Ergenekon Dağları’nın önündeki Bozkurt!

07 Ocak 2019 Pazartesi

Karabağ’ın tepesine Azerbaycan Türklerinin bayrağını dikmek de bizim ülkümüz, Doğu Türkistan’ın özgürleşmesi de!

Filistin’in kurtarılıp İsrail’in zulmünün def edilmesi de bizim ülkümüz, Katar’ın düşman işgaline uğramaması da!

Ne Afrika bizim dışımızda ne Kırım bizim uzağımızda!

Türkiye tarihi misyonuna dönüyor. Bugün savaştığımız, mücadelesini verdiğimiz “topraklar ve denizler” bir başkasına ait değildir, bizim doğal sınırlarımızdır. O sebeple gemilerimiz sondaj çalışması yaparken birileri tutuşuyor. O sebeple Amerika Birleşik Devletleri’ni yöneten irade Suriye’den şimdilik çekilmese bile “çekilme iradesi” sergileyebiliyor. 

Birçoğumuzun çok rahat hatırladığı krizler ve darbeler oldu ülkemizde ve her krizde biraz daha eğilen, biraz daha aşağılık kompleksine giren bir halkın adeta gariban çocukları gibi her kahve köşesinde “Ne olacak bu Türkiye’nin hali” diyorduk.

Bugün dünden daha farklı!

“Dün dündür, bugün bugündür” mantığı Süleyman Demirel ile beraber vefat etti. Artık ne dünü unutan ne de bugünden vazgeçen bir anlayışa sahibiz.

Rahmetli Necmettin Erbakan’ın “Siyonistler her taşın altından çıkmayabilir ama hiçbir taşın altını da boş bırakmazlar” sözünü her işittiğimde bu söze hak vermekle beraber üzülürdüm de!

Oysa biz belki de hiçbir millete nasip olmayacak şekilde “adalet imparatorluğu” kuran nesildik. Bu hale gelmemeliydik.

İşte şimdi ayaklarımızı yere bastığımız ve kalbimizin kanımızı deveran ettirdiği bu çağda tarih ve talih yeniden yazılmaya başladı.

Birçokları hâlâ kafa karışıklığı yaşasa bile “Papaz Andrew Brunson krizini” çıkaran Türkiye’ydi ve bu krizi yöneten yine Türkiye oldu. Almanya’nın gündemine “Deniz Yücel krizini” sokan yine Türkiye’ydi. Yani birilerinin krizine girmedik; birileri bizim krizimizden çıkmaya çabaladı!

Bunlar birer işaret, bunlar birer sinyal!

Türkiye daha bu kadarcık işlerle bile ülkelerde kriz çıkarabiliyorsa yarın daha farklı girişimlerle ülkelerin siyasetini yönetebilecek kapasiteye sahiptir.

Ancak bunu silsile halinde yapmak elzemdir, yani bunlar “devlet politikası” haline gelmeli, getirilmeli!

Siyaseten değil aklen ve hakikaten söylemek gerekirse bu politikaları bugün ancak Ak Parti ve MHP kadroları yapabilir. Bunun dışında CHP ve HDP bırakın böyle bir ilm-i siyaset izlemeyi, diğer devletlerin yaptığı planlara dâhil olmaktan başka iş yapmayacak şekilde hareket ediyor.

Cumhur İttifakı’nın kabul görmesinin yegane sebebi işte bu politika ortaklığıdır.

Bu ülkeye gerçek bir Ak Partili ve gerçek bir Milliyetçi Hareket Partili kişiden asla zarar gelmeyeceği gibi ülkeyi siyasi yönetimler açısından ileriye taşıyacak olan da bu kadrolardır.

Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin yapı taşlarını tarihi misyonuna döndüren liderdir. Bizim destanlarımızda Kurt’un peşine düşüp Ergenekon Dağları’na gelen ve geçit vermeyen bu demirden dağları eritmeyi “akıl eden” lider zihniyetinin bugünkü temsilcisi Erdoğan’dır. Türkiye’nin önüne dikilen demirden dağlar eritilmiş, yol açılmıştır. Gençliğin ve siyasi kadroların yegâne hedefi eritilen bu dağın yeniden kapanmamasını sağlamaktır. 

Devlet Bahçeli Türkiye’nin sigortasıdır. Diğer devletlerin milliyetçi parti liderleri “ırkçılık” yaparken MHP’nin lideri asla “ırkçılık” yapmaz. Türk kavmi üzerinden siyaset yapmak ile diğer kavimleri öteleyip yok saymak birbirinden farklıdır. Bahçeli hiçbir “milleti” yok saymaz, mazlumsa elinden tutar. PKK’nın neredeyse bitme noktasına getirilmesi, terör örgütlerinin sınırlarımız dışına itilmesi “ittifak anlayışı” vesilesiyle gerçekleşti. Sınırlarımızın dışı derken sadece Suriye ve Irak topraklarından bahsetmiyoruz. Buralar “kısa vadede” terörün süpürüldüğü yerler, “uzun vadede” ise terör geldiği yere gidecek ve gerçek anlamda sınırlarımızın ötesine def edilmiş olacaktır. 

Cumhur İttifakı’nın sadece iki partinin seçim ortaklığından ibaret olmadığı görülüyor.

Bu açıdan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan ve Halkların Demokratik Partisi olduğunu söyleyen HDP ile ortaklık yapmakta sakınca görmeyen ve Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyleyen CHP’nin siyasetine “karşı olanlar” bu söylediklerimi gayet iyi anlayacaklardır.

Türkiye’nin çizilen planların piyonu olmaktan çıkıp tarihi sınırlarına doğru yürüdüğü bugünlerde “yerel seçim” deyip geçmemek gerekir.

Türkiye’de her seçim eritilen dağın demiridir; buradan çıkan demirler ile dünyaya açıldığımız ve “hiçbir taşın altını boş bırakmama iradesi gösterdiğimiz” unutulmamalıdır.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Şaka gibiŞaka gibi5 ay önce
  Sayın yazar sizin hayal dünyanızı gerçekten merak ediyorum! Gerçeklikten bu kadar uzak bu kadar yüksek hayal gücü olabilen başka bir "yazar" görmedim! Brunson krizini Biz çıkardık ve biz yönettik öğlemi? Varsayalım ki biz çıkardık, o ne niçin Bit kriz yönetmeydi. Trump her tvit
 • YOKEDİCİYOKEDİCİ5 ay önce
  ya sen ne cahil yada beyin özürlüsün yazar.. ulan savunduğun parti davul zurna ile ğkk yı sınırdan geçirmedimi.. megrimegri bağırıp şarkı söylemedimi.. ankaranın göbeğine sözde kürdistan bayrağı dikmedimi... çadır kurup pkk piçlerini serbest bırakmadımı... açılım rezaleti adı altında doğuda pkk piçleri kendi bayraklarını sallamadımı.. apo piçine sayın apo deirtmedimi.. pkk sanık tsk tanık yapılmadımı.. pkk lılara her türlü desteü, vermedimi.. hdp ile işbirliği yapmadımı.. ooo say say bitmiyor.. şimdi yazıda klasik ahmak kandıracağın cümleler CHP HDP işbirliği... Lan sen bizi salakmı sanıyorsun gerizekalı.. vatan haini.. vatansız bayraksız it.
 • AraştırmacıAraştırmacı5 ay önce
  “Dün dündür, bugün bugündür”söyleminin yerini ''kandırıldım, yanılmışım, aldatıldım '' ifadeleri aldı Herhalde yazara bu ifadeler daha makul geliyor.Devlet Bahçeli Türkiye’nin sigortası diyorsunuz ya 1999'da başbakan olabilecekken taraftarlarını yüz üstü bırakarak ihanet etti.
 • Kunta Kürde Kunta Kürde 5 ay önce
  Bi de Google sorun ! NECMETTİN ERBAKAN Erdoğan hakkındaki söyledikleri!!!!!!!! Bakın işin gerçeyine!!!!!! Ergenekon diye milleti tık boğaz eden bu iktidar deyilmiydi?????? Ben bu davanın Savcısıyım diyen zaat kim ? ???? Malesef biraz balik akıllıyız Türk milleti uyan !
 • AnılAnıl5 ay önce
  Kriz çıkarmak nasıl bir siyaset olabilir,aynı mantıkla ülkemizde kriz çıkaranları hoş mu görmeliyiz
 • HukukçuHukukçu5 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrencilerin müşteri gibi bile değil, sağmal inek gibi görülüp, kasıtlı olarak derslerde bırakılarak, defalarca yaz okulu parası ve dönem harcı ödemek zorunda kalmalarını engellemenizi istirham ediyoruz.

Günün Özeti