Allah’ım bizi dünyaya indirdin ama başaramadan dönüyoruz!

07 Ekim 2019 Pazartesi

Aslında bu mevzuyu yazmaktan, haberleştirmekten, konuşmaktan utanıyorum! Çünkü biz “kendi hakkının peşine düşen” değil; mazlumun hakkını koruyan bir yolda ilerlemeyi şiar edindik. Bazen karınca kadarınca ama bazen de devleşmiş mücadeleyle gövdemizi siper etmeye çalışırken bununla da kendimizi övme gayesi gütmüyoruz. Yalan dünyada kendini öve öve bitiremeyenler Allah’ın karşısında aciz bir kul olduğunu unuturlar. Allah göstermesin!

Lakin derdimiz; “Ali Bey’in, Murat’ın, Hacı’nın derdi” değil!

Ali İhsan Karahasanoğlu ağabeyin yanına gittim; “Abi Anayasa Mahkemesi dosyalarımıza bakmıyor. Bunlar şahsımızı değil toplumu etkileyen davalar ve sizin 2017’de yaptığınız bireysel başvuru hâlâ bekletiliyor. Bizim Nisan 2019’da yaptığımız başvuru da herhalde bu gidişle 2030’da gündeme alınır. Konuyu artık kamuoyuna duyursak” dedim.

Ali İhsan ağabey ise sabretmek gerektiğini ve mevzuyu önce ilgililere daha iyi anlatmak gerektiğini belirtti. Zira “mağdur oluyoruz” dersek bu sadece bizim mevzumuz olmaktan çıkar.

Birileri gün gelip şunu diyebilir: “Bakın bu dönemde mahkemeler dosyalarınızı incelememiş bile; şimdi bizden ne istiyorsunuz.”

Bunu bize değil bütün Müslümanlara söyleyecekler. Elbette bu söz haklı olduklarını göstermez!

“HEDEF: RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Müslümanların Başkan Erdoğan’dan başka takip edebilecekleri lider yok! Bakınız “Lider hiç yok” demiyorum; ama “Müslümanların lideri” bambaşka bir kapıya çıkar ve büyük mücadele ister! Fransa’da da “lider” var ama zulmü baş tacı ediyorlar!

Bugün birileri 2019 senesi içindeki mevzularla Akit’i cendere içine almaya kalkıyorsa da bizler esas hedefin yine Erdoğan olduğunun farkındayız!

Ali İhsan Karahasanoğlu’nun tazminat cezası yemesine ve Anayasa Mahkemesi’ne başvurmasına rağmen dosyasının Zühtü Arslan Başkanlığındaki AYM tarafından bekletilmesine sebep olan olay yine Erdoğan’la ilgili! Sedef Kabaş adlı bayanın Başkan Erdoğan’a sarf ettiği sözlere cevap veren Ali İhsan Bey ceza yiyor! Başka bir vakadan 4,5 yıl hapisle yargılanması ise skandal ama gel de bunu duyacak kulak bul!

Murat Alan’a sopa ve bıçaklarla saldıranlar; “Senin ve senin siyasi iradenin de hakkından geleceğiz” diyerek yine Başkan Erdoğan’ı hedef alıyorlar; zira Murat Alan siyasi iradesini hiçbir yaftalamaya aldırmadan daima cesurca söyler. 

Benim mücadele ettiğim başörtü davasında yine şahsım önemli değil! 

Yargılanan biz olsak da sonuçları herkesi etkiliyor! 

Biz bu dünyaya susmaya, sinmeye, korkmaya gelmedik!

Biz bu dünyaya zalimin ekmeğine yağ sürmeye gelmedik!

Alır o yağı başlarına geçiririz, yok yapamaz isek onlar bizim başımıza geçirir; ama mücadele sürer gider!

Başörtülü öğrenciye zulüm haberinde aldığımız cezanın miktarından ziyade “cezanın kendisi” önemli! Haberi “duyurduk” diye ceza verildi, burası önemli! İlerde bu kararlar “emsal” teşkil edebilir! O gün birileri dönüp; “Ak Parti varken zaten bu cezayı yemişsiniz” derlerse Müslümanlar ne yapacak? Elbette Başkan Erdoğan’ın ömrünün ve iktidarının uzun sürmesini temenni ederiz, ama her türlü önlemi almak da hepimizin vazifesi!

“ANAYASA MAHKEMESİ SUSARSA 

KİM KONUŞACAK?”

Bazıları; “Siz bu durumları Erdoğan’a anlatın, ulaşma imkânınız var” diyorlar!

İyi de her mevzuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza mı anlatalım? Bu ülkede kurumlar yok mu? Toplumun detaylarını duyacak kimse yok mu? Anayasa Mahkemesi yok mu? Adalet Bakanlığı yok mu?

Ben bugün Cumhurbaşkanımızın programına eşlik ediyorum; iyi güzel de kendisi ülkemiz için gece gündüz demeden mücadele ederken bizler her derdi ona mı havale edeceğiz?

AYM Başkanı Zühtü Arslan da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de iyi insanlar! Kendilerine kem sözüm yoktur! Abdulhamit Gül’ün vatanseverliğinden en ufak şüphem yok. Lakin biz bu derdi kime yanacağız?

Dert bize ait olsa dile bile getirmeyiz ama dert bütün topluma yansıyacak!

Bedenlerimiz er geç toprağa gömülecek de yaşayanlar ne yapacak? Onlara neyi miras bırakacağız? Ahirete varınca; “Allah’ım sen bizi dünyaya indirdin, ama biz başaramadan geldik” mi diyeceğiz? Oraya varınca “yeniden dünyaya dönme şansımız” da olmayacak!

Herkes “dünya imtihanında payına düşeni” yapar ve defter bir gün kapanır! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ayşe BAyşe B8 gün önce
  İyi adamlar ne demek? İyi adam olmalarından bize ne? Ayrıca neye göre iyi adamlar? Bu adalet bakanını hiç sevmiyorum içim bir türlü ısınmıyor. Çok kof olduğunu düşünüyorum. Adalet hukuk konusunda o kadar problem varken hiçbir icraatini görmüyoruz. Yahu şu KHKlılar neymiş diye insan olsa azıcık elini taşın altına koyar bir inceler gerekeni yapar. Hele şu malum feminist kanunlar hakkaında kendine başvuranlara” KADEM’i razı edin gelin dediğini okumuştum kimahiyeti konusunda yanılmadığımıanladım. Bekir Bozdağneden yok bu tipler neden var? anlamak mümkün değil. Ancak acı gerçek şu ki elini taşın altına sokan adam gibi adam yokbir ikisi müstesna. Hepsi laylay lom. . Turizm bakanı başta adalet bakanı milli eğitim bakanı...bir ikisi müstesna diğerleri.... beş para etmezler kanımca. Bunlara neden katlanılıyorneyse Şeref’i hizmetler şerefli adamları bekliyor demek ki herkese nasip olmaz vatana millete hizmet etmek. Oyalansınlar bakalım:((
 • Özgür Özgür 8 gün önce
  Bu ülkede ters giden her şeyde kanunların verdiği yetkiyi yanlış kullanan yargıçlar, kanunların etkisizliği, kanunların yanlış yorumu, kanunların masumu değil suçluyu koruması bir de mevzuatın, vatandaşın vatana hizmeti değil makama hizmeti esas alması yatıyor.
 • Şemseddin YILMAZŞemseddin YILMAZ9 gün önce
  Yazdıklarınızın tamamının doğruluğuna inanıyorum.Lakin bu işlerin takibini yapacak Cumhur başkanlığı iletişim başkanlığındaki elemanlara düşmüyor mu?Allah YARDIMCINIZ olsun.
 • turgut ertavturgut ertav9 gün önce
  ''Allah’ım bizi dünyaya indirdin ama başaramadan dönüyoruz!''yazar güzel bir başlık atmış.dindar geçinen erdoğan ve akp iktidarı zamanda, böle bir başarısızlık ise düşündürücü.
 • Abdullah ozdemirAbdullah ozdemir9 gün önce
  Hacı kardeşimBir zamanlar Sadullah Ergin adalet bakanlığı yaparken de söyledik.şimdi ne olduğu ortaya çıktı.Adam ben fetocuyum dedi itirafçı oldu.Hani hamsiciden bahsediyorum.Bu bakan çıktı bunun fetoculugunu görmedim deyip ifade verdi.Şimdi bebecanin yanında yer aldı.Bu Abdulhamit Gül de aynı. Bekir Bozdağ dan sonra feto ile mücadele geri gitti.Bunu eleştirenlere bu adalet bakanı"maklubeye kaşık sallayanlar"diye hakaret ediyor.Adalet bakanlığını adam gibi yapsana bak aynı davaya gönül veren kardeşlerini senin tayin ettiğin hakimler eziyor.Senin yapman gereken bu yanlış işleri yapanlari. HSYK karariyla açığa alsana tarafsız olursan bettaraf olursun .Bak Belediyeyi ele geçiren soytarilarin kendinden olmayana bir ekmek parasını çok görüp işten atıyorlar. kendi kardeslerine sahip çık
 • ATATURKCU HIDIRATATURKCU HIDIR9 gün önce
  1960 askeri darbesinden sonra satanistler yargiyi ve akademiyi ve de orduyu oyle bir yapilandirmislar ki yuz yil ugrassan kurtulamazsin.Cunku devleti onlar kurdular
 • FeritFerit9 gün önce
  Kantarın ayarı önemli. topuzu da..
 • nurettinnurettin9 gün önce
  evet bu ülkede kurumlar yok haksızlık çok adalet hiç yok. sana bir örnek adliye haksız yere ihraçlardan bir kaçına berat veriyor kurumu onu kabul özgü değil bir yerlerden cesaret alıyor.yıllarca kit okudum ama şimdi okumuyorum neden mi çünkü hvuz medyası gibi zülüme bir nebze alkış tutar gibi bir politikanız var 150 bin ihraçın hepsi militan mı açıklyın ne yapmışlar
 • Karamanlı Karamanlı 9 gün önce
  Hacı bey, Erdoğan a ulaşamayız, AYM başkanı adalet bakanı çok iyi insanlar. Ne şiş yansın ne kebap.. kıvırmadan söylesene adalet yok diye. İyi insan olabilirler, yönettiklerinden olan bitenden haberleri yoksa ( olmaması mümkün değil ve sayısını bilmediğimiz başdanışman danışman yardımcılar ) ne diye oturuyorlar orada. Kk adalet yürüşünde ihanet yürüşü diyenler kimdi, adalet birgün sizede lazım olur dediklerinde, oralı olmuyordunuz. Şimdi Ali bey ile beraber dert yanmayın. Yada Ali bey siz ve Murat bey ankaradan yürüyüşe başlayın. Ha birde kk nın güzergahına gübre döken desteklediğiniz dayıyı da alın yanınıza.. belki duyan olur.
 • TaceddinTaceddin9 gün önce
  Abi o zaman Abdulhamid Bey'e anlatsanıza derdinizi o da cumhurbaşkanı kadar çok çalışıyor size ayıracak vakti yok mu?
 • ahmet koçakahmet koçak9 gün önce
  sayın yazar ne güzel yazıyorsunuz birileri yanlış işler yapıyor mağduriyetler oluşturuyor bunların amacı sayın erdoğanı yıpratmaktır ,çok doğru.aynı olayı fetöcüler fetöcü olmayan ve mahkemeyle suçsuzluğukanıtlanan oğluma da yaptı.uydurma bir flaşa sadece isim yazılmasıyla,bizi ihraç ettirerek hükümetimize küstürdüler.bunu yapanlarda gerçek fetöcü,fakat hükümetimiz ne yaptı gene oyuna geldi,fetönün anlattıklarına inandı hem kendi hem biz üzüldük.buda hükümeti yıpratmak içindi.biz bunu 3 senedir anlatmaya çalışıyoruz fakat sizin gibi sağ yazarlarımızdan destek görmüyoruz.neden ucu size dokununca bu meseleleri gündeme getiriyorsunuz.adalet sadece size lazım yoksa tüm suçsuz ve mağdurlarımı?beraat almış insanların haklarını da gündeme getircekmisiniz?

Günün Özeti