Ezan okunurken havlayanlar!

11 Mart 2019 Pazartesi

Rahmetli Abdurrahim Karakoç ağabeyin dediği gibi:

“Mıgırdıçı sever de Osman’ı sevmez zındık!

İti-domuzu sever, insanı sevmez zındık!

İster ki diz üstüne çökertilsin Türkiye,

Ekmeğini yer amma vatanı sevmez zındık”.

Ezana düşmanlık vatana düşmanlıkla eşdeğerdir. Ezan okunurken mahallede dolaşan üç-beş köpek ulumaya başlar, zira o bir hayvandır, fıtratının gereğini yapar. Kuvvetli rivayet odur ki kaçan şeytanları gördüğü ifade edilir. Şeytan ezandan kaçar ki kıyamet günü onu işittiğine şahitlik etmek istemez. Ezan okunurken protesto ederek havlayanlar, hayvan bile olamaz, hatta şeytan bile olamazlar. Olsa olsa milletimizin sinesine sokulmuş provokatör olabilirler. 

Toplumun kucağına atılmış birer çamurdurlar.

Birilerinin şerefi olmayabilir, ancak şerefsizliklerini millete yansıtamazlar. Provokatörlere karşı daima uyanık kalmalı ve hukukun gereği yapılmalıdır. Hukuk bunlara gerekli yaptırımları uygularsa hedeflerine varamazlar.

“Denildi mi bir yerin adına Türk beldesi,

Gözüm al bayrak arar, kulağım ezan sesi” diyor Üstad Necip Fazıl Kısakürek! 

Hangi ideolojiye ve yaşam şekline sahip olursa olsun ezana saygısı olmayanın bayrağa saygısı yoktur; bayrağa saygı duymayanın da kendine saygısı yoktur. Öyle kişiler de “satılık” insan müsveddesinden başka şey değildir! 

“YEREL SEÇİMLER” “İMAMOĞLU VE 

YAVAŞ’IN PSİKOLOJİSİ Mİ BOZULDU?”

Seçimlerde liderleri unutmamak gerekiyor. Yani bir yanda Recep Tayyip Erdoğan’ın seçtiği adaylar, diğer yanda Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçtiği adaylar var.

• Başkan Erdoğan’ın tarafında siyasi olarak Devlet Bahçeli varken Kılıçdaroğlu’nun tarafında Meral Akşener’in yanı sıra Fetullah Gülen sempatizanları ve PKK’lı yöneticiler ile HDP durmaktadır.

PKK ifadesini “korkutmak” adına değil durum tespiti olarak söylüyorum. Terör başları, bebek katilleri alenen Kemal Kılıçdaroğlu/Meral Akşener ikilisini destekliyor; amaçlarını ise Cumhur İttifakı’na “Batı’da kaybettirmek” olarak açıklıyorlar, Doğu’da ise zaten kazanacaklarını söylüyorlar.

Dolayısıyla Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a CHP dışında kimlerin de oy vereceği ortada duruyor.

Mansur Yavaş “ülkücüyüm” diyor ama bugüne kadar hiçbir ülkücünün HDP’den oy istediğini görmedim. Hiçbir ülkücünün “hangi süreçte olursa olsun” PKK’ya karşı “sessiz” kaldığını görmedim. Mansur Yavaş “oy versinler” çağrısı yapmıyor ama “Kahrolsun PKK’yı destekleyen HDP siyaseti” demiyor, diyemiyor. Bu da onun artık “ülkücü” sıfatını terk edip, tamamen Kemal Kılıçdaroğlu ile yol arkadaşlığı ettiğini gösteriyor.

 “ANKARA’DA ÖZHASEKİ ÖNE GEÇTİ”

İvme Mehmet Özhaseki’den yana döndü ki bu en baştan beri bekleniyordu.

• Ankara için hiçbir zaman “Bugün seçim olsa” demedim; ancak işte bugün gerçekten bir seçim olsa grafiğin yönü Özhaseki’yi yukarıda gösteriyor, bütün saha bunu dillendirmeye başladı. Başlangıçta Mansur Yavaş sanki avantajlı bir pozisyonda yola çıktı gibi görünüyordu ama, yolda yürürken bu durumu muhafaza edemedi. 

“MANSUR YAVAŞ NASIL BAŞLAMIŞTI?”

Mansur Yavaş şu anda sürekli ivme kaybı yaşıyor; peki başlangıçta nasıl oldu da önde başladı: 1) Geçen seçimde Melih Gökçek’in % 1 oyla gerisinde kaldı. Mansur Yavaş 15 bin oy daha alsaydı kazanacaktı. Bu sebeple bir “mağdur” havası oluşturuldu. 2) Melih Gökçek başarılı bir belediye başkanı olsa da neticede “istifa” ederek ayrıldı, ardından Mustafa Tuna geldi. Bu göreceli karışıklık kısa vadede Mansur Yavaş’ın işine yaradı. İşte bu hava uçup gidince Mansur Bey’in düşüşü kaçınılmaz oldu.

• Yani Mansur Yavaş’ın önde başlama sebebi kendisinden kaynaklanmıyor ama geriye düşme sebebi kendisinden kaynaklanıyor!

“TERÖRİZM VE HDP”

HDP’ye oy veren herkes terörist değil ama bütün teröristler HDP’ye yahut onların işaret ettiklerine oy istiyor. Bu ayrıma dikkat etmek lazım! Terörle anılan artık Kürt kardeşlerimiz değil HDP yöneticileridir.

HDP yöneticileri İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş, İzmir’de Tunç Soyer’i destekleyecek, onlara oy verecek.

Kızılelma idealinin peşinden giden hiçbir ülkücünün HDP ile aynı kişiye oy vereceğini sanmam. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • sabrisabri3 ay önce
  Ezani sevmek için bir neden bulamıyorum, Çünkü 1500 yıldan beri aynı terane ve boş hikaye. Halbuki 1862 yılında içten yanmalı motoru bulan ve uygulamaya koyan Mercedes benz Daimler ardı arası bitmeyen faydalı devrim yapmış oldu toplumu zehirleyen arap kasrşımızda terörist ahlak ve insanlık tanimayan bir haydut örnek olarak kaşıkcı katlıami bunlardan sadece biri
 • EmekliEmekli3 ay önce
  O kalabalık 16 yıl ilk defa polis engeline takıldı ezan başlamadan ıslık protesto başlamıştı ezanla bir ilişki yok o uğultu protestoyla bir çoğu ezanı dahi duyamamıştır kaldıki başörtülü bacılarımızda gruplar halinde oradaydı bir çok gazete yazarıda sonradan yanıldıklarını ifade ettiler özürlerini ilettiler
 • Neşe BirkanNeşe Birkan3 ay önce
  “İFFETE, İZZETE VE İSLAMA TEPKİYE DAİRKullanacağım üsluptan dolayı özür dilerim…8 Mart Dünya Kadınlar Gününde içkici, ayyaş, din düşmanı, insanlık yabanisi, fuhuş destekçisi, o...u adayları, şeytan avaneleri sokaklara dökülmüşler… Rivayete göre ezana ıslık çalarak tepki göstermişler, karşı rivayetlere göre de ezana değil önlerini kesen polis otosunu protesto için ıslık çalmışlar…Bizim mahalleden birileri bizimkilerin ürettiği yalan haberi insaf dairesinde eleştiren ve karşı güruha haksızlık etmeyelim türünden yazılar kaleme almışlar, alıyorlar… Benim tepkim yalan haber üretenlere olduğu kadar yalan haberi lanetlemek için kalem oynatanlara… Güya insaflı olmalıymışız, güya o ..pu adayları ezanı protesto etmemişler vs. vs… Keşke etselerdi… Keşke sadece ezanı ıslıkla protesto etselerdi… Yaptıkları rezilliğin yanında bu protestonun lafı mı olurdu…İnsanlıktan çıkmış, edep, hayâ bilmeyen, ar damarları patlamış, tepesinde o..u dövizini taşımaktan hayâ etmeyen, ağzımıza almaktan hayâ ettiğimiz mahrem kelimeleri övüne övüne dövizlerle dillendiren mahlûklara tek kelam etmeyen, yapılan onursuzluğa bir satır dahi eleştiri de bulunmayan kimi kardeşlerimizin “ezana tepki haberi”nin yalan haber olduğunu vurgulamaları, bu konuda mesaj yayınlamaları beni kahretti…Müslüman bir ülkede, Müslüman bir şehirde, Müslümanların yaşadığı sokaklarda böyle bir gösteriye cüret eden, onlara destek veren, onlara ses çıkarmayan herkes, ülkenin geleceğini tehdit etmektedir. Ahlaksızlığı ahlak edinmiş bu şeref ve iffet yoksunlarına Müslümanlar dilleri ve kalemleri ile tepki göstermeliler…Bu ülke o...uluğa çanak tutanların, iffetsizliği yayanların, Recep Tayyip Erdoğan Düşmanlığı adı altında İslama kin kusanların, Allah’a başkaldırmış şeytan uşaklarının fesat tohumlarını ektikleri, nesebi belirsiz nesiller türettikleri ülke olmamalı… Bu ahlaksızlığa hepimizin ciddi bir karşı duruş sergilemesi gerekir…Maalesef paranoyak hal almışız her şeyin altında fetö parmağı arıyoruz… Kardeşim bu işin altında Fetö parmağı varsa Fetö bu kadar oruspuyu dışardan getirmedi, bunlar içimizde yaşıyor, aramızda dolaşıyor, neslimizi tehdit ediyor, aile bütünlüğümüze saldırı yapıyor, değerlerimizi hiçe sayıyor, iffetsizliği yaşayarak teşvik ediyor, Allah’ın muhsan kıldığı mahremiyetlerini para karşılığında pazarlamayı hak sayıyor…Binleri bulan ahlak düşmanlarına birbiri ile uğraşan “Kur’an ve Hadis Müslümanları” tepki gösterse olmaz mı? Ahlaksızlığa karşı durmazsak hepimizin sonu felaket olur, hiçbirimizin geleceğinde erdem kalmaz… Bu iş Recep Tayyip Erdoğan protestosu değildir islama karşı organize bir eylemdir…Elbette bu alçaklar gibi sokağa dökülüp cevap vermeyeceğiz zaten organizatörlerin amacı da budur… Ülkeyi fitne ve fesada boğmaya çalışanlar bilsinler ki oyuna gelmeyeceğiz ama sokağa dökülmemiz gerektiğini gördüğümüzde de evimizde oturmayacağız… Biz sokaklara inersek fuhuş yapacak ininiz, kendinizi pazarladığınız efendiniz kalmaz, kalamaz…”
 • Dr. Emin ÜstekDr. Emin Üstek3 ay önce
  Bu o..ların bizde bıraktığı en kötü iz; dilimize bile almaktan hicap ettiğimiz “o...pu” kelimesini son 3 gündür rahatlıkla yazabiliyor olmamız...“İFFETE, İZZETE VE İSLAMA TEPKİYE DAİRKullanacağım üsluptan dolayı özür dilerim…...Dr. Emin Üstek
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS3 ay önce
  Ali riza rumuzlu beyefendi,soyleminizde cogunluklu olarak haklisiniz(maddi eksikleri olmakla beraber).Eger bu soyleminizi daha da guclendirmek istiyorsaniz,yani politik egilimlerin mezhepci kokenlerinin olamayacagini idda ediyorsaniz o zaman her secim sonrasi Anadolu nun sirin bir ili olan Tunceli mizin yirtik dondan cikar gibi butun turuncu renklerin icinden surekli olarak kipkirmizi olarak nasil cika geldigini duygusalliga kapilmadan mantikli bir sekilde bize anlatabilirmisiniz lutfen gecmislerinize sevap!
 • hasanhasan3 ay önce
  mehmet kopeklerde mi ezan okuyor,,,allah akil fikir versin haci hani hayvanlarin akli yoktu...musluman kopekler iyi kafa valla
 • Ali rızaAli rıza3 ay önce
  Melike isimli yorumcu ne yazdığını , bil ulu orta bilmeden yazma , bilmiyorsan fikir beyan temiyeceksin , nereden biliyorsun kürt alevinin kime oy verdiğini , sanamı soracak sünni kürt alevi kürt kime oy verdiğini , sizingibi mezhepçi düşünen ve oyunun rengini mezhebe göre kullanan demokrasiden nasıbini almamış seçmen olduğu müddetçe ülkede demokrasiden söz edilemez ,
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS3 ay önce
  Turkiyede ne kadar maskelenip saklanilmaya calisilsa da verilen savasin iki tarafi var:Inancli insanlar ve ateistler arasinda gecen savas.Inanclilar tarafinda Ak Parti,MHP BBP ve irili ufakli bir kac parti daha,ateistler grubunda ise ateistlerin en zehirli olani Iyi Parti ve CHP,HDP,SP,DSP ve diger baska kucuk partiler var.Asil savas simdi ve gecmiste de hep ideolojik idi yani inananlarla inanmayanlarin savasi ancak bu gercek hep gizlendi.Bu genel kural sadece Turkiye de degil Fransiz devriminden sonra butun dunyada bir genel kural haline geldi ulkelerin ic politika kapismalarinda.Ekenomik politikalar olarak bu iki cenahtaki partiler uc asagi bes yukari hep ayni seyleri oneriyorlar ve yapiyorlar.Yani asil savas ideolojide.Cunku bu gercek aciga ciktiginda emperyalistin bol ve yonet taktigi birinci variyantaki kadar kolayca basariya ulasamayacak.
 • KürşadKürşad3 ay önce
  Kadına şiddet kapsamında erkeğe en ağır cezaları veren ve verdiren; adalet bakanlığı ve aile bakanlığı, nerdesiniz?!Haydi bakalım samimiyetinizi gösterinde görelim. Ezana hakareti cezasız bırakacakmısınız? Edepsiz pankartlara ceza verebilecekmisiniz?gariban kimsesiz erkeklere verdiğiniz 10 yıl ceza vermenizi beklemiyorum. Bakalım bir yıl ceza verdirebilecekmisiniz. Gücünüz savunmasız insanlara mı yetiyor. Yoksa güçlüleri de cezalandırabiliyormusunuz...Haydi bakalım samimiyet sınavındasınız...
 • mehmetmehmet3 ay önce
  Sayın yazar müminler nasıl ezan okunurken ezanı tekrarlarsa kendi dilleri ile,mahlukatbütün yaratıklar" zındıklar hariç" bunların içinde " köpeklerde" dahil kendi dillerinde ezana saygı gösterir ve onu bitinceye kadar kendi dillerinde tekrarlar. Onun için köpeklere saygısızlık yapmayalım.
 • ErsinErsin3 ay önce
  KÖPEKLERDEN ÖZÜR DİLİYORUZ. AMA İKİ AYAKLI KÖPEKLERDEN DEĞİL. SEREFSİZLERDEN DEĞİL.
 • ErsinErsin3 ay önce
  eZAN OKUNURKEN SUSALARDI KÖPEKLER. NİYE DEVAM ETTİLER. BU SAYGISIZLIK DEĞİL Mİ. KAÇARINIZ YOK. BİZ SİZİ BİLİYORUZ. NİYE SUSMUYOR O ZAMAN. NEYİN PEŞİNDESİNİZ. BİR TANE Mİ AKILLI YOK YADA MÜSLÜMAN YOK. İNSANİN FİKRİ NEYSE ZİKRİ DE ODUR. ZAVALLILAR. BATTIKÇA BATIYORLAR. RABBİM BETER ETSİN SİZİ. ZAVALLI AHMET ÖZ ZINDIKLARI KORUMAK SANA MI DÜŞTÜ. DEDİĞİN GİBİ KABUL EDELİM DENK GELDİ EZAN OKUNURKEN NİYE SUSMADILAR O ZAMAN.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz3 ay önce
  Ezan okunurken ıslıklı protestonun kabul edilebilir yanı yoktur.Teşhisi doğru koymak gerekir.Yolu kapatan polislere karşı yapılan ıslıklı protesto eylemi esnasında,ezanın okunması,yani protestoya ezanın denk gelmesi,işin aslı.Toplup psikolojisinde,biz bu eylemi 10 dakika sonra yapalım,ezan vaktidir,az sonra ezan okunacaktır,10 dakika bir bekleyelim,demiş olsalar,ondan sonra polisin barikat kurmasını ıslıkla protesto etmiş olsalardı,köşe yazarlarına ve medyaya bu denli malzeme olmazlardı.Haber yalan.Sadece yanlışı var.Kutsallar üzerinden siyaset öylesine kök salmış ki,artık ellerindeki ezan,bayrak,Kur'an söylemleri de fos çıkıyor.Şeytan,ezanı duyduğunda kaçar,köpekler ulumaya başlar,diyorsunuz.Bu söyleminize göre köpek makbul sayılmaz ama köpeklerin koku alma duygusu sayesinde milyarlık uyuşturucular yakalanır ve insanlar zehirlenmekten kurtulmuş olur.Köpekler ve şeytan,kim bilir neler görüyorlar da alışılmadık işler yapıyorlar.Bence köpeklere haksızlık yapıyorsunuz.Yalan haber üstüne hüküm veriyorsunuz.Tıpkı deprem fayı üstüne bina etmek gibi.Bence ana muhalefet ve HDP sevgisizliğini başka şekillerde dile getirseydiniz.Bu partilere oy veren milyonla seçmen var ve sizin söylemlerinizden ve benzer söylemlerden alınıyorlar.Unutmayın ki HDP ve CHP seçmenlerinin oylarına da ihtiyacınız olacaktır.Siyasetçilerin velinimetidir seçmenler.Yalan haber üzerine köşe yazısı döşenmek hoş değil.Yazınızın başlığı sebebiyle köpeklerden özür dilemelisiniz.
 • MelikeMelike3 ay önce
  HDP ile CHP nin nasıl bir kan bağı var.CHP nasıl bu hale geldi? Oy uğruynamı yoksa başka meselelerimi var.Atatürkçülük ile bir ilişkisi yok.Ermenilik ile çok ilişkisi var HDP ye kimler oy veriyor genelde Kürt Aleviler CHP dede iyi sayıda kürt aleviler var.İşte onların ortak bağları.
 • Dr. Hakan NedimiDr. Hakan Nedimi3 ay önce
  Ezanı yuhalayanları ve kendilerini iğrenç sıfatlarla tanımlayanları ağır sözler söyleyerek rahatsız edemezsiniz. Onları rahatsız etmenin tek yolu camileri doldurup avluya taşmaktır.Yavuz Bahadıroğlu
 • ZeynebZeyneb3 ay önce
  Ne diyelim CHP liler işte ne desek boş İslam düşmanlığıda bunlarda PKK severliğide
 • Celal bin seferCelal bin sefer3 ay önce
  Ezana karşı uluyan bu "it"lerin yargılanmasını istediginiz hukuk, zaten bu "it"leri, insanliktan cikarip ta "it" eden ve onların da hukugu olan Kapitalist/demokrasi hukugudur ki, bu sekilde ki bir talep te; seytandan çare ummaya benzer! Kaldi ki yıllardan beri her sosyolojik olayda, hep mevcud hukuktan care aranmis ama, seriat hukugunu istemek ise pek akla gelmemistir. Sizinki de bunlardan biridir...
 • Rıfat Rıfat 3 ay önce
  Ezan okunurken havlayan elinde ahlaksız pankartlar taşıyan kevaşeler hakkında polis neden işlem yapmamıştır, islâmî değerlere saldıran bu o.....lar için illa müslümanlar sokağa mı dökülecek!
 • HALLİHALLİ3 ay önce
  Bu ülkede, yakın tarihimizde, istiklal marşı okunduğunda yere oturanlar;1-kürtler/kürtçüler,2-islamcılar, bütün islamcı akımlar,3-Türk solunun belli başlı fraksiyonlarıdır..................Özellikle Türk solundan sempatizan/militan bazı kişiler, mili marşa karşı aleni saygısızlık ifadelerini fütursuzca bağırmışlardır... Bu tarafımca geçmiş yıllarda birden fazla kez şahit olduğum bir gerçektir...Son 100 yıllık tarihi biraz karıştıran bu gerçeği görür....Gerçekler her yerde adamın karşısına çıkıverir, kimse gerçeklerden kaçamaz !
 • OKUROKUR3 ay önce
  AÇIKLAMA :"Polis kadınların yolunu keserken, bir araya getirmezken, gaz sıkarken, arama yaparken ezan dinlemedi. 8 Mart'ta sesini yükseltmeye gelen kadınların kalabalığı polis barikatları arasına sıkıştırılmaya çalışıldı. Sığmadık. 16 yıldır yürüdüğümüz güzergâhta, yürümemizi engelleyip bizi caminin yanında tutanlar şimdi de kalkmış 'Ezana karşısınız' diyor. Kimse çarpıtmasın: Bizim isyanımız polis barikatına, kadınların yürüyüşünü, 8 Mart'ı engellemek isteyenlere… Biz 17 yıldır o caddedeyiz, her yıl aynı saatte sesimizi yükseltiyoruz. Toplumu bölen değil, beraber eşit ve özgür bir hayatı kuracak politikalarda ısrarcı olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyoruz.
 • hadihadi3 ay önce
  'Bu yol yanlış, ülkenin bekası tehlikeye girer' denilen günlerde "Bunlarda Sevr paranoyası var" diye dalga geçmeye kalkanlar, şimdi 'beka beka' diyerek seçmeni etkileyebileceklerini düşünüyorlar!.. 'Siyasî ihtiras', dini de kullanarak her yolu 'mubah'a dönüştürdükçe bağlarımız zayıflıyor, dindarlık itibar kaybediyor, mertlik ve siyasî ahlâk dibine kadar sıyrılıyor... Kısa vadeli siyasî hedefler için her şey meşru ama ülkenin orta vadede kaybedecekleri o kadar önemli değilse, bu sonuç kimin umurunda değil mi?
 • ahiahi3 ay önce
  Son seçimler için de hemen hemen aynı bölgede aynı yönteme başvuruluyor... Bazı alt geçitlere 'Yavaş yavaş devrim' yazılıyor... Bir süre sonra da 'Her Biji Mansur' yazmaya kalkıyorlar...Buradaki amaç da HDP'yle, daha doğrusu PKK'yla ittifak yapıldığı algısına katkı sağlamak ve milliyetçi/ülkücü seçmeni aleyhte tahrik etmek... Yazan kişi, önce fotoğraf makinesine, sonra da girdiği apartmanın güvenlik kameralarına takılıyor...Yakalanan H. E. adlı kişinin büyükşehir belediye şirketlerinden birinin genel müdür yardımcısı olduğu, ayrıca yine belediyeye ait Kahramankazan'daki TIR parkının kafesini işlettiği ortaya çıkıyor...Siyasette amaç 'ne olursa olsun yenmek' olunca din-iman arkada kalıyor, pusuculuk, müfterilik, kalleşlik kimilerinin en büyük silahı haline geliyor!..Bu iş, mertlerin mücadelesi değil, maskeli balo adeta... Elinde daha çok imkân ve propaganda gücü olan fırçayı yüzlere istediği gibi sürmeye kalkıyor...Ömrü PKK ve türevlerle mücadeleyle geçenler bir anda PKK'yla ittifak yapmış gibi sunulmaya çalışılırken, daha dün PKK'yla gerçekten ve açıktan 'yeni düzen' kurmaya kalkmış olanlar şimdi seçmenleri PKK'yla korkutmaya çalışabiliyorlar...'Bu yol yanlış, ülkenin bekası tehlikeye girer' denilen günlerde "Bunlarda Sevr paranoyası var" diye dalga geçmeye kalkanlar, şimdi 'beka beka' diyerek seçmeni etkileyebileceklerini düşünüyorlar!..Ya da bir bakıyorsunuz, cürümleri içeride olan bir Pensilvanya yolcusunu, 'ülkücü'ye boyayıp,  ülkücülerden ona 'cürüm' imal etmeye uğraşabiliyorlar!..
 • azerazer3 ay önce
  İş edebiyata gelince devlet işlerinde devletin mumunu, kendi işinde kendi mumunu yakan Hz. Ömer'i pek güzel anlatanların, iş kendi siyasî ikballerine gelince kamunun imkânlarına abanması olsa olsa 'siyasî münafıklığın zirve noktası' olabilir...Mesele A partisi B partisi değil... Bu yönteme başvuranların hepsi ama hepsi aynıdır... Kimin daha çok bu yönteme sarıldığı da kamuoyunun malûmudur...
 • ademadem3 ay önce
  'Kul hakkı', eğer genelin hakkından çekip alınıyorsa 'yetim hakkı'dır aynı zamanda... Kamunun hakkını özel işlerde kullanmak 'yetim hakkı' yemektir... Oysa İslâm'ın bu konuda hükmü çok açıktır: 'Yetim hakkı' yemek, dini yok saymaktır... Her kim ki belediye çalışanlarını -üstelik mesai saatlerinde- mitinge taşıyorsa... Her kim ki belediye çalışanlarına afiş-pankart-bayrak vs. astırıyorsa... Her kim ki belediye çalışanlarına trollük yaptırıyorsa... Her biri, İslâmî anlamda alçaktır...Her kim ki siyasî faaliyetlerinde belediyelerin araçlarını kullanıyorsa... Her kim ki seçim araçlarına devletin mazotunu veya benzinini koyuyorsa... Her kim ki taşeron firmaları önce kamu kaynaklarından fonlayıp, ardından seçim masraflarının önemli kısmını onların üzerinden yapıyorsa... Her biri, içinde yetimlerin de bulunduğu kamunun hakkını yemekte, yani dini yok saymaktadır...
 • Şanlıurfa Şanlıurfa 3 ay önce
  CHP eskide urfa dacamileri satı satılmayan bircami kaldı Ulucami onuda ahur yaptı hiç unutulmaz sosyalistler bunlardan Hayır gelmez abd içimize derindevleti kodu 1947 imzaladı ismet Paşa şimdinerde. Ölkemize alah huzurversin.

Günün Özeti