Papaz Brunson, FETÖ ile takas edilemez!

13 Ağustos 2018 Pazartesi

Brunson’un yargılanma sebebi Fetullah Gülen’le onu takas etmek değil! Papaz Brunson ile FETÖ karşılaştırılamaz; çünkü biri diğerine göre masum değildir, ülkemize karşı suç işleyen görece eşitlerdir. Hal böyleyken biri diğerinin alternatifi olmadığı gibi bunlardan biri Türkiye’nin adamı da değil! Takasta iki taraf vardır ve değişim tarafları memnun eder. İlla bir değişim olacaksa Amerika ajanlık faaliyetini kabul ederek bunlardan birini “resmen” vermelidir. Daha net yazalım: Ajanlık faaliyetlerini kabul eden ABD FETÖ’yü “resmen” verip, Papaz Brunson’u da “resmen” istemelidir. Burada son karar verici Türkiye’dir.

Hukukî olarak gereken FETÖ’nün iadesi fakat ABD, kendi içindeki ajanı yine kendi eliyle teslim eder mi? Bunu geçtik. Peki, Brunson ABD’nin mevcut yönetimini neden bu kadar ayağa kaldırdı?

“EVANJELİST BRUNSON 

NEDEN ÖNEMLİ?”

Başkan Trump ve Yardımcısı Mike Pence’in iktidara gelmesinde Evanjelistlerin büyük payı var. Zira Evanjelist Papaz Brunson 2 yıl daha iade edilmezse “Amerika seçmenine göre” Trump iktidardan düşer!

Yani Trump’ın geleceği Türkiye’nin elinde; Amerika seçmeni bunu böyle görüyor. Kısa vadede avantajlı taraf ABD, ancak uzun vadede avantaj Türkiye’nin elinde! Ajanlık yapan biri var ortada ve Türkiye buna göz yummadı. ABD’nin yegâne avantajı ise bastığı “kâğıt paralarla” tüm köşeleri çevirmiş olması, lakin dünya sadece bununla yönetilemez.

Amerika’nın karşısında yalnızca 81 milyonluk Türkiye yok; daha geçen yüzyıl dünyayı yöneten bir imparatorluğun halkı var. Amerika bize dünyayı yönetme tecrübemizi hatırlatıyor ve kendi sonunu hazırlıyor!

“EKONOMİK SAVAŞTAN NOTLAR”

*ABD ilk kez “açıktan” mücadele ediyor. Bu bile Türkiye’nin gücünü gösterir. Tüm darbelerde parmağı olan ABD yöneticileri bu sefer saklanamadı, Türkiye onları sahaya çekti. Doların gücü bir yere kadar, sonra kayıpları onlar yaşayacak.

*Mücadelede direkt ABD’yi destekleyenler! Onlar bu ülkenin ekmeğini yiyen ama bir çobanın köpeği kadar ederi olmayan, sıra ulumaya gelince en ön sıraya geçen, salya akıtmakta çakal postuna bürünebilen, zavallı bir kemiğin peşine düşmüş acizlerdir!

*Doların yükselmesine sevinen Benjamin çocukları, onun bunun maşaları, sahibinden satılık ikinci el çok kullanılmış papaz artıkları, cellâdına köle olmuş haçlı âşıkları; sizin kanınız ve ruhunuz hep bozuk muydu yoksa sonradan mı böyle oldunuz?

* “Türkiye ekonomik savaştan da galip çıkacak” diyoruz; birileri anında gelip “Öyle kolay değil, hükümet beceremeyecek” diyor! Mücadeleyi ülkemizin kaybetmesini isteyenler var! Türkçe yazıyorlar ama “gâvurluk” ruhlarına İbranice işlemiş!

*Ekonomik darbe girişimini milli hamlelere ağırlık vermeye devam ederek ve milletçe kenetlenerek bertaraf edebiliriz. Amerika ülkemizin başında “kendi atadığı bir lider” olduğunu zannediyor. Bir çöküş olacak ama çöken taraf Türkiye olmayacak!

*Trump mesajında “Turkish Lira” diyor! Turkish’in gücünü ve azmini görüp kendileri geri adım atacak. Tarih ve talih bize yine mücadeleyi nasip etti; yeniden dirilişi ve yükselişi de nasip edecektir.

*Doların yüksek oluşu kısa vadede büyük krizlere sebep olmaz. Büyük etkiler aylar sonra kendisini gösterebilir; o vakte kadar Türkiye önlemleri alacaktır! Trump mesaj atarak “Güçlü dolarımız karşısında Türkiye zor durumda” diyorsa bu iş hükümet işi değil memleket meselesidir! 

*Karşımızda dünyanın maddi olarak en güçlü devleti var; onun karşısında ise 100 yıl önce dünyayı yöneten bir imparatorluğun çocukları var!

 “ÜLKENİZİN ASLANLARINI 

ÖLDÜRMEYİN”

Bir atasözü; “Ülkenizin aslanlarını öldürmeyin. Düşmanlarınızın köpeklerine yem olursunuz” diye öğüt verir. Bu öğüt zihnimizde bir hayat felsefesi gibi yükseliyor.

1915 Çanakkale’de “ülkemizin aslanı” tutsaktı. Abdülhamid Han’a sahip çıkamamıştık.Ordularımızın başında İttihatçıların getirdiği Alman generaller vardı. Buna rağmen savaşı kaybetmedik ama bir nesli toprağa verdik.

Sonra darbeler ve muhtıralar derken “aslanlarımız” hep ölüme gitti, meydan “düşmanlarımızın köpeklerine” kaldı. Ve bugün yine aslanımızı öldürmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan’a halel gelseydi şimdi memleketimiz “yem” olup gitmişti. Dün başaramayanlar biz sağlam durursak bugün de başaramaz! Siyonistler dünyayı yönettiklerini sanıyorlar. Oysa biz dünyayı yönetmeye 100 yıl ara verdik; dünya yine Anadolu’dan idare edilecek. Zafer inananlarındır!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar7 ay önce
  Bu kudurmus agir materyalist felsefeye ve onun urettigi sonsuz kaotik ve asagilik hayat tarzina karsi Anadoludan insani bir felsefenin cikip kafa tutabilmesi mumkundur ama hukumetin bu yumusakligi ile olacak bir is degil bu.Once temizlige kendi evinden baslanmali ve pkk lilar fetoculer ve onlarin krallar gibi yasayan (gelen paralarla) akrabalari ve de gazeteci televizyoncu,milletvekilikiligindaki emperyalist oncu gucleri tereddutsuz ve behamehal bertaraf edilmezse boyle alternatif bir yasam felsefesinin Anadoludan dogmasi ve sonra da dunyada sefa suren bu agir materyalist habis felsefeyi bastirabilmesi imkansizdir.Her ideal bir mucafele,kararlilik ve bedel odemeyi gerektirir.
 • tuzcutuzcu7 ay önce
  Sende ki kupa papazını gönder bize...Eee...Biz sana sinek papazı verelim....Olur mu böyle oyun yahu...Hiç bir kağıt oyununda yok böyle bir şey....:)))
 • Ali HASETCİAli HASETCİ7 ay önce
  Sayın YAKIŞIKLI Yazınızda gerçekten soy isminiz gibi yakışıklı .Dün başaramadılar ,bizim devletimiz tam 100 yıl dünyayı yönetmeye ara verdi .Vakit geldi yigit yıkıldıgı yerden ayaga kalkar derler ,ayaga kalkma vakti gelmiştir.yatmak yok üretime çalışmaya hız vererek devam .Selam ,muhabbet ve dua ile
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer7 ay önce
  Amin..Kaleminize..Sağlık..
 • Çanakkale 3 nesilÇanakkale 3 nesil7 ay önce
  2014'de Putin'den $200 milyar tolatladilar. Eksoz emisyonu uzerinden Almanya ve Japonya kac $ milyar tokatlanmişti? Avrupa'li fonlarla Turkiye'ye $ operasyanu cekenle, Çin uzerinden kredi veren ayni el! Anlayacaginiz düşman yigit!.. Anaclari; Sınırlarımızda bir Hacli-Kürdistan kurulacak. Misir'i tekrar teslim aldilar. Suriyeyi dagittilar. Zaten 2013'den bizim maruz kaldigimiz saldirilarin sebebi de, kurmaya çalistiklari Hacli-Kurdistana Turkiye hayir diyemesin, itiraz edemesin.Haci bu arada Çanakkale de 1 nesil degil 3 nesil gitti! Baba ogluyla cephedeydi.
 • Çanakkale 3 nesilÇanakkale 3 nesil7 ay önce
  2014'de Putin'den $200 milyar tolatladilar. Eksoz emisyonu uzerinden Almanya ve Japonya kac $ milyar tokatlanmişti? Avrupa'li fonlarla Turkiye'ye $ operasyanu cekenle, Çin uzerinden kredi veren ayni el! Anlayacaginiz düşman yigit!.. Anaclari; Sınırlarımızda bir Hacli-Kürdistan kurulacak. Misir'i tekrar teslim aldilar. Suriyeyi dagittilar. Zaten 2013'den bizim maruz kaldigimiz saldirilarin sebebi de, kurmaya çalistiklari Hacli-Kurdistana Turkiye hayir diyemesin, itiraz edemesin.Haci bu arada Çanakkale de 1 nesil degil 3 nesil gitti! Baba ogluyla cephedeydi.
 • Muadili Yok itin!Muadili Yok itin!7 ay önce
  "Papaz Brunson, FETÖ ile takas edilemez!" tabii ki! 1000 papaz, 100 psikopapaz biraraya gelse, bu şeytan Fedıla Gülen' in yaptığını yapabilemez! Yapa bilir mi, siz söyleyin?

Günün Özeti