• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hacı Yakışıklı
Hacı Yakışıklı
TÜM YAZILARI

Elma dersem çık, armut dersem erken seçim!

11 Ekim 2021
A


Hacı Yakışıklı İletişim: [email protected]

Yakında “İki doz aşısı vurulmuş parlamenter sistem” demeye başlayacaklar. 

“Deniz manzaralı sistem” demelerine ramak kaldı! 

“Dublex mi tripleks mi?” diye soracağız neredeyse! 

“Erken seçim” söylemini de yıprattılar. Her mevzunun sonunu oraya bağladılar. “Yılın ilk karı yağdığına göre erken seçim yapabiliriz” derlerse şaşırmam! Elma dersem çık, armut dersem erken seçim!

Halkın esas gündemi fahiş fiyatlar! Bunu konuşmak gerekiyor. Hükümet bir dizi önlem açıklıyor. Muhalefet partileri ise “erken seçim ve sistem değişikliği” diyor da başka şey demiyor. Milleti durmadan bu mevzulara hapsediyor.

“PARLAMENTER SİSTEMDE DE 

AK PARTİ KAZANDI”

Ak Parti’nin 19 yıllık iktidarının 16 senesi parlamenter sistemde geçti, 3 yıldır cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi var. Her iki sistem de halk seçimine dayanıyor.

Yani, “Parlamenter sistem gelince CHP ve İyi Parti kazanacak” diye bir şey yok! Orada da 16 yıldır hep Ak Parti kazanmış.

Muhalefet öyle yanlış başlık açtı ki şimdi kendileri işin içinden çıkamıyor.

Eğer Sayın Kılıçdaroğlu ve Akşener’in dediği parlamenter sistem tekrar gelecekse önümüzde bir “seçimler silsilesi” duruyor. Onlara göre şöyle olacak:

1) 2023’te cumhurbaşkanı seçilecek.

2) Kendi adayları seçilirse 2023’ün sonunda tekrar sandığa gidilip referandum yapılacak.

3) Referandumdan istedikleri sonuç çıkarsa 2024’te yine sandığa gidilip tekrar seçim olacak.

4) Tekrar seçim sonrası koalisyon hükümetleri kurulması için çalışmalar yapılacak.

Sizce bu tablo Türkiye’yi ileri götürebilir mi?

SONUÇ ŞU: Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı seçerseniz yeni dönemle atılımlara devam edilecek. Millet İttifakı’nın “henüz adı açıklanmayan” adayını seçerseniz önce referandum yapılacak, sonra tekrar seçim yapılacak, sonra hükümet kurma çalışmaları yapılacak! Takdir milletindir.

“NEDEN ADAY BULAMADILAR?”

Millet ittifakı henüz “cumhurbaşkanı adayını” bulamadı. Çünkü millet ittifakı “Türkiye ekseninde” buluşamadı. Amaçları önce iktidarı ele geçirmek, sonra bir yol haritası çizmek! 

Oysa cumhur ittifakı çoktan yol haritasını çizdi ve “Türkiye ekseninde” buluştu.

Meral Akşener; “Adayımızı neden merak ediyorsunuz?” diye soruyor. Sanırsın ki adayları pop yıldızı da özel hayatını irdeliyoruz. Size bir siyasi parti olduğunuzu hatırlatıyor ve doğal olarak adayınızın kim olduğunu soruyoruz.

İş magazine dönüştü. Lokanta çıkışı «Çekmeyin arkadaşlar» diyen pop yıldızı gibiler!

“ÇÖZÜM YERİ HDP Mİ DEVLET Mİ?”

Bazı CHP’li ve İyi Partili yetkililere, “Diyarbakır Anneleri’ni neden ziyaret etmediniz?” diye sorunca şu cevabı veriyorlar: “Onlar HDP İl binası önünde oturuyorlar. Evlatlarını HDP’den istiyorlar. Evlatlarını oradan değil, devletten istemeliler”. 

Bu cevap başta mantıklı geliyor, ancak olaya çok yönlü bakınca işin rengi değişiyor. Çünkü evlat nöbeti bekleyen bazı aileler, “Biz evladımızı en son HDP’ye girerken gördük, sonra Kandil’de olduklarını öğrendik. Sorumlular bu binada” diyorlar.

Bir de şu var. Madem evlat nöbeti bekleyenler için çözüm yeri devletse o vakit neden Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp; “Kürt sorununun çözüm yeri HDP’dir” dedi.

PKK söz konusu olunca HDP’yi hiç anmayıp direkt devleti işaret edenler sıra Kürt mevzusuna gelince yetkili olarak HDP’yi gösteriyor!

 “CHP SEÇERSE TARAFSIZ, SEÇMEZSE DİKTATÖR”

“Tarafsız Cumhurbaşkanı olacak” diyen Kılıçdaroğlu, Akşener ve Pervin Buldan kendileri ne kadar tarafsız ki aday gösterecekleri kişi tarafsız olsun?

Cumhurbaşkanını halk seçince “taraflı” oluyor, fakat İyi Parti ve CHP yöneticileri seçince “tarafsız” oluyor! Sonra hep beraber buna inanıyoruz!

PKK’ya ve 100 yılın kardinali FETÖ’ye Başkan Erdoğan ve ekibi diz çöktürsün; sonra birileri çıkıp durmadan; “Osman Öcalan TRT›ye çıktı” diye papağan gibi konuşsun..! Bu cümleyi kurarak PKK’ya diz çöktürenleri hedef alıyorlar. Uyanık olalım!

“MİLLET FIRTINAYA DEĞİL, LİMANA BAKAR”

Millet gemiyle fırtınada nasıl mücadele ettiğinize bakmaz, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınıza bakar. Erdoğan 19 yıldır her fırtına sonrası gemiyi limana getirdi. E-muhtırada, 367 garabetinde, 15 Temmuz’da, PKK’yla mücadelede, teknolojik gelişmelerde gemi hep limana geldi. Şimdi milletin tecrübe edilmiş bir kaptanı var. Ama diğerleri diyor ki biz geminin rengini, odalarını, tayfa düzenini değiştireceğiz! Peki, kaptanınız kim? Hele yola çıkalım da kaptanı açıklarız. Fırtınayla mücadele edecek kaptanınızı bile açıklamıyorsanız millet sizin parlamenter söylemlerinize bakmaz. Kaptan önemli değil havası verirseniz millet sizi ilk fırtınada gemiyi batıracak bir ekip olarak görür.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Eskiden etken seçim yerine "ordu göreve" diye çağrılar yaparlardı. Erdoğan halkla birlikte orduyu darbe eder durumdan çıkardığı için "erken seçim" nakaratını tekrarlamaktan başka olanakları kalmamıştır.. Halka anlatacak bir şey kalmadığı için "erken seçim" çağrıları ile yetiniyorlar. Ordu hala darbe yapabilseydi bol bol "ordu göreve" derlerdi. Mesela artık "Erdoğan dincidir" veya "karısının başı kapalıdır" gibi şeylerde söylemiyorlar. Muhalefetin, Kemalistlerin artık dini ve dincileri hedef alma, karalama imkanıda kalmamıştır. Şimdi muhalefet Erdoğan'dan daha fazla dinci görünmek için çaba göstermektedir. Arasıra "diyanet başkanı niye dua okuyor" deselerde sonra vazgeçiyorlar, fazla büyütmüyorlar. Kılıçdaroğlu artık yaşlıdır 'ölmeden şu Erdoğan'ı iktidardan indirelim' diyede sık sık erken seçim istiyorlar. Kılıçdaroğlu, AKP'lilerinde oyunu almak için mezhebini bile degiştirir durumdadır. Yakında Kılıçdaroğlu ve Akşener seçim çalışmasını başörtüsü takarak yapabilirler. Meral Akşener başörtüsü takar Kılıçdaroğluda sakal bırakıp elini açarak dua eder görünebilir.. Kılıçdaroğlu eski kemalist ve eski bürokrattır sağcınında, solcununda, kemalistinde, dindarında oyunu nasıl alacağını bilir. Tek sorunu "Z" kuşağının oyunu nasıl alabilirimde onun içinde plan geliştirmekte. Bazen "ögrencilere daha fazla yurt açacam, boğaz içine niye rektör atadın" gibi sözleri veya vaatleri sırf"Z" kuşağının oyunu almak için yapmaktadır yoksa daha fazla yurt açacağından veya kendisi rektör atamıyacağından degildir. "Güçlendirilmiş parlamenter" sistemde darbeler olurmu olmazmı? onuda tam olarak bilmiyoruz. "Güçlendirilmiş parlamenter sistemde" başörtüsü yasakmı serbestmi olacak? Henüz bilmiyoruz.

Bakın Hacı bey

Süresiz nafaka süreliye dönmezse,ortak velayet gelmezse,6284 çöpe atılmazsa,kadın istihdamının abartılı teşviki kalkmazsa,kreş teşvikleri kalkmazsa,evlilikler teşvik edilmezse,boşanmalar zorlaştırılmazsa,zina suç sayılmazsa daha oy vermeyecegiz.Biz az değiliz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23