• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Murat Ertekin kimdir?

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda 4. Sınıf Emniyet Müdürü olarak görev yapan Murat Ertekin, darbe girişiminden haberdar olur olmaz görev yerine koştu. Meslek aşkıyla bilinen Ertekin, Güneydoğu’da terörle mücadele operasyonlarına katılmıştı. Bombalı saldırı sonucu 1 ay önce Nusaybin’de yaralanan Ertekin, daha yarası bile iyileşmemişken şehadete kavuştu.

Murat Ertekin

Aslen Sivaslı olan Murat Ertekin, 47 yaşında ve evliydi. 13 yaşında Furkan isimli bir oğlu ve 20 yaşında Rümeysa isimli bir kızı bulunan Ertekin, evden çıktıktan sonra ailesiyle bir daha görüşemedi. Darbeci askerler tarafından Özel Harekat Daire Başkanlığı’na atılan ilk bombada şehit olan Ertekin’in ailesi, şehadet haberini sabah saatlerinde öğrenebildi.

Hakkari, Nusaybin, Şemdinli gibi birçok bölgede görev yapan Şehit Ertekin, teröre karşı daha önce de birçok kez mücadele etti. Vefatından bir ay önce Nusaybin’de atılan bomba sonucu ayağından yaralanan Ertekin, tedavi olmak için Ankara’ya gelmişti. Yarası iyileşemeden şehit olan Ertekin, vatanına aşık, çocuklarına düşkün bir insandı.

Sivas’a götürülen şehidin cenazesi Kale Camisi’nde kılınan namazın ardından, Yukarı Tekke Mezarlığı içerisinde yer alan Polis Şehitliği’ne defnedildi.

Şehidin ismi, memleketi Sivas’ta bulunan bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı