Bay Ekrem’in “kucakladıkları” neden “tuzaklıyor” o vakit?

03 Haziran 2019 Pazartesi

Bazen mesaj atan arkadaşlar oluyor ve “Niçin Binali Yıldırım’ı değil de sürekli Ekrem İmamoğlu’nu eleştiriyorlar? Neden hep onun üstüne gidiyorlar?” diye soruyorlar.

“Cevap çok basit, çünkü çaldılar” demeyeceğim! Zira o zaten seçim yenilemenin sebebi, yani bu cevabın sorusu başka! Biz baştaki soruya bakalım.

Buyurun her iki adayı da konuşalım, hangisi daha renkli(!) ve cafcaflı?

Topal Dursun’un oğlu Binali Yıldırım deyince ne konuşulursa onu konuşalım. Türkiye aleyhine iş yapmış mı? Ülkede “taş üstüne taş” koymuş mu? Bu soruların cevabını bayram için memlekete giderken kullandığınız “duble yollarda” ve etrafındaki yapılarda görürsünüz. 

Sizce Şehit Savcı Selim Kiraz’ı Binali Yıldırım’a destek verenler mi sever yoksa Ekrem İmamoğlu’na destek verenler mi sever? Savcı Kiraz’ı şehit eden DHKP-C teröristleriyle röportaj yapan Ahmet Şık şu anda HDP İstanbul milletvekili ve HDP topyekûn İmamoğlu’nu destekliyor.

Hülasa; Binali Yıldırım tarafında gerçekler var, millet var ve her şey net! Diğer tarafta oyuncular var, verilmiş roller var, yalan rüzgarı, çalma çırpma, entrika var, terör örgütleri var; anlayacağınız çeşit(!) çok!

İşte bu sebeple Ekrem İmamoğlu daha fazla eleştiriliyor, daha fazla konuşuluyor.

“Kucaklayacağım” sözünü söyleyenler ile “Tuzaklayacağım” sözünü söyleyenler birleştiyse bize düşen hakikati gözler önüne sermektir!

“Seçmen olan vatandaşlara” bir şey demiyorum; sadece kime oy verdiklerini, kimlerle yan yana durduklarını görsünler istiyorum.

İyi Parti’ye oy verenler “ülkücü” diye ortada dolanmasın, sizin ülkü”nüz Kandil’in dağlarında kalaşnikof mermisi olarak Türkiye’nin şanlı Mehmetçik’ine sıkılan bir kurşundan ibaret hale geldi!

Sayın Meral Akşener niçin çıkıp da “Ey Murat Karayılan, ey Duran Kalkan, ey elinde Mehmet’imin kanını taşıyan hunhar katiller; siz kim oluyorsunuz da bizim desteklediğimiz İmamoğlu’na oy verme çağrısı yapıyorsunuz?” diyemiyor!

İyi Parti Genel Başkanı Sayın Akşener ve yöneticileri niçin çıkıp da “PKK’lılar bizim desteklediğimiz adaydan uzak dursun” diyemiyor! Dediler de biz mi duymadık?

“İSTANBUL’U KİM KAZANIR?”

Daha önceki yazılarımı okuyanlar bilir ki, “İstanbul’u Binali Yıldırım, Ankara’yı Mehmet Özhaseki kazanacak” demiştik. Lakin İstanbul’da organize işler çevirenlerin “oy çalma” ihtimalini düşünmemiştik. İstanbul denklemine odaklanınca da Ankara gündem olamadı. İstanbul’da “organize işler” çevirenler Ankara’da öylece boş durdu mu zannediyorsunuz?

İstanbul’da artık telafi yok, o sebeple herkes adayına sahip çıkacak ve oyları “müşahitler önünde” tek tek sayıp, “kayıtlara tam olarak geçene kadar” başında duracak.

Kulislere göre Bay Ekrem’e oy veren HDP’lilerin durumunda “bir miktar” değişme var. Ancak seçimin asıl belirleyicisi 31 Mart’ta “sandığa gitmeyen seçmenler” olacak.

Genel söylersek, 31 Mart’ta İstanbul’da 10 milyon 500 bin seçmenin 8 milyon 800 bin kadarı sandığa gitti; kullanılan 300 bin oy geçersiz sayıldı. “Sandığa gitmeyen” seçmen ise 1 milyon 700 bin kişi oldu. Bunun bir kısmı ülkenin geleceğine “nötr bakanlardan” oluşuyor. Onlar bu seçimde de sandığa gitmeyebilir. Kalan kısmın çoğu ise “Nasılsa Binali Yıldırım kazanacak” diyerek sandığa gitmeyenlerden, hatta bu rahatlık içinde anne-babasını “memleketindeki muhtar seçimlerine götürenlerden” oluşuyor.

“ANKARA’DA NELER OLDU, NELER OLUYOR?”

Mehmet Özhaseki hem sadakatli hem liyakatli karakteriyle Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakın dava arkadaşlarından birisi olmasına rağmen Ankara’da “çok denklemli faktörler” sebebiyle seçimi kaybetmiş gibi görüldü. Ama o iş öyle değil!

Tabloya bak;  147 üyeli Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Ak Parti ve MHP’nin 107 üyesi, CHP ve İyi Parti’nin 40 üyesi bulunuyor. Yani mecliste 2,5 katı güçlü olacaksın ama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP kazanmış olacak; yani mış, mış, mış da müş, müş, müş..!

Mansur Yavaş duyum almış; “İstanbul’dan sonra Ankara’yı halledeceklermiş” diyor! Yahu Mansur Bey; İstanbul’u kim halledecek? Eğer iş “halledilmeye” kalsaydı şimdi siz o koltukta değildiniz! Fakat öyle görülüyor ki belediye meclisini “işlevsiz” görmeye devam ederseniz Ankara’nın yolları, alt ve üstyapısı sayenizde “bekleye bekleye” çürüyecek. Hukuk devreye girip yeniden seçim olma ihtimali sizi korkutuyor; çünkü bu durumda Mehmet Özhaseki’nin hakkı olanı “milletin desteğiyle” alacağını çok iyi biliyorsunuz.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • cem erdemcem erdem1 ay önce
  hursit dilaver Allah adı verdim ne kullanıyorsan nereden alıyorsan söyle bende gidip alıyım kardeşim. ne güzel kafası varmış.
 • hursit dilaverhursit dilaver1 ay önce
  k0rkum, istanbulda kaybedilen her sandıkta CHPnin maraza çıkaracağı, zatenDHKPC,PKK,TKML,DEAŞ militanları hazır 0lacak. her turlu rezilliği yapacaklardır. bu zeka bizimkilerin mi, bize bu zeka 2 gömlekbuyuk gelir. BU BİR NAT0 ABD AB PR0JESİDİR.malum partilerin s0n 5 ayda gittikleri yer ve göruştuklerine bakın. istanbulda 0laylar buyutulup bir diş mudahale gelebilir. BIR GUAYD0,69 PRAG GİBİ RUSYADAN İSTENENYARDIM GİBİ, HAZIR DEDEAĞAÇTA BEKLEYEN ABD0RDUSUNDAN, HAZIR KIBRISTAAP0RTTA BEKLEYENINGİLİZ PARAŞUTÇU BİRLİKLERİ VE 20.000 ASKERDEN, YARDIMİSTEYEBİLİR.BU DAVETLEDE TURKİYEYİKA0STAN KURTARMAKBAHANESİ İLEÖZELLİKLE İSTANBULAÇÖKME GERÇEKLEŞEBİLİR.bunlar s0n gunlerde k0nuşulank0nular beyler.karşı tarafbunların lafını asla edip te MİLLETİN KULAĞINA KAR SUYU KAÇIRTMAZ.BAKSANIZA İSLAMA, KİN VE NEFRETLİLERBİLEİFTARDA DUA EDİY0R.bizim ezik muslimlerin de h0şuna gidiy0r bu.neyse İSTANBUL HAKKINDAS0N AYLARDA Ç00K ŞEY K0NUŞULDUVE K0NUŞULACAK. 1909DA DA BARIŞ KARDEŞLİK DAYANIŞMA,İYİ 0LACAK,HURRİYET GELECEK DİYEDİYE SULTANI DEVİRİP, 8 YILDA K0CA DEVLETI Y0K EDENLERİN PİŞMANLIĞI İLE KAHR0LMIYALIM.TARİHİ TEKERRUR ETTİRMİYELİM.. 0 kadar ç0k hain ve devşirmemiz var ki.bu ulkeyi sevelim.UNUTMAYIN.İSMET PAŞA KIZI ÖZDEN HANIMA NE DEMİŞTİ. KIZIM L0ZANDA 100 YILLIK BŞR NEFES ALMA ZAMANI KAZANDIK..beyler 0 b,sure d0ldu. 0 100 yıl d0ldu.dikkat edelim. ulke giderse bizim gidecek yerimiz y0k. bunların islam denilince akıllarına TURK geliy0r.hepimizi biçecekler.SANMAYIN Kİ, BEN LAİKİM, KABALİSTİM,KEMALİSTİM, AYDINLANMACIYIM,DİNE KARŞIYIM, Y0GACIYIM,ŞİNT0İSTİM, BUDİSTİM demenizı dinlemiyecekler. TURKsun ya, katledilmen için yeter diyecekler. TURKTEN BAŞKALARI DA BUNDAN EPEY NASIPLENECEK . ASLA biz yırtık diye UMUTLANMASINLAR.0nun için istanbul seçimihayat-memat meselesidir.işte yunanlıların sevinci, ayas0fya hayali, p0ntus bilmemnesi.unutmayın emi.. hayırlı bayramlar..
 • hursit dilaverhursit dilaver1 ay önce
  ulkeyi kurdistani partiler diyenlere takla atanlara vermeyeceğiz. istanbulu k0stantin0p0lis, edirneyi ADRİYANAP0LİS, İZMİRİ SMYRNA YAPMAK İSTEYEN1930 HASRETLİSİ ,VADEDİLMİŞ T0PRAKLAR DİYE BİZİMD0ĞU BÖLGEMİZE SALYA AKITANLARI, BİR DE HAYASIZCA, ŞEREFSİZÇE BURALARI DA KURUTTULAR DİYEN KAFAYA, 0 YALATTIRACAĞIZ. VEASLA AFFETMEYECEĞİZ.
 • hursit dilaverhursit dilaver1 ay önce
  bakınCHP nasıl çalışıy0r.. bu demek ki.HER KAYBEDİLEN SANDIKTA PİSLİK ÇIKARILACAK, 0YLAR DEĞİŞTİRTİLECEK, Y0K EDİLECEK, YA DAHAZIRLANMIŞ 0YLAR KARAMB0LDEMASAYA GELECEK.. unutmayın emi canlar. saftirikliğin alemi y0k.İSTANBUL K0STANTİN0P0LİS 0LMAMALI.FATİHİN LANETİ AGIR 0LUR. VE İSTANBUL BUYUK BİR AFETLE KARŞILAŞIR.ulan, şu veri k0pyalama işi hala aklınızı başınıza getirmedi mi..ters bir şey 0lursa da 0 merkezi yakın.yunan işgalcilerinin eline geçmesin.
 • TaceddinTaceddin1 ay önce
  Hacı Abi sadece İstanbul değil ki; Ankara, Adana, Antalya, Eskişehir, Mardin, Kırklareli, Yalova... Gazeteciler kimden korkuyor, neden diğer iller de gündeme alınmıyor!?Bizim Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde bile Başkan Hanefi Mahçiçek'in 1.600 oyu iç edilmiş yeniden sayımla fark edildi. Bizim bilemediğimiz daha başka çalmadılarsa!!
 • HErcanK1HErcanK11 ay önce
  TROLLER BURAYA DA DOLUŞMUŞ, ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN, SEÇİME KADAR SABREDİN GÖRMEZDEN GELİN SONRA DAĞİLİYORLAR ÇÜNKÜ İŞLEVLERİ BİTİYOR, BELKİ PARA DA KESİLİYORDUR AMA O KONUYA GİRMEYELİM.. HADLERİNİ BİLDİRİRDİM AMA BU GÜNLÜK YORGUNUM, RAMAZANDIR..
 • GolGol1 ay önce
  Vicdansız vicdan seni
 • KADİRKADİR1 ay önce
  Görmeye duymaya çalışana gerçekler bas bas bağırıyor. THY eski başkanı Binali Yıldırım 3. Köprü işinde devleti milyarlarca lira zarara uğrattı diyor? Bu bile yeter Binali Yıldırıma oy vermemek için.
 • HicranHicran1 ay önce
  Bunca yıl Akit okurum bu gazetenin sizin gibi "Cem Küçük"lere ihtiyacı yoktu, oğlum yaşın kaç başın kaçta aba alrından sopa gösteriyorsun? Alırlar o sopayı gözüne sokarlar
 • BülentBülent1 ay önce
  Sizi yakınken takip ediyorum. Gazetemizin abonesiyim. Kendisi ile memursen sendikası nın açılışında müşerref olduğum sn. İçişleri bakanını bir hafta boyunca defaatle kendisini aramamıza rağmen nezaket gösterip telefonlarımız bile bakmıyor. Ümmeti milletin reisi gördüğümüz sayın cumhurbaşkanız recep Tayyip Erdoğan bu durumu iletmenizi istiyorum. Ehli sünnet anlayış ile bu tutumu sayın cumhurbaşkanımıza iletirseniz sevinirim. Yolumuz sünnetullahın yoludur.
 • eser yunlueleser yunluel1 ay önce
  yaa siz ne kadar ahlaksızsınız biz TÜRKİYE vatandaşı olarak hepimiz aynı bayrak altında yaşıyoruzbinali yıldırım çıkıp hdp nn oylarınada talibiz dedineden çıt yokDiyarbakır meydanlarında pkk lılarla galiba CHP şov yaptı değilmiiptalini istediğiniz seçimler yine aynı sandık başkanlarıyla yapılıyorhaa unutmadan neden çacuk tecavüzlerine hiç değinmiyorsunuzaçılımı ne çabuk unuttunuz
 • Kahya Kahya 1 ay önce
  Ooo sn yazar çaktırmadan ankara ya da el attıracak birde derinden giriyor milletin iradesi özhaseki nin diye hemen millet deniyor bu cenahta lakin oy başka yere çıkınca neyse Ankarada tekrar seçim 300 bin fark demek özhaseki girmez ve bugünsize yarın bize arkadaşlar dün hdp fetö veriyordu oyları referandum falan o zaman sehitler yokmuydu dağlıcada VS ve o zaman hdp pkk ya yakın hemde çok yakın değilmiydi
 • Ali izmitliAli izmitli1 ay önce
  Sizden şunu da yazmanızı bekliyorum. Akit gazetesi, Taciz olaylarına en üst perdeden karşıdır..
 • HamzaHamza1 ay önce
  Tarık , ysk kararında usulsüzlük olduğu yazıyor.Yüzlerce sandıkta yapılan usulsüzlükler sonucu Binali Yıldırımın oyununkaydırıldığı(!)tek tek sandık numarası verilerek yazıyor.Senin gibi uyanıklar da utanmadan, yüzsüzce akılları sırakılıf buluyor.Yemezler . Başka kapıya
 • EmreEmre1 ay önce
  Elinize sağlık. Müslüman geçinenler, neden yendikleri değilde, yenildikleri yerde mızıkçılık yapar. Hatta ileri gider, kardeş katlini kanun yapar. Siz kardeş katlini kanun yapanlardansınız, herşeyi hakkınız görürsünüz.
 • 1 ay önce
 • HançerHançer1 ay önce
  İnşallah İstanbul seçimi 23 Haziran'da haklının hakkını aldığı şekide sonuçlanır. Sıra Ankara'ya gelir.

Günün Özeti