• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türk yargısı da Mısır’daki ile aynı

Yeniakit Publisher
2014-04-14 09:22:00 - 2014-04-14 09:22:18
Türk yargısı da Mısır’daki ile aynı

Türkiye ve Mısır’da özellikle yargı alanında yaşanan gelişmelerin önemli paralellikler içerdiğini belirten Dr. Deniz Şar, “İki ülke yargı sistemleri arasında kültürel genetik akrabalık var. Bu akrabalık, yargı kurumlarının oluşturulma safhalarından itibaren başlıyor. Her ikisi de darbe mahsulü sistemler ve ‘milli irade’yi Siyonizmin lehine budamakla görevliler. Türkiye’de de fırsatı ele geçirdiklerinde Mısır’dakiyle aynı kararları alacaklarından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

SİNAN YAVUZOĞLU / ANKARATürkiye ve Mısır’da özellikle yargı alanında yaşanan gelişmelerin önemli paralellikler içerdiğini belirten Dr. Deniz Şar, “İki ülke yargı sistemleri arasında kültürel genetik akrabalık var. Bu akrabalık, yargı kurumlarının oluşturulma safhalarından itibaren başlıyor. Her ikisi de darbe mahsulü sistemler ve ‘milli irade’yi Siyonizmin lehine budamakla görevliler. Türkiye’de de fırsatı ele geçirdiklerinde Mısır’dakiyle aynı kararları alacaklarından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

‘ÇEVİK BİR’LERLE SİSİ’LERİN DNA’LARI AYNI’

İkisinin de uluslararası Siyonizmin tornasından çıkmış iki sistem ve uygulama metodolojisi içerdiğini kaydeden Dr. Deniz Şar, “Sonuç itibariyle Türkiye’de ne oluyorsa aynısı Mısır’da oluyor, Mısır’da ne oluyorsa aynısı Türkiye’de oluşturulmaya çalışılıyor. Kenan Evren’ler, Çevik Bir’ler hangi kültürel DNA’ya sahipse, vahşi Mısır cuntasının eli kanlı lideri Sisi ve ekibi de o DNA’ya mensup” diye konuştu.

Mısır’da yargıyla sisteme düzen vermeye çalışıldığını ifade eden Şar, bunu Türkiye’de de yaptıklarını kaydetti. Mısır’da yargının topluma seçimleri kabul etmeyen bir yapı ve metodoloji ile yaklaştığını, Türkiye’de de aynı tezahürlerin görüldüğünü söyleyen Deniz Şar, “Mısırda oluşturulan her şey Türkiye’de de geçmişte oluşturuldu, hâlâ da oluşturulmaya çalışıyor. Bundan en ufak şüphemiz olmaması lazım. Tehlikenin boyutları had safhadadır. Bu nedenle de atılan adımlarda, düşüncelerimizde ve hükümetin uygulamalarında çok daha radikal ve sonuca gidici yöntemler uygulanmalıdır” dedi.

‘GEZİ’DEN BİR TANE KARAR ÇIKMADI!’
ÖNE ÇIKAN VİDEO

“Burada dökülen veya dökülmek istenen kana bakıp yanılmamalıyız. Gezi’deki adamların hala bir tanesi ceza almadı” diyen Dr. Deniz Şar, “Kimin sayesinde ceza almadı? İşlem yapmayan savcılar, arka kapıdan salan hakimler sayesinde bu olayların üstü örtüldü” diye konuştu. Tahakkuk etmeyen adaletin adalet olmadığını belirten Şar, “Bugün Türkiye’de yargı, adam kayırma, rüşvet gibi enstrümanlarıyla adeta bir giyotin makinesi işlevi görmekte, devlet içerisinde devlet rolünü oynamaktadır” şeklinde konuştu.

 

Yeni Akit

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23