• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bursa TOKİ kura sonuçları isim listesi son dakika Bursa TOKİ konutlarından kim ev kazandı?

Bursa TOKİ kura sonuçları 2020 son dakika haberi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile başlatılan dar gelirli vatandaşlara yönelik 100 bin sosyal konut projesine başvurular 16 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında yapıldı. Başvuruların ardından vatandaşlar TOKİ kura çekiminin ne zaman olacağını araştırmaya başladı. Peki Bursa TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak 2020? Bursa TOKİ kura sonuçları isim listesi açıklandı mı? bursa TOKİ konutlarından kim ev kazandı? İşte TOKİ kura çekilişi sonuçları son dakika haberi.

2020-02-17 14:59:00 - 2020-02-17 15:01:49
Bursa TOKİ kura sonuçları isim listesi son dakika Bursa TOKİ konutlarından kim ev kazandı?

Bursa TOKİ kura sonuçları 2020 son dakika haberi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile başlatılan dar gelirli vatandaşlara yönelik 100 bin sosyal konut projesine başvurular 16 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında yapıldı. Başvuruların ardından vatandaşlar TOKİ kura çekiminin ne zaman olacağını araştırmaya başladı. Peki Bursa TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak 2020? Bursa TOKİ kura sonuçları isim listesi açıklandı mı? bursa TOKİ konutlarından kim ev kazandı? İşte TOKİ kura çekilişi sonuçları son dakika haberi.

TOKİ 100 bin sosyal konut kura sonuçları. 100 bin sosyal konut projesi için 1 milyonu aşkın kişi başvuru yaptığı  2+1 ve 3+1 TOKİ konutlarına başvurular 15 Ocak 2020’de bitmişti. TOKİ 2020 kura çekilişi için şubat ayının sonlarına gelinmesi dolayısıyla araştırmalar hız kazanmaya başladı. Toplamda 1 milyon 211 bin 518 vatandaşın müracaatta bulunduğu 100 bin sosyal konut için en çok başvuru İstanbul için gelmişti.İstanbul'dan sonra en fazla konut 5 bin 200 adetle Gaziantep'te yapılacak. Ankara ve Konya'da 4 bin, Balikesir, Denizli, İzmir ve Şanlıurfa'da 3 bin 500, Bursa'da 3 bin 200, Kocaeli, Kayseri ve Eskişehir'de 3 bin konut TOKİ tarafından yapılacak.

TOKİ kura sonuçları noter huzurunda gerçekleşecek olan çekilişle duyurulacak. Sonuçlar, Elazığ'daki inşa sürecinin şubat ayının son günlerine kadar tamamlanması halinde 28 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Sonuçlar, aşağıdaki link üzerinden öğrenilebilecek.

TOKİ kura çekimi sonuçları için tıklayınız

TOKİ kura sonuçları nereden öğrenilecek?

TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden ise çekilişle ilgili bazı bilgiler verildi. İşte, o açıklama; "81 il genelinde talebi toplanan“100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında hassasiyetle çalışmalar devam etmekte olup en kısa süre içerisinde kura tarihi açıklanacaktır."

TOKİ Kura çekilişi ne zaman?

“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10’u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) “En Az %40 Engelli Vatandaşlara” konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

1. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şube’lerinden geri alabilecektir.

Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare’ce belirlenecek tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekilecektir.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

TOKİ sözleşmeler ne zaman imzalanacak?

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Bankada (Sözleşme imzalanacak Şubeler daha sonra ilan edilecektir.) Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve kredi kullanım işlemlerini gerçekleştireceklerdir. Sözleşme imzalama aşamasında;

Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Proje bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

Hane halkı gelirinin en fazla net 5.500 TL (İstanbul için 6.000 TL) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

TOKİ konutları KDV ne kadar?

Konutların teslimi öncesinde Katma değer Vergisi Kanunu uyarınca, %1 oranında KDV konut alıcılarından tahsil edilir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Menekşe yaylacı

Listede adım çıktımı
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı