“Altı” çalmış, “ortası” kaydırmış, “üstü” kazandım diyor!

08 Nisan 2019 Pazartesi

Herkesin kabulleri vardır. Kimine “makbul” olanlar diğeri için değildir. Net yazıyorum: Benim için makbul olan Recep Tayyip Erdoğan’dır, Binali Yıldırım’dır, Mehmet Özhaseki’dir. Adı şu veya bu parti olmuş fark etmez. Benim için Necmettin Erbakan, Abdülhamid Han, Muhsin Yazıcıoğlu makbuldür. Necip Fazıl, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif, Abdurrahim Karakoç makbuldür. Benim bir duruşum vardır ve bu “duruş” seçimden seçime değişmez. Kabulüm olanlar ister iktidar olsun, ister muhalefete düşsün fark etmez! 

Hataları varsa kendilerine söyleriz, ancak hata yaptılar diye de “karşı tarafın gemisine” binip köçek gibi kıvırmayız! Sonu iki metre toprağın altı olan bir dünya için “şerefsizliğin”, “dönekliğin”, “satılmışlığın” lüzumu yok!

Makbul olmayanlara da haksızlık etmem, varsa söyledikleri söz aynen aktarırım ki bu benim mükellef olduğum bir durumdur.

İstanbul ve Ankara’da henüz seçim sonuçları açıklanmasa da net bir durum var: Alttakiler çalmış, ortadakiler kaydırmış ve şimdi birileri “kazandım” sanıyor!

Millet kimi seçtiyse şehri o yönetir. Seçilen kişileri sevsek de sevmesek de saygı duyarız. CHP’li yöneticilerin açıklamaları ise“sokağa çağrı”nın önsözü gibi!

Atatürk’ü kendilerine “kalkan” yapıyorlar. Ölüden medet umuyorlar! Kendilerini bir ölüye arz edip, adeta ondan icazet istiyorlar. Mazbatayı Mustafa Kemal verecekmiş gibi “kaçak ziyaretler” yapıyorlar.

İtirazların sonucu şu olacak: Neye layıksak öyle yönetileceğiz; hepsi bu!

Madalyonun öteki yüzüne bakınca Cumhur İttifakı’nın büyük çoğunluğu aldığı görülüyor. Ak Parti 2002’de iktidara geldiğinde oyu %33’dü. 17 yıllık iktidarlarda ivmesini düşürmediği gibi %40’ların üzerine çıkardığını gördük. Ankara ve İstanbul’un netleşmeyen durumu üzüntüye sebep oluyor, çünkü derdi büyük olanın davası da büyük oluyor. %53’lük başarıya rağmen kısmî üzüntünün sebebi budur.

 “KİLİT PARTİLER”

İyi Parti’nin içinde kendini hâlâ “ülkücü” zannedenler var. Saadet Partisi maalesef CHP’ye “stepne” oldu ve bagaja atıldı. HDP; İstanbul ve Ankara’nın neticesini bekliyor, ona göre belediyelerde kazanacakları “mevzileri” Karayılan’la beraber hesaplamakla meşguller!

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN, MEHMET 

ÖZHASEKİ,  ABDULLAH GÜL”

Kesin olmayan sonuçlara göre Mansur Yavaş %3,7 farkla Ankara’da önde görünüyor. Çok tartışma yaşandı. Bazıları; “Özhaseki değil de şu kişiler olsaydı” gibi gerçekçi olmaktan uzak yorumlar yaptılar. İşin iç yüzünü bilmeyenler “beylik laflar” edip duruyorlar. 

Kaç kişi Özhaseki’nin yapabildiği “dava adamlığını” yapabildi? Abdullah Gül Kayserilidir, Boydaklar Kayserilidir ve hem kentin, hem Türkiye’nin hem de Özhaseki’nin yakından tanıdığı kişilerdir. Abdullah Gül tavır koyup Erdoğan’a doğrudan olmasa da dolaylı karşı çıktığı vakitler Özhaseki ne yaptı? Hemşehrisi Gül’ün değil, Türkiye’nin lideri Erdoğan’ın yanında durdu. Boydak’lar tüm ikna çabalarına rağmen “devletten yana” tavır almayınca Özhaseki ne yaptı? “Bunlar hemşerimdir” demedi ve devletinin yanında durdu.

Özhaseki’nin gizli ajandası olmadı, yolsuzluğu ve kirli işleri olmadı; daima bu toprakların adamı oldu.

Şimdi kıçı başı ayrı oynayanlar, ne halt olduğu belli olmayanlar; “caminin müezzini, kilisenin zangocu” olacak kadar kaypak tipler bakalım neler yapacak? 

“VAATÇİ TANRIN SENİN OLSUN 

SEZAİ TEMELLİ”

Diyarbakır cezaevinde Kürtlere fare leşi yedirmeye çalışıp, onları devlet düşmanı haline getirmeye ve dağlara çıkmaya zorlayan, erkekleri meydanda toplayıp, kadınların gözü önünde soyan soysuz kalleşlerden zihniyet olarak hiçbir farkın yok!

İnandıkları Tanrı’ya vaat adı altında kan döken “siyonist tohumlarının” temsilcisi olabilirsin; ama Kürtlerin ve Türklerin temsilcisi değilsin!

“Mansur Yavaş da bilecek ki…” diyordun! Ankara Büyükşehir Belediye sonuçları netleşir ve Bay Mansur oraya oturursa ziyarete ne zaman geleceksin? Cevabını ver de sözünün eri bir mert misin yoksa atıp, tutan bir siyasetçi misin millet görsün!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Hadisi SerifHadisi Serif1 ay önce
  Hz. Sevban radiyallahu anh Peygamberimizden rivayet ettigi hadisi serifte :Yiyicilerin sofraya birbirini cagirdigi gibi musluman olmayan kavimlerin uzerinize ususecegi gun yakindadir. Orada bulunanlardan birisi şöyle dedi:-Bu durum bizim azlığımızdan mı olacak? Allah Resülü (sav);-Hayır! Bilakis siz çok olacaksınız.Fakat sizin çokluğunuz selin üzerindeki çer çöp gibi olacaktır.Allah,düşmanlarinizin kalbinden sizin korkunuzu sökeceksizin kalbinize vehn bırakacak. Orada bulunanlardan birisi:-Vehn nedir ey Allah Resulü?-Vehn dünyayı sevmek ve ölümden hoşlanmamaktır. (Ebu Davud 4/111, Ahmed bin Hanbel Müsned 5/278
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer2 ay önce
  Kaleminize..sağlık..Kardeşim..Bizim..mahalle..Özhaseki'ye..ayıp..ediyor..İstanbuldan ..yazıyorum..İstanbullu..sayılırım..Adam..işinin..ehli..bunu..hem..belediyecilikte..hem..siyasette..kanıtlamış..vakar..sahibi..O'nu..seçmeyen..Ankaralılar..kendileri..kaybetti..Sezai..denilen..İtrail..piyonuna..gelince..KÜRT..Kardeşlerimize..bu..mahluk'un..ne..dediği..iyice..anlatılmalı..Özellikle..kürtlerin..Müslüman..kesimine..O..toprakları..İTrail'e..peşkeş..çekmek..için..50..yıldır..oynan..oyunun..dolayısıyla..PKK..gerçeğinin..ulaştırılması..elzem..Selamlar..
 • Murat kocMurat koc2 ay önce
  Haci yakişikli..kendinde yazilarinda kendin gibi yakişikli tebrikler kardeşime..üzülme Rabbim bizimle.
 • Aziz MetinAziz Metin2 ay önce
  Tipik kripto FETÖ'cü üslubu. Reis, reis; kendine gel. Bu hainler asıl senin ve ülkenin kuyusunu kazanlardır.
 • Aziz MetinAziz Metin2 ay önce
  Sen önce o ismini Şeytan diye değiştirsen cuk oturur. Zerre miskal iman ve İslam'dan eser olsa, yargı kararıyla sabit olmamış bir suçu, nasıl işlenmiş gibi gösterirsiniz? Tuh olsun kezzabların suratına.
 • MahmutMahmut2 ay önce
  Adam dosdoğru yazmış gardaş eğip bükmemiş.chp zihniyeti değişmez.tehdit eder darbe destekler yıkar bozar de-ğiş-mez.kullanır saadeti kullanıyor.MHP den ayrılanları kullanıyor.hdp ile karşılıklı paslaşıyor paylaşıyor
 • ATAKURTCUATAKURTCU2 ay önce
  "Kendilerini bir ölüye arz edip, adeta ondan icazet istiyorlar. Mazbatayı Mustafa Kemal verecekmiş gibi"diyorsunuz ki tumuyle yanlis.Onlar da biliyorlar bu rahmetli ayyas garibandan bir hayir cikmayacagini,ancak Anitkabirin emperyalistin Turkiye adresi oldugunu ve sonuc ne olursa olsun mazbatayi butun dunyada oldugu gibi burada da sadece emperyalistin verecegini cok iyi biliyorlar ve o yolda da hic yalpa yapmadan yuruyorlar.Alelacele Anitkabir ziyaretinin sebebi budur ve dogru bir harekettir.
 • halilhalil2 ay önce
  Yanılmıyorsam kızıltepedeki mitinginde vadedilmiş topraklar dedigini bizzat izledim tv de.
 • Vatandaş AdemVatandaş Adem2 ay önce
  Sayın yazar Akparti birazda senin de söylediğin ve davrandigin gibi otekilestirici,dışlayıcı taraftar davranışlardan büyük kentleri kayıp etti.Lutfen bu söylemleriniz ülkeye bir şey kazandırmıyor...
 • VatandaşVatandaş2 ay önce
  Ev ev kapı kapı gezmeden bu işler olmaz....Belediyeler lalelere harcayacağıparayapersonelalsaydı belki İstanbul u kazanacaktı. Yani insanlar işsiz gezerken saçma sapan yerlere para harcanmamalı ....Gereksiz araçlar satılmalı...Araç kiralama işinden vazgeçilmeli..Ak Parti'ye oy vermiş ancak bu seçimde sandığa gitmeyen büyük bir kesim var.....ayrıca MHP lilerin %70 i artık iyi partili hesap kitap buna göre yapılsın...
 • MuratMurat2 ay önce
  Aşağıda bir ülkücü yazmış sen bana de bakayım hele ama delikanlıca ha iyi parti yokken ecevitle nasıl koalisyon yapıldı bu kadar vatan evladı neden o zaman darbe adı altında şerefsizce katledildi sizin meral değilmiydi demirtaşa 24 haziranda methiyeler düzen sen bana hele dr bakayım hdp nin bak eğri oturup doğru konuşacağım sezai temelli delikanlıca çuktı söyledi tırnak içinde ha mansurda ekremde seçilirse hdp oykarıyla seçilecek hasi geçtim yarın ankarada eğer kurumlar pkk lışara verilirse delikanlıca sövecekmisin ben sövüyorum gardaş
 • Mustafa Mustafa 2 ay önce
  Bu iş chp işi değil ..... kaos işi, 1 , oy,0 , oy aptal olan kaydeder veya art niyetli olan kaydeder .Binali Yıldırım eşini boşalması gerekir eşi bile oy vermemiş bir
 • Karamanlı Karamanlı 2 ay önce
  Hacı abdülhamide söven m Akif mi, Akif’e söven n Fazıl mı muteber. Erbakanı bırakıp gidenler mi muteber. Yanlışlığı hırsızlığı adaletsizliği görüptehala desteklemek, körü körüne biat etmekten farksızdır. Aklınınkullanmayıp biat edenleri kimi muteber kabul ettiklerini 15 Temmuz’da gördük.
 • hamidohamido2 ay önce
  Bu yazının altına imzamı atıyorum. Eline kalemine yüreğine sağlık Hacı kadeşim.
 • FarukFaruk2 ay önce
  Hayatında o saydıkların yanında değil haklının ve mazlumun yanında olsan daha iyi edersin.Babamda olsa haksızlık yaparsa karşısında durmazsam namerdim.Benim için kişiler değil o an kim haklıysa o önemlidir.İçimdeki kin yüzünden haksızın yanında olmaktan Allah'a sığınırım.Vallahide Billahide Ben Erbakan ve AKP den başkasına oy vermeyen biriyim.2017 Referandumu dahil ondan sonra sandığa gitmeyen biriyim.
 • MetinMetin2 ay önce
  Bir de adını Hacı koymuşlar. Nasıl bir vicdan, nasıl bir izana sahipsin hayretle ve ibretle görüyoruz.
 • U Y A N I NU Y A N I N2 ay önce
  EDEBİM GEREĞİ SAYIN DİYECEĞİM :BİRİLERİNİN CHP,NİNbagaja atıldı.ATLADI DEMİŞSİN EĞER GERÇEKTEN KÖÇEK DEĞİLSEN OO ZAMAN AHMET TÜRKÜ;N NASIL KİMİN RİCASIYLA SİLİVRİ CEZA EVİNDENELAZIĞ CEZA EVİNE NAKLİ YAPILDI...!!! KİMİN İMZALARIYLA SAĞLIK SORUNLARINDA DOLAYI CEZA EVİNDENÇIKARI-DI-ĞI-NI YAZABİLİRSEN İŞTE O ZAMAN SENİN İFADE ETTİĞİN İÇİN KENDİNE HIZ SEÇ....“karşı tarafın gemisine” binip ((köçek gibi kıvırmayız! ))Sonu iki metre toprağın altı olan bir dünya için “şerefsizliğin”, “dönekliğin”, “satılmışlığın” lüzumu yok! !!! DÖN MEHIZINA YETİŞE BİLİRMİ ?? ACABA...!!!!
 • MehmetMehmet2 ay önce
  İyi parti içinde kendini ülkücü zannedenler var diye haddini aşan bir cümle kurmuşsun önce haddinibil.Sen kimsin ki ülkücü ve kendini ülkücü zannedenler ayrımını yapabiliyorsun.Bunun kriterlerini belirlemek sana ve senin gibilerine düşmez.Ülkücü vatan millet aşkıyla gerektiğinde kendini feda edendir.Sizler gibi eli ayağı tutan erkeklere bedelli çıktı diye göbek atanlar değildir.Ülkücü davasında menzile giderken yalnız giden dir.Gerekirse papaz elbisesi giyerim diyen değildir.Ulkücü Namus ve ar sahibidir.Dün sövdüğünün yarın koluna girmez.....haddini bil haddini bil.
 • BirolBirol2 ay önce
  Erbakan hoca hayatta olsa,tabiki de lideri olduğu milli görüş'ün tek temsilcisi Saadet Partisine verirdi oyunu.
 • ZeynebZeyneb2 ay önce
  HDP olmasaydı CHP rüyasında göremezdi Tek partiye yığın sürüsü saldırdı.HDP+İP+DSP+TKP+saadet..... ne kadar varsa.Ama yine Güçlü parti Ak parti.Zaten Anadoluda bir HİÇsin CHP.Yazıknasıl Türkiyenin Halkın partisi olmuşsun Anadoluda YOKSUN YOK.
 • M.KanpeliM.Kanpeli2 ay önce
  Makbulleriniz arasında sayılan rahmetli Erbakan hayatta olsaydı kime oy verirdi sizce? Gerçekten merak ettiğim bir husus.
 • Bayram SancarBayram Sancar2 ay önce
  Sayın Yakışıklı, kabullerin ve makbullerin insan olmasın, hata yapabilirler, Merhum Erbakan' ın hükümlü olduğunu Necip Fazıl'ın önceki 40 yılını unutma.Makbulün ve kabulların Hak olsun, Allah olsun, Kur'an olsun ki sırat-ı müstakim üzere olabilesin. Makbulü ve kabulü Allah ve Kur'an olan yalan söylemez, tartıda hile yapmaz, adil olur adaletten hiç ayrılmaz. Adil olan da hesap verir, tıpkı Hz.Ömer'in mavi gömleğinin hesabını verdiği gibi. İnsanlar da hesap sorar tıpkı sahabenin ve Ebu Zer'in sorduğu gibi.İnsanları döneklikle suçlama ve zan'da bulunma. İnsanlar Milli Görüş gömleğini çıkarabilirler, ağız dolusu küfrettiği kişilerin yanında yer alabilirler. En büyük kötülüğü kendilerine yapan ve yapmakta devam eden A:B.D yi srtatejik müttefik olarak kabul etmeye devam ederler. Bunların hepsi insana dairdir. Ülkenin kaynaklarının bir kısmını Boydak'lara, bir kısmını Koza Altını Akın İpek'e, Ülkenin güvenlik sırlarını kozmik odasını da Fethullah Gülen'e emanet edebilirler. İnsan hata yapar, insan unutur. Onun için kabullerin Hak, Allah ve Kur'an olsun.Saygılarımla
 • hursit dilaverhursit dilaver2 ay önce
  bu sezai temelli yarın ankarabelediye başkanınatebrige gelecek. BİR DEVADEDİLMİŞ T0PRAKLAR HARİTASI HEDİYE EDER DE MANSUR DA BUNUATA RESMİNiN YANINA KIYMETLİ BİR HEDİYE DİYE ASMASINI BEKLİY0RUZ. ALKIŞA GELEN PARTİLİLER DEAYNEN 28 ŞUBAT BRİFİNGLERİNDEKİ GİBİ ALKIŞLASIN.
 • m.gürbüzm.gürbüz2 ay önce
  diline sağlık kardeşim
 • Hayati KendinbilirHayati Kendinbilir2 ay önce
  Bazı yorumlar okuyorum bu güne kadar ak partiye verdim ama bu sefer cehapeye verdim diye. İşte yazar sizden bahsediyor. Köçek gibi kıvırmamızdan, şerefsizlik, döneklik ve satılmışlığınızdan. Hataları var diye ak partiye mesaj vermek için cehapeye oy verenler bakın okuyun, bugüne kadar millet iradesiydiniz, bir günde şerefsiz, dönek, köçek, satılmış oldunuz. Bakın bir kez daha okuyalım: "Hataları varsa kendilerine söyleriz, ancak hata yaptılar diye de “karşı tarafın gemisine” binip köçek gibi kıvırmayız! Sonu iki metre toprağın altı olan bir dünya için “şerefsizliğin”, “dönekliğin”, “satılmışlığın” lüzumu yok!"
 • YaseminYasemin2 ay önce
  Cevdet beye cevabımdırİki gemi vardı birisi tercih edilecekti biz kaptanın Erdoğan olduğu gemiyi tercih ettik mürettebat benim için önemli değildi Diğer geminin liderleri ile aynı masada bile bulunmak istememBilmem anlatabildim mi
 • CevdettCevdett2 ay önce
  ANKARA için yanlış aday tercih edildi. Hacı kardeşim belki hemşehricilik nedeniyle bunu kabullenmek istemiyorsun ama işte GERÇEK apaçık ortada. Gerisi lâf-ı güzah!!! Bu kafa değişmezse 2023 seçimi de kaybedilir ve ülke yönetimi elden gider.
 • OkurOkur2 ay önce
  Mürekkebe yazık. Kağıdı hiç saymiyorum.
 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 2 ay önce
  Ankara ve İstanbul’da seçimler kesinlikle yenilenmeli. YSK'ya artık kimse inanmaz.
 • vatandas sabrivatandas sabri2 ay önce
  ASIL AZMAZ ,BAL BOZULMAZ .BOZULURSA YAG BOZULUR ODA KATIGINDANDIR. evet neye layik isek oyle yonetiliriz. o kadar hizmete karsi ahde vefa yoksa,nankor gozler gormuyorsa varsin gormesin. bizim inancimiz odur.KAYBEDEN TURKIYEDIR. 90 senedir bir civi cakilmayan ulkede hala bir dikili agaci olmayanlara ragbet.tercih var ise .yapacak birsey yok .insanlar ufacik cikarlari icin ulkesinin bekasini onemsemiyorsa yaziklar olsun.

Günün Özeti