• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Okul yönetiminden 10 Kasım törenine katılmayan öğrenciye skandal ceza!

10 Kasım törenlerinde bazı okullarda küçük çocukların Mustafa Kemal’e secde ettirilmesi infiale neden olurken, Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde törene katılamayan bir öğrencinin kınama cezası ile cezalandırıldığı ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2019-11-16 23:17:00 -
Okul yönetiminden 10 Kasım törenine katılmayan öğrenciye skandal ceza!

10 Kasım törenlerinde küçük çocukların Mustafa Kemal’in önünde secde ettirilmesi toplumda büyük infiale yol açtı. Organize ve planlı şekilde gerçekleştirildiği ortaya çıkan rezalet sonrası bir skandal kararın da Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde verildiği öğrenildi.

Törene katılmayan öğrenciye disiplin ceza

10 törenlerinde küçük çocukların M. Kemal’in posterleri önünde secde ettirilmesinin yankıları sürerken, Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde de 10 Kasım törenine katılmayan bir öğrencinin hedef alındığı ortaya çıktı.

Öğrenci tehdit edildi

 

Okul yönetiminin törene katılmadığı gerekçesiyle bir öğrenciye gönderdiği dilekçe ile hesap sorduğu ve törene neden katılmadığının belge ile bildirmemesi halinde kınama cezası uygulayacağı tehdidinde bulundu.

Dilekçede, öğrenciye kınama cezası verilmesi durumunda sadece başarıya göre verilen takdir ve teşekkür belgelerinden de mahrum bırakılacağına yer verildi.

Resmi yazı ile hesap soruldu

Okul yönetimi tarafından, törene katılmayan öğrenciye gönderilen dilekçede, öğrencinin yoklama listesinde törene katılmadığının tespit edildiği bildirilirken, “Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği disiplin bölümünün 164. Maddesi 1 f ve 24 bendi gereği kınama cezası gerektiren davranış işlenmiş bulunmaktadır. Kınama cezası alan öğrenci, yönetmelik gereği takdir ve teşekkür belgesi alamamaktadır. Törene neden katılmadığınızı belgeleri ile birlikte açıklayınız?” ifadeleri yer aldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Cemil

Bütün bunlar ak parti iktidarında oluyor yazıklar olsun. Okulları şirk yuvalarina cevirmisler yazıklar olsun. Solcu bakanı getiripte MEB bakanı yaparsan olacağı bu.
 • Yanıtla

Hsn

AK parti dikkatli olmalı. Halka daha yakın politika izlemeli ama, popülist değil. Çünkü AK parti zayıfladıkça millet ve Müslüman düşmanları her cepheden saldırıyor millete. Okullarda otobüslerde ve devlet kurumlarında.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı