktur. Utanıyorsa hırsız olmazdı zaten. Hırsızlık yapmayan birine hırsız demekse abes kaçar. Ancak günümüzde ve (belki de tüm insanlık tarihi boyunca) kötüler sadece kötülüğü değil kötü sözleri de tekellerine almışlardır. 

Malum Avrupa Birliği’nin en üst düzeydeki iki yöneticisi Erdoğan’ı ziyarete geldi. Bayan yönetici Von Der Leyen, AB protokollerine göre ağırlanınca kendisine saygısızlık yapılmasından tutun kadınların küçük düşürülmesine kadar Erdoğan’a birçok iftira atıldı. Protokol Avrupalıların ve fakat suçlu Erdoğan (!)… Hatta İtalya Başbakanı Mario Draghi, Erdoğan’a diktatör deme terbiyesizliğinde bulundu. İtalya ki faşizmin mucididir ve mezkûr kelime İtalyancadır. Nazizm ise Alman icadıdır. Bunun gibi birçok marka diktatörlükler Avrupa merkezlidir. Ama doğu milletine karşı o kadar saygısızlar ki kendi aralarında kavga ettiklerinde bile doğulu lider ve toplumları suçlamaktan çekinmiyorlar. 

Bazı analistler yurtdışındaki PKK’cı, FETÖ’cü, Ermeni, Rum vs. gibi grupların kara propagandalarının etkili olduğunu söylüyorlar. Bütün batı medyası lehte tek bir kelime yazmayınca sonuç bu olur diyorlar. Gerçekten de tüm terör örgütleri ve Türkiye’ye düşmanlık besleyen her ülke Türkiye aleyhine propagandalar yapıyor. Ya kendi medyalarıyla yapıyorlar ya da batı medyasına para vererek yapıyorlar. Bu konuda ülke olarak başarılı bir karşılık verdiğimiz söylenemez.

Ancak şöyle de bir durum yok mu? Protokol meselesinde Draghi gibiler işin aslını konunun muhataplarına sormadılar. Türkiye açıklama yaptı ve fakat yine takmadılar ve hakaret ettiler. Kötülük bunların içinde olmalı ki kendileri gibi düşünmeyen herkese hakaret ediyorlar. Bugün mazlum Filistinliler ne suç işlediler de terörist muamelesi görüyorlar? Ya da Uygurlar, Afrikalılar veyahut genel olarak Müslümanlar... Ne yaparsanız yapın düşman olarak görülüyorlar. Çünkü onları gören göz düşmanlığa kodlanmış. Kalpleri ise kasavetleşmiş durumda. 

Yoksa onların denize dökmeye çalıştığı 4 milyon mülteciye Erdoğan bakıyor. Bugün Suriyeliler Avrupa’ya akın etse belki de yüz binlercesi ölecektir. Diğer yandan onlar aşı üzerinden köşeyi dönmenin hesabını yaparken, Erdoğan tüm insanlığın kullanacağı bir aşı geliştiriyor. Bu yaz aşı hazır olur ve fakir ülkelere ulaştırılır. Fakir ülkeler bu vesile ile Çin virüsünden kurtulduklarında mutlaka Erdoğan’a teşekkür edeceklerdir. Ancak kibirli ve zengin Avrupalı için diktatör olmaya devam edecektir.

Önemsemeli mi? Hayır. Çünkü onlar aslında diktatör de severler. Hatta bizdeki muhalefet de sever. Tabi diktatör kendilerinden olunca. Bugün Ortadoğu’da Sisi gibi en zalim diktatörler Avrupa’nın dostudurlar. Sisi’nin zulmünü bilmiyorlar mı? Biliyorlar ama Sisi onlarla iyi geçiniyor ve katlettiği insanlar Avrupalı olmayıp fakir ve Müslüman Mısır halkıdır. Yani onlar için hiçbir kıymeti olmayan insanlar. 

Hal böyleyken doğru yolda olanlar yollarını değiştirmemeliler ve hakaretlere kulak tıkamalılar. Onlar değişmez. Sizin değişip onlara benzemenizi isterler. Benzerseniz kaybedersiniz. Ama dik durursanız kazanırsınız. Nitekim bir Fransız dergisi, Avrupalıları Erdoğan’ın önünde diz çökerken resmetti. Ayrıca eskiden Brüksel kapıları aşındırılırdı. Şimdi Brüksel’dekiler Ankara’nın kapısına gelip üstüne bir de birbirleriyle kavga ediyorlar. Onların ağır kelimeler kullanmaları biraz da hazımsızlıklarından ileri geliyor. Bence bunun tadını çıkarmalı. Siz hiç kazanan takım taraftarının küfrettiğini gördünüz mü? Ama kaybedenler hep eder.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

inandik

Sen ayni Turkiyede yasiyorsun bilemedim. Biz hicbusekilde gormuyoruz? Bizim gorduugmuz suriyelileri salma diye hukumete 10 milyar dolar verilecek. Bizde suriyelilere 20 milyar dolar harcayip kendi vatandasimizi yine ac birakacagiz. Bu ne kibir, bu ne sacmalik, yopk fransizlar ellerini opuyor, belcikalilar ayagina geliyor falan. Daha gecen ay fransiz basbakanindan ozur dilemedikmi biz.
 • Yanıtla

Yasemin

ERDOĞAN, DÜNYA LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN, Dünya lideri, barışsever, mazlumun yanında yetimin yanında, mağdurların yanında, İNSAN,adam gibi adam.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23