Kadro, cemaat, örgüt ilişkisi üzerine

10 Eylül 2018 Pazartesi

Bakın, bu devlet içinde kadrolaşma işi “Cemaat” yapıları ile sınırlı değil. Hatırlarsanız CHP/SHP koalisyon hükümetleri dönemlerinde Adalet Bakanları Seyfi Oktay ve Mehmet Moğultay hakim ve savcı kadrolarını parti sempatizanı isimlerle doldurmuştu. 

FETÖ’cüler gitsin yerine Milli Görüşçüler gelsin, yok İskenderpaşa’dan olsun.. Yok yok Kartal İmam-Hatipli olsun.. Bunların hepsi aynı şey.

“Nurcuların Okuyucuları Osmanlı Arşivinde kadrolaşıyormuş” şimdi bir de bu çıktı başımıza. Dün de Menzilin Sağlık ve Enerji Bakanlıklarında nasıl kadrolaştıklarını okuyorduk.

Bugün hâlâ, merkezi hükümet, belediyeler, özerk kuruluşlarda bir adam şef olarak bir yere geliyor, hemen başlıyor “kadrolaşmaya”. Ehliyet-liyakat hak getire. Mobing’in daniskasını uyguluyorlar. Benden değilsen ne ihale alabilirsin ne işe girebilirsin. Hatta işinden ederler adamı.

Süleymancısı şurada, şucusu burada, Malatya grubu filan yerde. Tarikat, ideoloji, politik kadrolaşmayı bırakın, hemşehricilik bile önemli. Karadenizliler, Malatyalılar, Antepliler, Sıvaslılar, Antalya, Giresun, Konya… say sayabildiğin kadar. Bu işler ilçe hatta köye/kasabaya kadar iniyor. Kürtler ayrı bir alem Araplar ayrı bir alem. Çerkezi, Gürcüsü, Arnavudu ayrı bir alem. Bizden olmayana iş yok. 

Varsayalım girdin ihaleye, aldın, hakedişini alabilecek misin bakalım. İşi almak bir dert, yapmak bir başka dert, tahsilat bir başka dert. Yolan yolana. Zaten birinin tavassutu ile almışsan işi, parti, vakıf, cemaat seni yolacaktır. Onun için bütün bunları maliyete yazman gerek.

Defalarca yazdım bunları. Yine yazıyorum. Bakın, yeni bir döneme giriyoruz. Zor zamanlar bunlar. Yeni bir düzen kurmaya çalışıyoruz. Önümüzde seçim var. Madem kuldan utanmıyorsunuz, Allah’tan korkun! Ahiret gününe de mi inanmıyorsunuz yoksa! 5 yıldızlı otellerde Kâbe’ye tepeden bakarak yaptığınız hacla günah defterinizi sildireceğinizi mi sanıyorsunuz.

Kimi din, kimi mezhep, kimi ideoloji, kimi etnik kimlik, kimi hemşehricilik, kimi Vakıf-dernek bağı ile devlet ve yerel yönetimler, hatta Odalar ve STK’larda, büyük şirketlerde örgütlenmeye çalışıyorlar.

Bunların muhafazakar geçinenleri Allah’ı da günahlarına alet etmeye çalışıyor. Cami, Kur’an kursu, yurt gibi hayır işlerini bal gibi kullanıp zehirlerini ona katıyorlar.

Allah kitabında ne buyurmuştur: Şeytan sizi Allah’la aldatmasın.

Kaab b. Züheyr ne demişti: Ağu’yu altın tas içre sunarlar, bal da onun suç ortağı.

“Bir hırsız bir bağdan bir bostan çalarmış, rüşvet alan bir yetkili bir bostan karşılığı bir bağı satarmış.”

Bunların bazıları namaz da kılıyor. “Vay o namaz kılanların haline ki” diye başlayan ayeti bilmiyorlar mı? Bizim geleneğimizde kamu malı, yetim malı olarak görülürdü.

Bakara Suresi, 188: Aranızda birbirinizin mallarını haksız yere yemeyin. İnsanların mallarından bir kısmını bile bile günaha girerek yemek için onları hakimlere (rüşvet olarak) vermeyin. Nisâ Suresi, 29: Ey iman edenler! Mallarınızı aranızda batıl yollarla yemeyin. Ancak karşılıklı rıza ile yapılan ticaretle olursa başka. Kendinizi helak etmeyin. Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir. Nisâ Suresi, 30: Kim haddi aşarak ve zulmederek bunu yaparsa, onu cehennem ateşine atacağız. Bu, Allah’a pek kolaydır. Tevbe Suresi, 34: Ey iman edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksız yollarla yiyorlar ve Allah’ın yolundan alıkoyuyorlar. Altın ve gümüşü biriktirip gizleyerek onları Allah yolunda harcamayanları elem dolu bir azapla uyar! Tevbe suresi, 35: O gün bunlar cehennem ateşinde kızdırılacak da onların alınları, böğürleri ve sırtları bunlarla dağlanacak ve “İşte bu, kendiniz için biriktirip sakladığınız şeylerdir. Haydi tadın bakalım, biriktirip sakladıklarınızı!” denilecek.

Daha birçok ayet ve hadis. Sadece servet değil, makam için de geçerli bu hükümler. Torpil ve hile karıştırarak aldığınız ihaleler içinde. Onların bir kısmı ile “hayır” yapmış olarak kendinizi kurtaramazsınız. Açın bakın kitaba, Allah size yardım etmeyecek, dualarınızı da kabul etmeyecek, işlerinizi sarp dağlara sardıracak, sizi bu dünyada da ahirette de yaptıklarınız sebebi ile utandıracak ve cezalandıracak. Son pişmanlıksa fayda vermeyecek.

Dünya malı ve makam, şöhret bize ne kadar da süslü gösterildi.

Bakın, işin aslı şu: Biz bırakın Mezhepçi, tarikatçı, meşrepçi olmayız, “Müslümancı” da değiliz. Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir Peygamberin ümmetiyiz. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacağız. Zalim babamız da olsa, mazlum düşmanımız da olsa. İşi ehline vereceğiz. Ehliyet ve liyakat imandan önce gelecek. Kamu işlerinde öyle oğul, damat, gelin, kayınbirader, enişte, torun, hemşehri, dayı, amca, kuzen değil. Ehliyet esas ve öncelikli, olmazsa olmaz şart olacak. Elbette özel işlerimizde de öyle iş bazında. İstişare ve şûra esas olacak. Yoksa Allah o işin kefili değildir. O’nun rızasını yok sayarak O’na rağmen hedeflerimize ulaşamayız. 

Bir bakan ve siyasette bir tepe isim, bir işadamı, bürokrat, yerel yönetici çıkar maksadı ile bir araya geliyorsa dikkat edin. Bu ortaklıkta Şeytan başköşededir. Haram para her türlü haramı çeker. Kadın, fuhuş, içki.. Ve sonra akıl hastalıkları, intiharlar.. Akla hayale gelmedik hastalıklar.

Biliyorum: Şeytan onlara “yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat vaad ediyor”. Hatta ahirette de huriler, şefaat, mağfiret de vaad edebilirler, ediyorlar da. Şeytan onları kandırıyor. Sakın din büyüklerinizi İlah ve Rab edinmeyin.

Bakın doğduğumuz ana babayı biz seçmedik. Doğduğumuz toprağı biz seçmedik, doğduğumuz zamanı, cinsiyetimizi, derimizin rengini biz seçmedik. Ondan dolayı üstün ya da geri olamayız. Allah’ın takdirine isyan ve farklı bir iddiada bulunmak şirktir.

Şu ekonomik kriz, siyasi kriz, giderek büyüyen savaş tehlikesi, aslında hızla içine sürüklendiğimiz maddi ve manevi hastalıklardan kurtulmak, bazı gerçekleri yeniden düşünmek, bir silkeleme ile çürük meyvelerin dallarından dökülmesi için hayra vesile olacak çileli bir reçete olabilir..

Bizim kulağımıza hoş gelen birçok hayali çözüm, aslında Şeytanın nefsimize hoş gösterdiği bir illüzyon olabilir.. Şunun farkına bir varabilsek, İmam-Hatip karşıtlığı ile her ne şekilde olursa olsun İmam-Hatip’çilik aynı şeydir aslında. Mesela birçok kişi, ideolojik olarak Kemalizm’e karşı olsa da metodik olarak Kemalist’tir. Onlar da devleti ele geçirip, devlet gücü ile toplumu dönüştürmek istemektedirler. Ah şunu bir anlayabilsek.

Unutmayalım ki, Hz. Lut Hz. İbrahim’in yeğeni idi ama kavminden kimse iman etmedi, hanımı ve çocukları bile, ama Firavun’un karısı benim annem.. Hz. Yakub’un çocukları kardeşleri Yusuf’u kuyuya attı ama, o Firavun’un sarayında bir Hz. Musa, bir Hz. Harun, bir Hz. Yuşa vardı. Bir başka Firavun’un hizmetkarı ile Safa ile Merve arasında ayak izlerinde koştuğumuz, Hz. İsmail’in annesi Haacer (Ya da Hagar) vardı. Arşın yanlışsa, ölçü doğru olmaz. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Cezmi BolayırCezmi Bolayır2 ay önce
  Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan ve tamamı AKP referanslı Millî Savunma Uzmanları, hükûmetin ve Menzil tarikatının Bakanlık’taki sivil kadrolaşma hareketinin yeni aparatlarıdır. Bakanlığa ve TSK’ya personel alımlarındaki skandalları üzerine görevden alınan Nizamettin EKİNCİ tarafından Personel Genel Müdürlüğü başta olmak üzere, Bakanlığın tüm birimlerine yerleştirilen Millî Savunma Uzmanları, etkinliklerini gün geçtikçe arttırmaktadırlar. Özellikle Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olan Menzil tarikatı irtibatlıları; AKP’li Mehmet Emin SANVER, Fatih Celil SUBAŞI, Emine Eylem YILMAZ, İsmail IŞIK gibi memurların işbirliği ve Memur-İşçi Daire Başkanı Mehmet Muhterem ŞAHİN’in öncülüğünde örgütlü hale gelmişlerdir. Memur alım komisyonlarına sivil personel seçimi, memur tayin ve terfilerinin uygulanması, sivil personel için açılan yurtdışı görev kadrolarına memur belirleme, torba kadro başvurularının değerlendirilmesi gibi iş ve işlemlerde, kendileri gibi siyaset ve tarikat motifli memurları ön planda tutmakta; kendi çizgileri haricindeki sivil personele adeta blokaj uygulamaktadırlar. Böylelikle, AKP'nin Millî Savunma Bakanlığı'ndaki sivil bürokratları tarafından kendilerine verilen “Bakanlığın sivil hafızasını sıfırlama” görevini başarı ile (!) yerine getirmektedirler.
 • Beyhan DağlıBeyhan Dağlı3 ay önce
  Ali Fidan’ın MSB Müsteşarı olduğu dönemde, öncülüğünde icra edilen askerî öğrenci alım sınavları ile "Millî Savunma Uzmanlığı'na (MSU) Bakanlık İçerisinden Geçiş" sınavındaki skandalları ortada. Askerî öğrenciler 5’er 10’ar TSK’dan atılıyor FETÖ iltisâkları nedeniyle. MSU’larını ise hiç söylemiyorum bile: Güya MSB’de görevli memurlara güvenlik soruşturması yaptırmış. Külliyen yalan. AKP teşkilatlarından hamili kart veya bir telefon ayarlayabilenlerin tamamı Bakanlık içerisinden "Milli Savunma Uzmanı" kadrolarına atanmışlardır. Sadece AKP referansı gözetilmiştir. Referans göstermeyen/gösteremeyen memurlar ise, liyakatlerine ve donanımlarına rağmen, mağdur edilmişlerdir. AKP'nin siyasi kadrolaşma hareketinin kurbanı olmuşlardır. O sınavın objektif değerlendirmelere göre icra edilmediğini bugün artık Bakanlık bürokratları da yavaştan itiraf etmeye başlamışlardır. Mızrak artık sığmıyor çuvala. Komisyonlarda yer alan Müsteşar Yardımcısı Yunus Emre KARAOSMANOĞLU, Personel Genel Müdürü Nizamettin EKİNCİ (görevden alınmıştır), Bütçe ve Malî Hizmetler Genel Müdürü Şinasi TOĞROL, Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail ALTINTAŞ, ASAL Genel Müdürü Tuğgeneral Davut ALA ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Kemal AKYÜREK’in de bu skandallardaki katkıları unutulmamalı...
 • Gundoğdu karaoğlu Gundoğdu karaoğlu 5 ay önce
  Bu yazıyı yazandan Allah razı olsun bırıstekde ben yazayım hanı musluman yamusteşarların eşlerı yuksek bürokratların eşlerı kadınlar kendı aralarında veya herhangi bır şekılde toplanıyorlar ya bu toplantıdabayanlar namaz kılıyorlarya bu namaz kılan yüksek bürokrat ların eşlerı dıyorkı bana özel oda gosterın ben bunların yanında namaz kılmam benım eşim yüksek bürokrat yakişmazOzel oda ısteklerı hıç bıtmez. Bırde kaymakam lar varya bunlarada sakın ha kaymakam bey dıye hıtab etmeyın bazıları harıç kaymakam bey dıye hıtab etınmı fırçayı yersın nedemek kaymakam bey bana sayın valım dıyeceksın kendımı valılığa hazırlıyorum bunu dıkat etmelısınızyorumu sıze bırakıyorum deşmeyın benı çok şey yazarım sonra
 • dadaşdadaş5 ay önce
  Burası canalcıydı işte; yoksa! 5 yıldızlı otellerde Kâbe’ye tepeden bakarak yaptığınız hacla günah defterinizi sildireceğinizi mi sanıyorsunuz.
 • YAHYA GÜLYAHYA GÜL5 ay önce
  Allahrazı olsun!
 • Burhan uzgurBurhan uzgur5 ay önce
  Eyvallah Sayın Dilipak. Allah razı olsun.Tebrik ederim.
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  Allah razı olsun sayın Dilipak, hepimize tercüman oldun...
 • s. atillas. atilla5 ay önce
  Sayın Dilipak gönlünüze bakışınıza sağlık, değerlendirilmesi gereken bir yazı kaleme almışsınız. Osmanlı Arşivi ile ilgili kısmı; nurcuların okuyucu grubuna ait devlete ihanet derecesinde bir operasyondur ve süreç devam etmektedir. Ne iki tane müfettiş gönderilmiş ne de iki yetkili görevden alınmış durumda. Devlet imkanları kullanılarak olay basında ve akademik dünyada manipüe edilmeye çalışılıyor.
 • RMDRMD5 ay önce
  Bu söyledikleriniz hadi 16 demeyelim en az 10 yıldır yapılageliyor hemde hiçbir iktidar döneminde yapılmadığı kadar. Millete bazı hizmetler de yapılıyor olabilir, inananlar için hayat biraz daha kolaylaştırılmış da olabilir. Yazınızın mantığından bu yapılan "hizmetlerin" (tıpkı haram kazançtan yapılan hayır gibi) hayırlı bir sonuç doğurmayacağını çıkarıyoruz ki çok doğru ve zaten geldiğimiz noktada ortada bir hayır da görünmüyor. Nitekim mazlumken daha samimi daha entelektüel daha "güzel" insanlardık. Özetle yazınız çok güzel ama... hala ve hala bu işten en sorumlu kişi-ler- hakkındaki hüsnü zannınızı nasıl ve neden muhafaza etmektesiniz.
 • OkuyucuOkuyucu5 ay önce
  Bu suleymanlılarla derdiniz ne adamlar bataklığadüşmüş ümmet i muhammedin evladı kurtarmak için canla başla çalışıyor herkez ehl i sünnet olsun itikadına sahip olsun diye kendi bilmez çıkmış onlar taşlıyor
 • OkurOkur5 ay önce
  Sayın araştırmacı, Osmanlı Arşivlerine personel yetiştirmek için 80li yıllarda kurulmuş olan eski adıyla Arşivcilik şimdiki adıyla Bilgi ve Belge Yönetimi bölümleri Osmanlıca eğitimi konusunda gayet başarılıdır. Bu işin okulu varken herhangi bir cemaate gerek olmamalı.
 • KesitKesit5 ay önce
  Hocam elinize kolunuza sağlık tam isabet etmişsiniz. Yazdıklarınız büyük problem ama lütfen ikinci sıraya koyup birinci sorun aile konusunu araştırıp yazın bir değil birkaç yazı belkide...
 • Fikret akınFikret akın5 ay önce
  Seçimden önce her ne olursa olsun başka Tayyip yok diyerek, bu sisteme gerek gönüllü gerekse insanları ALLAH ile korkutarak seçilmesine önayak olarak insanları yanıltıp şimdiki olumsuzlukları yazarak sıyrılamaz sınız...Bu yazdıklarınız en az 10 yıldır var..Seçime kadar sus şimdi konuş .....Net olarak cemaatlardan parayı kaldırabiliyor musunuz...Rant olan yerde her türlü olumsuzluk vardır.selam ile...
 • M.Cemil:M.Cemil:5 ay önce
  Şükürler olsunki içimizde hala Hak' ki yazabilenler var.
 • HASAN ÖNERHASAN ÖNER5 ay önce
  DOĞRU SÖZE NE SÖYLENİR. HERŞEY GAYET AÇIK. ALLAH HİDAYETİNİ ÜZERİMİZDEN EKSİK ETMESİN İNŞALLAH.
 • düzgit düzgit 5 ay önce
  ...kamudaki atamalara bir baksın ...
 • Muhammet Alkaç Muhammet Alkaç 5 ay önce
  Kıymetli Dilipak. Allah'ın Selamı üzerinize olsun. Yazılarınızı okudukça huzur bulunuyorum. Kaleminize kalbinize beyninize vücudunuza sağlık. Selam ve dua ile.
 • selamiselami5 ay önce
  malesef hemşehricilik cemaatlerin önüne geçti. her cuma hutbede özellikle okunan bir cümle var. ' (16/NAHL-90: Şüphesiz ki Allah, size adaleti, iyi davranmayı ve yakınlara yardımda bulunmayı emrediyor; hayasızlığı, fenalığı ve azgınlığı yasaklıyor; dinleyip anlayıp tutasınız diye size öğüt veriyor.) Peki nerde bu adalet hangi amir yönetici Allahın bu emrini tutuyor.kendinden olana ihale ver kendi hemşehrini koltuk sahibi yap.. insan ömrü çok kısa öbür dünyasıda var bu sonunonun için tasalanmayın iyiler korkun kötüler....
 • Korkut DABAN Korkut DABAN 5 ay önce
  Ümmet sahip olduğu maddi varlıklar ile nefisini tatmin etmekten haya ettiği an Sırat-ı Müstakime erecektir inşallah. Muhakkak yegane terazinin takva olduğunu unutmamak. Rabbim bizleri Şeytanın emrine girmekten muhafaza eylesin inşallah!Selâm ve dua ile...
 • Temel çeküçTemel çeküç5 ay önce
  En büyükşehirden en küçük köye kadar dert ayni birileri bir yolunu bulmuş bir yerlere sızmış hTbire iktidarın altını oyuyor seçimlerde aday olmak bazı il ve ilçelerde yasak seçimin yapıldıgı salona bile giremezsiniz bu durum siyaset esnafı denilen bu çevrelere müthiş bir güç veriyor il ve ilçe yönetimlerindeki bu degişmezdegiştirilmesi teklifdahi edilemezisimlere bakın ne demek istedigimizi anlarsınız herkes kendi kelini sırma saçlı sanıyor Selamlar
 • YunusYunus5 ay önce
  Sn Dilipak yazdıklarınız doğrulardır. Ancak bu ülkede cemaat, meşrep, tarikat, grup, klik anlayışı İslamın önüne geçtiği için hakikati kabullendirmek çok zor hale geldi. Bütün bu saydıklarım iddialarını Peygamber efendimizin arkasına çekmedikçe islam dünyasında fitne de bitmez, kargaşa da. Yeryüzünde büyütülecek yegane insan Resulullah efendimizdir. Kim bunun yanına liderini, şeyhini, hocasını ilave ederse o sapkındır. Hangi grup kendini masum başkalarını kusurlu görüyorsa o sapkındır. Herkes için esas olan Kuran ve sünnet aynasıdır. Her grup, klik, cemaatbu aynanın karşısında nasıl göründüğüne bakmalıdır. Günümüz dünyasında maalesef cemaatler de tarikatler de, kendini islami grup addetenlerin bir çoğu da aşırı dünyevileşme hastalığına müptela olmuşlardır. Siyaset cemaatleri esas gayelerinden koparmış, cemaatler de siyaseti güya islam adına bir çıkar mekanizmasına dönüştürmüştür. Bu kısır döngü maalesef bir sefillik ve sefihlik girdabına doğru bizi sürüklemektedir. Makamlar, paralar haram yolla elde edildiğinden ne nsihatler kalbe nüfuz ediyor, ne de yapılan hizmetlerin bereketi oluyor. Devlet cemaatlere, kliklere ve gruplara, oğullara, eniştelere, kardeşlere, eş ve yaranlara bölüştürüldükçe yaralarımız derinleşiyor. Gelmekte olan felaketi göremez olduk. Gözlerimiz perdelendi. Hakiki hak dostları köşelerine çekildi. Herşeyi bir adama yük edip kendimizi de üstüne koyacak kadar insafsızlaştık. Kimse, ben bu yükten ne kadar sırtlayabilirim demiyor. Herkes ben ne kadar nasiplenebilirimin peşinde. Herkes beklentilerinin bukalemunluğu içinde hakikati konuşmuyor. Kimse yanlışa yanlış demiyor. Hakikati konuşan sevilmiyor. Hakikati konuşana sen ne anlarsın, işine bak deniyor. Allah serencamımızı affetsin.
 • ErkanErkan5 ay önce
  ..... ana babanin hicmi sorumlulugu yok cocugun terbiyeli namuslu durust yetismesinde bunudami devlet yapsin? Avrupa ulkelirinde islami din egitimi mi var? Bizlerden daha durustler onlar dami islami egitim aldi ? Maya bozuk desenize ,
 • KızıltepeliKızıltepeli5 ay önce
  Sayın dilipak;Fırsatını buldunmu risale-i nur eserlerine ve risale-i nur talebelerine saldırmaktan geri durmuyorsunuz. Bu garez'iniz nereden kaynaklanıyor merak ediyorum.Siz hiç risale-i nur eserlerini okuyup mütalaa ettinizmi, eğer okumuş olsaydınız risale-i nur talebelerinin siyaset ile makam mevki ile şan ve şöhret ile alakalarının olmadığını anlayabilirdiniz. ALLAH'(cc) tan korkunuz var ise, her zaman ve zeminde devletinin ve milletinin yanında olan, her tür ağır şartlar altında dahi İMAN ve KUR'AN hakikatlerini neşretmekten başka gayesi olmayan insanlara karşı birazcık saygı ve sevgi göstermenizi temenni eder saygı ve selamlarımı sunarım.
 • Nezahat DerinNezahat Derin5 ay önce
  Abdurrahman ..... inşaallah liyakatli kişiler iş başında olur ...
 • ESTERGONLUESTERGONLU5 ay önce
  Sn.DILİPAK , ARAŞTIRMACIRUMUZLU arkadaşçok güzeltesbjtlerde bulunmuş"OSMANLIARŞİVİ" TEŞHİSİNİ YANLIŞ BULMUŞ BEN DE AYNEN SATHİ,YÜZEYSEL VE KULAKTAN DOLMA BILGILERİSİZİN gibi SN. ve SAYGIN YAZARLARIN SUTUNLARINDA YER VERMESİNİ GARİB KARŞILIYORUM.
 • vatandaşvatandaş5 ay önce
  Merkezi Hükümet kanunlardaki cezayı artıracak. Yolsuzluk yapanlara acımayacak. Yoksa burda yazdıklarınızı millet okur yine haramla iştigale devam eder. Yaptığı işi temize çıkaracak 4 tane de gerekçe sıralar. En etkili yol kanunlarda cezayı artırıp adaletle uygulamak.
 • Abdullah Abdullah 5 ay önce
  Hocam şefaat kabul emeyen mustafa İslamoğlu gurubunu kadrolara yerleştirelim. Kurtulsun memleket.
 • Ercan GüvenErcan Güven5 ay önce
  Abdurrahman kardeş ne güzel yazmışsın.... Azgınlar yüzünden bizi de helak etmesin.
 • furkanfurkan5 ay önce
  Ve sen elbette yüce bir ahlâk üzeresin( Kalem 4 )peygamberimiz peygamberlikten öncede yüce bir ahlakı vardı güvenilirdi el emindiMüslümanım diyen güvenilir değilse onun Müslümanlığı sadece sözdedir vekötü bir örnektir bütün kurumlar maalesef bunlardan dolu
 • SelamiSelami5 ay önce
  Özkan isimli yorumcu gidi kelimesinin manasını bilmiyorsun, onu sil Ömer nin Abdülaziz için o kelimeyi kullanamazsın...
 • Ali DilsizAli Dilsiz5 ay önce
  Allah haktan yana olan gayretlerinizde yardımcınız olsun. Kur'an'dan uzak dinin mensuplarına Allah'ın kitabından yaptığınız hatırlatmalar sizi dünyada yanlızlaştıracak fakat Allah'ın rızasına ulaştıracaktır. Rabbim haktan ayırmasın.
 • OzkanOzkan5 ay önce
  Hey gidi ömer bin abdülaziz hey... halifeliginin ilk günü saraya götürülünce bakıyor saraya ve diyorki halkımdan herkes boyle bir sarayds oturmadan ben bu sarayda oturmam, eski hayatindaki elbiselerine bakiyor sonra ve diyor ki ben artik halifeyim halkimdan en fakir kimse onun gibi giyinmeden onu nasıl anlarım... ve eski elbiseleri giyiyor... hey gidi hey nerede kaldı o anlayış... birileri ejder meyvesi ikram eder millerin vergisiyle, birileri eve gelen misafire ne ikram edicem diye kara kara düşünür.
 • Atakan KAB Atakan KAB 5 ay önce
  Yetişmez çünkü araştırmacı gazeteci oy verdiği yada aynı safta olduğu partinin hatasını yazabilendir...
 • Sırrı şimsekSırrı şimsek5 ay önce
  Allah ferasetinizi artırsın kardeşim,ne güzel yazmışsınız!
 • SaidSaid5 ay önce
  Abdurrahman abi, bizim mahallede tuz koktu.
 • MücahidMücahid5 ay önce
  Arşivdekiler nurculuktanmı atıldı yoksa seyidim diye milleti kandıranların seyyid olmadığını görüpte birilerine söyleşilerde işinden oldular acaba onların konuşması kamuoyunu aydınlatması gerek kardeşim.şunu iyi biliyorum.onların sayısı cok az kaldı
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Arkadas bu cematler gun gectikce sayisi artdikcayaptiklar is islami ogretiyor guzel bunun haricinde baska meslekde yapsinlar yaptiklari is yanliz bu dinini bilen ve devlete guvenilir insanlar kadurolar olsun yurt disinda emekli hocalar turkiyeden emekli avrupadanda 1800 yuro maas birde nikah cenaze bu hocalar suresi dolsa dahi gitmek istemiyorkar zaten emekli ne tapacak bunca parayi encok da bize nasihat eden bunlar butun gun rahatlar cihat olsun diye bosnadan evlenen dahi oldu
 • EfrasiyapEfrasiyap5 ay önce
  Aslını Allah bilir ancak müslümanlar başörtü zulmü altındayken daha müslüman görünüyorlardı. Ak parti başörtü zülmünü bitirdi ancak İslami yaşantıyı nereye sürükledi tartışılır.
 • MücahidMücahid5 ay önce
  Tuğrul kardeşim tamamıyla katılıyorum eline diline sağlık.
 • BizBiz5 ay önce
  ... Ne diyelim ALLAH cc.herkesi goruyor...
 • MücahidMücahid5 ay önce
  Evet kardeşim cemaatler diyorki biz milyonlarca genci Allahın yoluna dönderdik.diyorlar.hani bu gençler cuma cemaatinin dışında cemaat niye yok.bu cemaatler de sorun varki bunlar camiye gelmiyor.bu sorun cok büyük Allah yardımcımız olsun.
 • Mustafa KöseMustafa Köse5 ay önce
  Yağmalanan ülke Türkiye adlı kitabınızı yazalı kaç yıl oldu. Bir bölümde oturduğunuz semtin sokakları nin teretuarlari hakiki ipek halıdan daha pahalıdan daha pahalı diye yazmıştınız. Ya şimdi kaç ipek halı değerinde teretuarlari (yaya kaldırımları)
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Bazi yorumcular asri sadetden ornek vererek simdiki yonetimi ve kulliyeyi harcamalari sebeb gosterek suclayici elestirecek sebep ariyorbu zamanda deve ile cadirda yasanmiyorbir insan cok degerli gosterisli forslu bir sanatcilara bak halka kendiletini giyim kusaminda yasantisinda davranislarinda ayricalik sunuyorlar bir muhtar gibi koy yasantisi gibimi olsun turkiyeyi idare edenler istanbula yapilan kopru eskiden arabalar vapurla tasiniyordu acaba bu dusuncede olan kulliyeyi gereksiz gorenler belki sizler,de satoda yasiyorsunuzdur lutfen insafli konusunyoksa tevbe edin ulke icin el ele tutusun
 • ABCDABCD5 ay önce
  Sayin DİLİ PAK(!) in Risaleler veya hizmet hakkindaki eski yazilarina da bakin. Tam bir risale dusmanidir. Her risale okuyani da zan altinda birakir. Acaba hic okumus mudur kendileri. Ayni kefeye koyar gecer bilip bilmeden.
 • BURSABURSA5 ay önce
  SAYIN DİLİPAK ŞU ANKİ EKONOMİK KRİZİN ANA SEBEBİNİN 1. MADDESİ BELEDİYELERİN ÖNCELİK TEŞKİL ETMEYEN GEREKSİZ İSRAF YATIRIMLARI 2. AKLAKSIZ İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GELİNEN SONUÇ ORTADA
 • TUĞRULTUĞRUL5 ay önce
  Adam kayırma torpil kul hakkını ihlal etmenin en bariz şekildir. İşler liyakata göre değil de cemaat ilişkisi hemşehrilik vb gibi durumlara göre yürütülürse bu bizim bitişimizin başlangıcıdır. Ya toplumdan dilenerek Allah için hizmet edeceğiz slagonuyla yardım toplayıp zenginleşince yine kendilerinibesleyen toplumla aralarına yüksek duvarlı lüks binalı bariyerler kuran sonunda da dini imanı bırakıp Ankara’da bakanlık binalarında volta atan sahtekar din tüccarlarına ne demeli? Bu ne vicdansızlık ? İnsanımız çocuklarının rızkından keserek verdiği bu paralarla nasıl olurda lüks binalar yapar ve son model arabalara binersiniz siz Allahtan Korkmaz mısınız?Gelelim bu sahtekar din tüccarlarınaoy kaygısıyla iltimas geçen devlet ve milletin hakklarını peşkeş çeken utanmaz siyasetçilere . Siz ahirette nasıl kurtulacaksınız bu kul haklarından? Allah partinizin ismine rengine ak mı kara mı bakmayacak! Kendimize gelelim bu bizi bitirmek için önümüze konulan oyunlara ve tuzaklara tamah etmeyelim. Nefsimize elimize belimize Ve zihnimize hakim olalım.
 • muhammetmuhammet5 ay önce
  Hangi ingiliz profesörmüş bu kişi? İslami eğitim dünyada neyi bulmuş, meyi icat etmiş son 400 yılda??
 • Av. Mevlüt UysalAv. Mevlüt Uysal5 ay önce
  Derdi teşhis devası müthiş., zihninize ve kalemize kuvvet
 • MücahidMücahid5 ay önce
  Kardeşlerim bir konuda uyarıyorum gitihiniz cemaatlerde bismillahirahmanirahim Vela havle Vela guvete illa billahil azim okuyun sürekli içünizden eğer okuyamıyosanız okutmuyorlarsa diliniz dönmüyorsa orası kafir mahlukatlarla büyülerle yönetilen yerdir.orayı terkedin. İşte anahtar selamün gavlemün rabirrahıim sürekli çekin.o cemaatin liderinine şeyh kutup Gavs her neyse sevgisini kalbimizden atın.o aklınıza geldiği zaman otomatik kafir cinlerle bağlantıyı kurar ve sizi oraya ceker denemesi bedava
 • Ahmet HakkıAhmet Hakkı5 ay önce
  Üstad be kısaca "Elimize gözümüze bulaştırdık. " desene...Devletin aksayan yerleri ve kadrolarını kişi,kural olarak değiştireceğimize ne yaptık DEVLETİ BİTİRDİK...Çünkü İslamcılar devlet yönetemez..Geçmişten örnek veriyorsunuz..İşte Ebuzer (ra)""Ey Muaviye eğer bu sarayı kendi paranla yaptırdıysan israftır,eğer halkın parasıyla yaptırdıysan ihanettir ve haramdır" diyecek erkek,delikanlı var mı ?? Sarayın adını Külliye koymuş..Google girirn bakalım Külliye nedir diye! Saray ile ne alakası var görün!...Yada Hz.Ömer(ra) .e .“Üzerindeki elbisenin hesabını vermedikçe seni dinlemiyor ve sana itaat da etmiyoruz. Çünkü ganimetten bize düşenle bir elbise yapmak imkansız iken,sen nasıl oluyor da elbise olabilecek kumaş alabiliyorsun” diyecek erkek islamcı var mı ?...Yoksa bu anlatılanlar uydurulmuş mankibe olmasın!!Ebû Ümâme (r.a.) rivayet ediyor; Peygamber (s.a.v.) orta cemrenin yanında iken "Hangi amel daha faziletlidir?" diye soruldu.Resûlullah (s.a.v.), "Zâlim sultana karşı hak söz söylemek" buyurdu.îbni Mâce, Fiten: 20. Şimdi işin esası böyle ise biz neciyiz,yok ülkede olan israf,zulüm,zorbalık,çürümüşlük normal ise yukarıda anlatılanlar neci?? Bazı okuyucu arkadaşlar doğru sözü değil muhatabasöylemeyi, şuradaortak platformda yazıp,paylaşmak ve vicdalarımızı uyarma kabilinden yazmamıza hemen yok Fetöcü,yok hainlik diyor.. Tamam bizde söylemekten korkuyoruz..Çünkü,İnsanlar ne can,mal ne de müslümanlar birbirinin el ve dilinden emin değil ..Öyle değil mi İslamcılar,kardeşler,ihvanlar,partidaşlar...
 • MuhammedMuhammed5 ay önce
  İşte budur asıl mesele budur. Bunlardan bahseden 1 kişi bile yok
 • Veli Veli 5 ay önce
  Osmanlı Türkçesi,,, öz elifba mız,,, Seni yazana ve okuyana kurban olurum,,, Sen bizim öz ve öz türkçemizsin,,
 • selamselam5 ay önce
  Fetö zihniyeti devam ettikçe dogru adam bulmak zorlaşir. ki bu zihniyet her oluşumda malesef aşk ve şevkle var bunu da siyaset sebep oldu adaleti hakkaniyeti ve liyakati birakarak, insanlari siyaseti torpili adam kayirmayikul hakki yemeyi vs. aliştirarak dürüst insan olmayi ulasilmaz hale getirdiler... Allahin yardimindan ümit kesmeyelim Allah iyilerle-inanlarla beraberdir.
 • selamselam5 ay önce
  Fetö zihniyeti devam ettikçe dogru adam bulmak zorlaşir. ki bu zihniyet her oluşumda malesef aşk ve şevkle var bunu da siyaset sebep oldu adaleti hakkaniyeti ve liyakati birakarak, insanlari siyaseti torpili adam kayirmayikul hakki yemeyi vs. aliştirarak dürüst insan olmayi ulasilmaz hale getirdiler... Allahin yardimindan ümit kesmeyelim Allah iyilerle-inanlarla beraberdir.
 • ARAŞTIRMACIARAŞTIRMACI5 ay önce
  “Nurcuların Okuyucuları Osmanlı Arşivinde kadrolaşıyormuş”cümlesini yazmadan önce bir araştırılır.Hakikat mi diye.Ağırlık o sıfattaki kişilerden olabilir çünkü o grubun talebeleri normal zamanda da Osmanlıca eserleri okurlar zaten.Üniversitelerimiz daha yeni yeni Osmanlıca dersler veriyorlar.Genel bir şikayet değil midir ata yadigarı osmanlıca eserlerin okunamadığı.
 • imamarüzgarimamarüzgar5 ay önce
  Bir heycan varki ne içindir bir bilen varmı ki? Milet için Ülke için Bayrak için Devlet için heycanı olanı görmek farklı durum. Anlatmaya çalışan için zor Anlamyak isteyen için durum çok dahada zor olmalı. İçinde bulunduğumuz durumların bir seçimi erteleyeceği bir gündem oluşturmayacağını söylemek zor. Yakın tarihe seçimi almakta zor. Aklı olan başa tekrar dönmelidir kendini bulmak için.Hesap sormalıdır geride kalanlar için. Kabiliyetli olanlar için takdir şarttır bilinmesi için. Bir kaybın olacağı kesin yakındır onun için. Taşranda güçlü kılasın ki teşkilatını Eyaletlerin başı çeksin.Sormasını bilesin CHP nin olduğu bellediyelere hesabı sormazsın ne için. Dönüp bakmalısın yönetimin için olmayasın sonra o biçim.
 • ERDALDEDEERDALDEDE5 ay önce
  FAİZSİZ FİNANS DİYEİHLAS FİNANSI KURUP75000 KİŞİNİN PARASI İÇİ EDEN 18 YILDIR ÖDEMEYENVEBU HÜKÜMETİN KORUMASIALTINDA OLAN İHLAS HOLDİNG NEDİYECEKSİNİZ?
 • MücahidMücahid5 ay önce
  Sayın Dilipak devletteki cemaat kadrolaşma sından dolayı millet çok endişeli en cok endişe şirkin ve bidatın ne olduğunu bilen mütedediyen müslüman kardeşlerimize fetöyede böyle mecburiyetten katıldı bir cok gencimiz.delikanlı diyorki baba şu cemaatin adamlarını devlet dairesine alıyorlarmış işe alıyırlarmış bende onlara katılacagım diyor.bu nasıl iş böyle olmaz fetö ümmetin başına böyle sıkıntı yaratı işimiz zor .mevlam yardım etsin
 • Yunus16Yunus165 ay önce
  CEMAAT ÖNDERLERİ EMİR VERSİN, VAKİT NAMAZLARINDA CAMİİ LERİ DOLDURALIM. PEYGAMBER EFENDİMİZİN TAVSİYESİ BİZİM İÇİN EMİRDİR ÖZELLİKLE SABAH VE YATSI NAMAZLARI CAMİİLERİ DOLDURALIM. HAYDİ CEMAAT HOCALARI CAMİİLERDE SAFLARI SIK TUTALIM, BİRLİK BERABERLİĞİ CAMİİ LERDEN BAŞLATALIM, MÜSLÜMAN TÜRK ERKEĞİNİN YERİ CAMİİ LERİMİZ. SÜLEYMAN EFENDİ HAYATTA OLSA BUGÜNKÜ SÜLEYMANCI GEÇİNENLERİ ODUNLA CAMİİ YE GÖNDERİRDİ.
 • MücahidMücahid5 ay önce
  Sayın Dilipak bunları yazdınız ama size her türlü saldırıyı yaparlar.biz halk olarak bunların şehrinden korkar olduk.biz hergün şu duayı yapıyoruz.Allahım şeytanın nefsimizim ve düşmanın ve çemaatlerin şehrinden sana sıgınıyoruz diye dua ediyoruz.birinin yerini biri almış kimse bir yere bunlarla ilgili bir şikayete gidemez artık işimiz zor.Allah yardımcımız olsun.
 • Hendekli Hendekli 5 ay önce
  Bide su onceki yonetimlerdeki kadrolasmalari yaz sayin dilipak mesela azgin azinlik. Solcular.komunistlerateistlerkemalistler. Masonlar munafiklarevangelistler aleviler mealciler. Misyonerler. Bilimum din dusmanlari once bunlari yazbunlarin turkiye ve dunya uzantilarini yaz nerelere calistiklarini yaz Gemini delme cunku senin surekli ugrastigin belli kesime surekli vurman normal degildost elestirir ama yok etmez dusmanla degistirmez lutfen dikkatselam ve muhabbetlerimle
 • Osman DavutOsman Davut5 ay önce
  Yazılarınızdan anladığım kadarıyla cemaat ve tarikatlara hususan nurculuğa zımni bir muhalefetiniz var.
 • MücahidMücahid5 ay önce
  Ah hocam sen bu doğruları yazdın diye sana büyük saldırılar olacak.doğru söylüyeni dokuz köyden kovarlar.mu millet anlaşılan bu cemaatlerden kurtulamıyacak cemaatleşme bu ülkeye felaket getirecek bizden olmıyan bir cemaat yapılaşması var.halk artık korkar oldu al birini vur ötekisine fikri hakim halkımızda şirk bidat mal hırsı daha neler neler sarmış bunları sıkıntı büyük ama rabbim büyük bunlar şunu iyi bilginleri efendimiz s.a.s şu vadisinin hükmünü mevlam bunların üzerinde çok ağır hükmü olacaktır.Bizi kandıranlar bizden değildir.bunlar bizi birde Allah ile kandırıyorlar azapları daha ağır olacaktır.bizim şeyhimix bizim gavsımız sizi kendi halimize beş saniye bıraksa yaşayamazsınız diyen bir zihniyet şirk ehli olmazsa ne olur.bu nasıl İslam anlayışı daha ne sirkler var neler neler seyidler her şeyi yapar onlara serbesttir. Diyen bir din anlayışı nasıl İslam ile bağdaşır.devlet bu zihniyetlerle yönetilirmi halk su
 • SafaSafa5 ay önce
  Herkes kendini düzeltirse sorun kalmaz.dünya güzel olur.Super bir yazı olmuş.Allah razi olsun.
 • Yunus 16 Yunus 165 ay önce
  ABDURRAHMAN BEY E KIZAN CEMAATÇİLER,!? CAMİİ CEMAATLERİ VAKİT NAMAZLARINDA 1 SAF YA OLUYOR YA DA OLMUYOR !! YILLARDIR NE YAPIYORSUNUZ ?? CAMİİ YE VAKİT NAMAZLARINA GELEN İNSANLARIMIZI ARTIRABİLDİNİZ Mİ??? O, SIFIR, KOSKOCA SIFIR. VAKİT NAMAZINA GELENLERİN % 90 I 50 YAŞINI GEÇMİŞ EMEKLİ OLMUŞ KENDİ KENDİNE GELEN İNSANLARIMIZ.! BİZİM CAMİİ VAKİT NAMAZINA GELEN KARDEŞLERİMİZ TAM BİR TÜRKİYE MOZAĞİ, AK PARTİLİ, MHP Lİ, BİR KAÇ SAADETLİ ÜÇ DÖRT CHP Lİ GİBİ CEMAATİMİZ VAR DOĞRU DÜRÜST CEMAATÇİ YOK!?? HA BU ARA BİRİ GELMEYE BAŞLADI SANKİ FETÖ NÜN TALİMATLI ADAMI GİBİ ??? FGÜLEN E KÜFÜR EDİYOR MEVCUT DURUMU İDAREYİ YERDEN YERE VURUYOR.???
 • memomemo5 ay önce
  Dış İşleri bakanlığı bu ülkenin göz bebeğiydi. Düştüğü hale bak, kasaba politikacıları, fetö yakınları, yabancı dil dahi doğru dürüst bilmeyenleri doldurdular son 16 yılda. Ama durmak yok, yola devam...
 • Hendekli Hendekli 5 ay önce
  Sayin dilipak tmm kismen dogru taraflari var. ..Ancak Sen kime hizmet maksadiyla yazdigini anlayamadim yazi da kuskular var onyargilar var sanki ahmet hakancilik var. ...sebebi isimler kurumlar hakkinda kesin yargilarda bulunup sucluyorsunuz ozellikle belli kesimi. ...bundan onceki yonetimlerdeki kadrolasmalari ve o kadrolasmalarin ulkeyi nerelere goturdugunu bilmiyormus gibi. .varmi kendine yakin olmayan lariat kadrosuna alan tarafsiz olan bi yonetim. .onlar liyakata goremi hareket ettiler. Yargitaysayistayanayasa ...diger odalar cemiyetler. ..vdyine onlarmi gelsin neden rahatsizsin basortululerin okula serbest girislerindenmi kuran kurslarininimamhatiplerin cogalmasindanmi ezanin asli seklinde okunmasindanmi. ...bide su azgin azinliklarin kadrolasmalarin a nasil bi kafa yapilariyla hareket ettiklerine ulkeyi nerelere goturme istediklerine de bi deginsene. ..Mesela bazi isimlerde
 • MuhammedMuhammed5 ay önce
  Hocam azıcık Fransız Amerikanve İskoç laik cemaatlerden de bahsetseniz onlar cemaat değil mi? Hemen hemen aynı mantaliteye sahip değiller mi!birde azıcık ta Alevi dedesi görünümlü Alman ajanı cemaatlerden de bahsedin
 • Zekeriya gökçeZekeriya gökçe5 ay önce
  bizler kendimizi her işe ehil olarak gören her işten anlayan her yapılan işe karışı bir kaç laf söyleyen bir yapıya büründük.Her işe benden daha ekili liyakatlisi olmaz olamaz. Bunun için filanca filan cemaatten bu işe ehil değil... aaaa desene devleti ele geçirecekler!Biz devletin ta kendisiyiz biz milletiz... şu cubu cu demeden hep birlikte Türkiyeyiz. Sahi Yusuf Aleyhisselam’ı siz Mısır’a sultanda yapmazdınız...zülcelali vel ikram olan yalnız Allah’tır Liyakat iş yapmakla olur. Devletin verdiği emri anında yapmakla.Ehliyet bir aracı kullanacak belge değil devlet onca imtihan yapıp sen bunu yapabilirsin diye verdiği yetkidir.Fetö tüm bu işlerin akarında oturmuş yollar yılı soru çalmış öğle bir yerlere gelmiş. ..
 • MuhammedMuhammed5 ay önce
  Daha kaç kere yazacaksın ve hocam atı alan üsküdarı geçti Kemalistler menfaatçilerin açığını bulup teslim aldı davayı da ayağa düşürdüler reis napsın bu duruma menfaat saikiyle hareket eden çok hepsinden haberdar olması mümkün değil kaç tane ehil olmayan ak parti vekili var bıyığı bırakıp badem yapan Kemalisti dava ehli diye bekliyorum yapmışlar şekle takılı kalıp öze inrmiyoruz öze inim samimi dava ehli insanları bile liyaketen seçemiyoruz
 • sadullahsadullah5 ay önce
  Allah razı olsun hocam.Çok güzel bir yazı.Bir Müslümanın yapmaması gereken,fakat günümüzde zirve yapan önemli bir konuya güzel bir açıklama yaptınız.İnşaallah hep birlikte ders alanlardan oluruz.Sessiz çoğunluğa ses oldunuz.
 • Ali Emre Ali Emre 5 ay önce
  bu yazdıklarınız o kadar yayıldıki, rüşvetçisi, rantçısı, hırsızı, hak yiyeni gırlaancak bunlara karşı çıkabilen, Hakkı ayakta tutmaya çalışan çok az insan kaldı,onlarda olmasa heralde helak olacağız.
 • CahilCahil5 ay önce
  ... gerçekler ortada torpil kul hakkıdır kul
 • Zekeriya gökçeZekeriya gökçe5 ay önce
  bizler kendimizi her işe ehil olarak gören her işten anlayan her yapılan işe karışı bir kaç laf söyleyen bir yapıya büründük.Her işe benden daha ekili liyakatlisi olmaz olamaz. Bunun için filanca filan cemaatten bu işe ehil değil... aaaa desene devleti ele geçirecekler!Biz devletin ta kendisiyiz biz milletiz... şu cubu cu demeden hep birlikte Türkiyemiz. Sahi Yusuf Aleyhisselam’ı siz Mısır’a sultanda yapmazdınız...Liyakat iş yapmakla olur. Devletin verdiği emri anında yapmakla.Ehliyet bir aracı kullanacak belge değil devlet onca imtihan yapıp sen bunu yapabilirsin diye verdiği yetkidir.Gerçek tüm bu işlerin akarında oturmuş yollar yılı soru çalmış öğle bir yerlere gelmiş. Siz şimdi sapla samanı lirbirine bilerek veya bilmeyerek karıştırıyorsunuz.
 • Veli Veli 5 ay önce
  Bugün Çocuklar ilk kez okulla tanıştı.... Yeni eğitim öğretime....Bundan tam 12 sene evvel, hürriyet gazetesinde ilk sayfada kibrit kutusuna sığacak büyüklükte bir haber okudum, ve uzun yıllar düşündüm,,, düşündüm......Haber şöyle,,, bir İngiliz profesör diyor ki:'' Türkiye 'de en dehşet verici olay bir çocuğun okula başlamasıdır' ',,,,Bu eğitimle düzgün insan yetişemez,, yetişmez... Kemalist ideoloji yok edilip yerine İslami bir eğitim getirilmedikçe,,,,
 • Habip KaripHabip Karip5 ay önce
  Yıkıcı değil, uyarıcı bir makale. İnşallah ders alınır. Allah utandırmasın.
 • ilhan ilhan 5 ay önce
  Herkes Karun olmak istiyor. Kimse Hz.Ebubekir;Hz. Ömer olmak istemiyor.
 • M.Vehbi OVAM.Vehbi OVA5 ay önce
  Haklısınız sayın hocam.Umarım etkili ve yetkililer de dikkate alırlar...Saygilar..
 • Hüseyin CanHüseyin Can5 ay önce
  Sayın yazar... elinizde ispat belge varsa onu ortaya koyun...
 • mustafa egemustafa ege5 ay önce
  Son yıllarda doğruları yazan veya yazabilen nadir kalemlerden birisiniz. Şu anda devlet gariban halka yüklenebildiği kadar yüklendi. Mesele varlık ve beka meselesi denip sürekli bizlere fatura kesiliyor. Muhalif düşüncede insanlar da marjinelleştirilip hain ilan ediliyor. Belli ki sağlam bir çıkar çarkı kurulmuş usul-usul dönüyor. Kaleminize sağlık...
 • Yunus 16Yunus 165 ay önce
  CEMAATLER İN ASIL GAYESİ GÖREVİ AMACI ;İSLAM I TEBLİĞ ETMEK, İSLAM I ÖĞRETMEK KUR'AN I KERİM ÖĞRETMEK, MÜSLÜMAN GİBİ YAŞAMAYI ÖĞRETMEK. KAMU KURUMLARINI ELE GEÇİRMEK DEĞİL.? BU DURUMDA CAMİİ LERE İMAM YETİŞTİRME İLE HİÇ İLGİLENMİYORLAR??? DİĞER KAMU KURUMLARINA (TSK EMNİYET, YARGI, VALİ KAYMAKAM..) ADAM SOKMA YARIŞI MÜCADELESİ?!? İLGİNÇ? FGÜLEN DE CAMİİ İMAMLARI İLE HİÇ İLGİLENMEDİ?!? ÖĞRETMEN ASKER POLİS HAKİM SAVCI....OLARAK ÖRGÜTLENDİ. CAMİİ LER İÇİN İLİM ALMIŞ BİLGİLİ KÜLTÜRLÜ İMAM DÜŞÜNMEYEN BÜTÜN CEMAATLER ŞÜPHELİDİR.? NEDEN İMAMLAR İLE İLGİLENMİYORLAR? CAMİİ İMAMLARI ÇOK ÖNEMLİ! MÜSLÜMAN TÜRK İNSANI BİLGİLİ KÜLTÜRLÜ İMAM İSTİYOR. SÜLEYMANCILAR DA AYNI TAKTİK GİDİYOR, CAMİİ İMAMLARI İLE İLGİLENMİYOR CUMA LARI BİLE KENDİ YURTLARINDA KILIYORLAR!!! CAMİİ YE GELİN CAMİİ YE. DEVLET KAMU KURUMLARINA LİSE MESLEK LİSESİ ÜNİVERSİTELERDEN ADAM YETİŞTİRSİN, CEMAATLER DE DEVLET KONTROLÜNDE BİLGİLİ İMAMLAR YETİŞTİRSİN.
 • SerhatSerhat5 ay önce
  Üstadım bugün kü yazınız ders niteliğinde olmuş. Yaptığınız uyarılar hayati derecede önemli. Hem fert olarak hem de toplum olarak özellikle de etkili ve yetkili makamda olanların yazınızda israrla anlatmaya calistiginiz hatalı ve ölümcül yanlışlardan vazgeçmeleri gerekiyor. Birçok yere mesaj gondermissiniz anlayan için çok kıymetli uyarılar var. Tüm bunlara rağmen ben karamsarim. Kötülük heryeri sarmış, haram rüşvet gasp zulüm haksizlik atbasi gidiyor.bu saatten sonra bu insanlardan birşey çıkmaz. Yeni bir nesile ihtiyaç var oda yıllar sonra ancak gelir
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 ay önce
  DOĞRUYU SÖYLEMEK GEREKİR İSE BU GÜN NE YAZMAK İSTEDİĞİNİZİ ANLAMADIM.YANLIŞ ANLAŞILABİLECEK KONULARA ,SINIR KOYMADAN,GİRİLDİĞİ GİBİ DOĞRULAR DA HER ZAMANKİ GİBİ MEVCUT.ANCAK FİKİR BÜTÜNLÜĞÜ OLSUN DİYE SAP İLE SAMAN BOLCA KARIŞTIRILMIŞ GİBİ.SELAM EDERİM KIYMETLİ HOCAM
 • engineerengineer5 ay önce
  ey İslam neredesin şiiri :Garabetler içinde yüzüyor bütün millet/Garp sefalet ile tesis edilince hillet/Vatanda batar millette nüksederse zillet/Hayat kaynağımız islamiyet neredesin/Beşeri sistem dün çıktı bu gün oldu bayat/Leş gibi olmuş kokuyor ictimai hayat/İnsanlık ediyor daha da edecek feryat/Hak Nur-u şeriat islam neredesin/Asırlardır kaybettik islamdaki ahlakı/Terakkiken halimiz tacil ettik helakı/Garba uydu mürtedler terk ettiler Hallakı/Nifaktır bizi yıkan ey islam neredesin/Bedirler uhudlardır niğbolular kosovalar/Zaferle doğdu niceler kanla doldu ovalar/kurtuldu hep zulumden mazlum olan yuvalar/ihkakı hak edensin ey islam neredesin
 • Cevdet TokatCevdet Tokat5 ay önce
  Cenneti bu dünyada bulduk, buraya takılıp kaldık. Şeytan bize ahireti unutturdu. Sözün ve öğüdün fayda vermediği noktadayız. Aymazlık devam ediyor. Allah sonumuzu hayır etsin.
 • MufettisMufettis5 ay önce
  Allah razı olsun.Rabbimdan dilerim ki; biz müslümanlara özellikle de gazetecilerimize ARAŞTIRMACIGAZETICILIK vasfını nasip etsin.Bir Uğur Mumcu,yetistiremedik. Hep afaki.Bu yazılanların hepsi doğrudur.Inaniyorum da.Ancak,araştırmacı gazeteci yetişmiyor müslüman kesimde nedendir bilmiyorum.Bilen varsa lütfen yazsın.Selamlar
 • Mustafa EraslanMustafa Eraslan5 ay önce
  MAALESEF; DEVLET BÜYÜKLERİNİN EKONOMİYİ KURTARMAYA RÜŞVET ADAM KAYIRMA GİBİ AHLAKI ÖLDÜREN, DOLAYISI İLE İMANI ÖLDÜREN İŞLERDEN BAŞLAMASI DİLEĞİ İLE ALTINA İMZAMI ATIYORUM
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam liyakat isin uzmani dr,da,ayri ayri sinif dr, fakat goz dr dis,kardoloji ortebeti sinir muasisi ayri ayri bir kucuk misal bir ekmek finininiz varisten anlamayan en yakininizi ise aldinizbu durim size iflaz ettiriz bu kisi isi iyi bilmedigi gibi ekmek cikaramaz satis yapilamaz batar isin ehlini iyi bir ekmek yapan bir calisan alirsaniz hem size kazandiriz hemde yakininiza yardimci olursunuz illede mesliginin erbabi gerekli derim
 • MünirMünir5 ay önce
  Sağolun, çok güzel bir yazı. Her insanın ameli ahiretteki yerine göredir. İmtihan dünyasındayız. Fetö bir zihniyettir.
 • MünirMünir5 ay önce
  Sağolun, çok güzel bir yazı. Her insanın ameli ahiretteki yerine göredir. İmtihan dünyasındayız.
 • RabiaRabia5 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Küfre sapanlar, peygamberlerine dediler ki: "Hiç tartışmasız sizi kendi toprağımızdan süreceğiz ya da dinimize geri döneceksiniz."Böylelikle Rableri kendilerine vahyetti ki: "Hiç şüphesiz biz, zulmedenleri helak edeceğiz,"İbrahim süresi 13.ayet.elhamdulillah.sayin Dilipak siyaset bilimi okumadan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bizler hâkim gibi görüntüye bakarak yeri geliyor burda adam asılıyor.Allahtan basimizda Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan varda sağlam duruyoruz.ben bugün rüyamda başkanımızın peygamber efendimiz sav ile istişare yaptığını gördüm.iyi bir ruyaydi.elhamdulillah.onun için Başkanımıza Destek olmalıyız.Baskanimiz Recep Tayyip Erdoğan bu süreci Allah'ın izniyle bizim desteğimizle atlatacaktır inşaallah.Sayin Dilipak Suriye halkı yıllardır kendi yöneticileri tarafından katliama uğrayan bir halk.bahriye Üçok kitabında bu halkın uyumlu uysal vs bir halk olduğunu yazıyordu.biz hakiki muslumaniz aldaniriz fakat aldatmayiz.bir hayat için yalana tenezzül etmeyiz.bediuzzaman s.n.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • garibgarib5 ay önce
  Allah CC Razi olsun güzel bir konu inşaallah gereken ders çıkartılır..din kardeşliği anlaşılır..
 • Hacı HasanHacı Hasan5 ay önce
  Yazılarınızı her zaman okumaya çalışan biriyim ama çok şaşırdım öyle bir yazı ki Türkiyede ne olsan suç gibi ben elhamdüllah müslümanım kürdüm nurcuyum yozgatlıyım bunların hepsi suç gibi böyle bir addamınne olması lazım bana yol gösterirmisiniz
 • Kocasolak Kocasolak 5 ay önce
  Menzil ailesinin kaç hastahanesi var? Kaç kuyumcu dükkanı var?Nerden almışlar? Fatura fiş yok Avrupa Amerika Türkiye’den TOPLUYORLAR. Zekat fitre kurban adak hepsi AİLE sandığına. Benim kayın birader onlardan biri, yeğenini TÜBİTAK’a aldırmak için Ankara’dan gelmiyor. Birde böbürleniyor ki sormayın, “ ya kim gelseydi onun yerine” diyor. İşin kötü yanı ak parti chp mhp ip hdp HEPSİ birbirinden beter, ak parti EHVENİ ŞER olarak iktidarda. Diğerleri daha berbat, millet olarak biz ÇÜRÜMÜŞÜZ. Varmı içinizde ben HİÇ yalan söylemedim diyen? On yıldır söylemedim diyen? Beş yıl? Bir yıl? Bir ay? Bir gün? Başkalarını yazıp çizmek kolay, kendimizi HESABA çekelim. Haram ve günah sadece siyasetçilerde mi? Biz birey olarak Allah’ın adaletine sığınırsak millet sığınmış olur. Haram yiyerek yetişen nesil haramla yaşıyacaktır. Demedi demeyin.
 • Veli Veli 5 ay önce
  Bukadar hırsız ve yolsuzu analar doğurmadı,,, Bukadar vatan hainini (%25+%12)doğurmadığı gibi....Dinsiz eğitimin sonucu budur işte...
 • Bahadır YBahadır Y5 ay önce
  “Nurcuların Okuyucuları Osmanlı Arşivinde kadrolaşıyormuş” duyumunuz sizin için kesin bir bilgi mi bunu gerçekten merak ediyorum. çünkü eleştiri yazılarınızda alakalı alakasız nurculuk kavramını illa araya sokuyorsunuz . sadece nurculukla alakalı bir yazı dizinin olsa da okusak bunu talep ediyorum toplu halde görüşlerinizi merak ediyorum.
 • şefik kayhanşefik kayhan5 ay önce
  Allah senden razı olsun...
 • ŞamilŞamil5 ay önce
  Evet inşaallah idarecilerimizin kendilerini ve nefislerini hesaba çekip hakkı gözetip hakkın yerinde yer alırlar delipak hocamın dediği gibi eş dost hemşeri değil liyakat aranır
 • İsmail İsmail 5 ay önce
  Müşrik toplumun amentüsü.
 • Furkan doluFurkan dolu5 ay önce
  ÇOK GÜZEL BİR YAZI GÜZEL HATİPLERİMİZ VAR GÜZEL TÜRÜBÜNE OYNAYANLARIMIZ VAR İŞİN EDEBİYATINI YAPANLAR VAR BURDA HERŞEY SÖZDE YAZIDA KALIYOR KALBİMİZE GÖNLÜMÜZE İNDİRMİYORUZ .

Günün Özeti