Seçim 2019 Sayfası

Şanlıurfalı Türk kızı İsrail'de silah altına alındı!

Çifte pasaport sahibi Şanlıurfalı bir Türk kızı, Türkiye ile İsrail arasında yapılan anlaşma sonucu İsrail ordusunda zorunlu askerlik yapıyor.

12 Eylül 2018 Çarşamba 10:46
Şanlıurfalı Türk kızı İsrail'de silah altına alındı!

Türkiye’de bedelli askerlik uygulaması gündemdeyken hem Türk hem de İsrail vatandaşlığı sahibi olan kadınların İsrail’de zorunlu askerlik yaptığı ortaya çıktı. İki ülke arasındaki anlaşmaya göre çifte vatandaş olanlar istediği ülkede askerlik yapabiliyor. Ancak Türkiye’de kadınlar askere alınmadığı için çifte vatandaş olan kadınlar İsrail’de zorunlu olarak askerlik yapıyor.

FAAL OLARAK GÖREV ALIYOR

Vatan gazetesinin haberine göre; İşte İsrail Ordusu’nda (IDF) zorunlu olarak silah altına alınan çifte vatandaşlardan biri de Şanlıurfalı Sabiha İrem Çevik. Halfeti doğumlu olan ve İsrail’in başkenti Tel Aviv’deki meşhur liman bölgesi Yafa’da yaşadığı öğrenilen Çevik, 2017’de silah altına alındı. 28 Temmuz 2019’da tezkeresini alacak olan Sabiha İrem Çevik, aynı zamanda İsrail Ordusu’nun düzenlediği operasyonlarda faal olarak görev alıyor.

HAMAS PAYLAŞIMI SONRASI HESAPLARINI KAPATTI

Son olarak 29 Ağustos’ta İsrail Ordusu’nun Gazze’ye düzenlediği operasyonda görev alan Çevik, bunu sosyal medya hesabından "Gazze’den Hamas’ı temizlemek için operasyon başlatıldı. Birliklerimiz 5 km. içeri girdi" diye paylaştı. Operasyon sırasında canlı yayın yapan Çevik, bu görüntüler nedeniyle eleştirilerin hedefi oldu. Sabiha İrem Çevik özellikle Gazze operasyonuyla ilgili kendisine yönelen küfürlerin ardından sosyal medya hesaplarını kapattı.

ERKEKLERE 3 YIL, KADINLARA 2 YIL

Çifte pasaport sahibi kadınlar mecburen İsrail'de silah altına alınırken, erkekler ise bedelli askerlik uygulaması ve askerlik süresinin İsrail’e göre çok kısa olması nedeniyle askerlik hizmeti için genelde Türkiye’yi tercih ediyor. İsrail Ordusu’nda bir erkek 3 yıl askerlik yaparken, Türkiye’de bu süre öğrenim durumuna göre 6 ile 12 ay arasında değişiyor. Bedelli askerlikten faydalanan çifte vatandaş erkekler yine İsrail Ordusu’na katılmazken kadınların böyle bir imkanı olmadığı için 2 yıl zorunlu asker olarak silah altına alınıyorlar. Çifte vatandaş olan şarkıcı Linet’de aynı sebeple bir süre İsrail’de zorunlu askerlik yapmak durumunda kalmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 10:46

YORUM YAZ

 • metinmetin7 ay önce
  bizlerde muslumanlar olarak; natoya karsi mucadele eden ummetin yukselsn yildizi afganistan islam emirligini destekliyelim,onlara maddi manevi destek olalim.onemli olan saflari belirlemek.
 • koray kaplankoray kaplan7 ay önce
  hayri..bu kız musevi değil. musevilik ve isevilik denen dinler antik çağda yokoldular. Yerlerini hrıstiyanlık ve yudailik aldı.
 • turkturk7 ay önce
  INSALLAH BIR DAHAKI ISTILASINDA FILISTINE BIRISI ... AMA OLMESIN SURUNSUN...
 • hayrihayri7 ay önce
  Arkadas ne urfalisi ne kürdü ne türkü kadin resmen askerlik yaptigi o ülkenin vatandasi... muhetmelen anasi yada babasi musevi... gercek musevi ola bilmek icin annenin musevi olmasi sart yani muhtemelen anasi musevi... musevilik --> cocuga anne ile gecer...!! türk kiziymis yok artik ona bakarsan kenan evrende tük... inönüde türk... gezide olaylarina karisanlarda türk,... fetönün pesinden gidenlerde türk... aga türklük diye birsey kalmadi... yani türklüge verdigimiz anlami kalmadi.... müslümanmisin Arkadas ne urfalisi ne kürdü ne türkü kadin resmen askerlik yaptigi o ülkenin vatandasi... muhetmelen anasi yada babasi musevi... gercek musevi ola bilmek icin annenin musevi olmasi sart yani muhtemelen anasi musevi... musevilik --> cocuga anne ile gecer...!! türk kiziymis yok artik ona bakarsan kenan evrende tük... inönüde türk... gezide olaylarina karisanlarda türk,... fetönün pesinden gidenlerde türk... aga türklük diye birsey kalmadi... yani türklüge verdigimiz anlami kalmadi.... müslümanmisin degilmisin? müslümanlar bir IRK (ehli sünnet üzere) , gayri müslimler bir IRK bunu yavas yavas kafamisa soksak iyi ederiz... Küfürün tek millet oldugu asikar... müminlerinde tek millet oldugu göz ardi edilmemeli!!! unutulmamali!!!
 • Şeref KazanŞeref Kazan7 ay önce
  Ülkemizde yaşıyan gizlenmiş yahudiler o kadarçokki defolup gitmeliler
 • eminemin7 ay önce
  Ne ilginç bir ülkeyiz! "işgalci, soykırımcı, bebek katili" israile asker yetiştirip gönderiyoruz! Hamas ifşa etmese kimsenin ruhu da duymayacak! kamalistlik girdabındaki sistemden zaten ilkeli ve tutarlı bir duruş beklemiyorum şahsen!!! sistem çürük.
 • saddisaddi7 ay önce
  bakalım müslümana silah mı doğrıltacak yoksa yanındaki israil köpeği askeri anlından vurup şanlı tarihe mi geçecek? Ne rezil bir duırum. İsrailde asker olmak kadar aşağılıkbir durum yoktuır.
 • yazıYORUMyazıYORUM7 ay önce
  Türk kızı mı???bariz yahudi işte ne Türkü ne Kürdü, yahudinin Kürdü Türk ü mü olur. Yarın bir gün İsraille savaş çıksa bu kevaşeler Türk ordusuna kurşun sıkacak işte!
 • tuğrultuğrul7 ay önce
  Nesebi, kanı, sütü bozuksa Siyonist zalimlerinin eğittiği iyi bir terörist olup çıkar.
 • oğuzhanoğuzhan7 ay önce
  müslümanı katletmek için gittiyse çıkarın vatandaşlıktan
 • MUSTAFAMUSTAFA7 ay önce
  KENDİ İSTEKLERİ İLE ASKERLİK YAPIYORLA ORADA. BUNU BİLE BİLE ORADA ÇİFTE VATANDAŞ OLUYOR
 • maraşlımaraşlı7 ay önce
  Eeee ne demişler gavurun ekmeğinin yiyen gavurun kılıcını sallar , veyahut gavurun davulunu taşıyan gavurun tokmağını çalar
 • engineerengineer7 ay önce
  israille Türkiye ne de güzel anlaşırlarmış meğer.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Nisan 2019