• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Allen Hulsey kimdir?

Şarkıcı Allen Hulsey kimdir?

Allen Hulsey

Hulsey, 8 Şubat 1985 yılında ABD, New York, Rochester’de dünyaya geldi. Babasının görevi nedeniyle 7-11 yaşları arasında çocukluğunu Türkiye’de Ankarave Konya'da geçirdi. O yüzden şimdi Türkçesi çok iyi. Bir süredir İstanbul'da yaşıyor. Türkiye’den sonra gittikleri Almanya’da babası onu yatılı okula vermiş. Almanya'da yatılı okul günlerinde gitara ve müziğe sevdalanmış. Liseyi ise çok daha uzakta Dallas Texas'da tamamladı. ABD. Boston, Massachusetts'te bir özel okul olan Berklee College of Music okulunda burslu okuyarak müzik eğitimi aldı ve 2006 yılında mezun oldu. Okul sonrası 2012 yılına kadar New York’da müzisyenlik yaptı. 

Boston'da, Çocuk Psikolojisi, çocuklar için Müzik ve Edebiyat, 0-6 Yaş Arası Çocuk Gelişimi dallarında eğitim almış. New York'ta 2006 yılından beri sürdürdüğü özel derslerinin yanı sıra, Kidville, Free To Be Under Three ve Hepburn Music School gibi New York'un en başarılı eğitim programlarında çocuklarla çalışmış.

New York’da yaşarken Berklee’de tanıştığı Emre Atabay’la beraber Muj grubunu kurdu. Bebekleri çok sevdiği için doğum günlerinde onlara müzik yapmaya gidiyordu. Ayrıca New York’ta Bowery Ballroom, Blender Theater, Webster Hall, Paperbox gibi yerlerde sahneye çıkıyordu. 2013 yılında tatil için İstanbul’a geldiğinde İstanbul'da pek çok sahnede kendine yer bulmuş. 

İç çamaşırları ve çorapları hep siyah olan Allen Hulsey, mutlaka bileklik ya da kendi yaptığı kolyeleri takmaktadır. Müzisyen olduğu için Rolling Stones, Velvet Underground, David Bowie, Jimi Hendrix gibi rock yıldızlarının tarzından etkilendiğini belirtmektedir.

Türkiye’de en az 42 ilçe gezdiğini belirten Hulsey, çok Gezenler Kulübü’nün bir üyesi olmak istiyor.

Allen Hulsey, durmayı sevmeyenlerden. Yeninin ve farklının peşinde. İyi de bir aşçı. Bu yüzden “Gourmet Guitar” konseptini hayata geçirmiş. Yemek ve müzik kültürünü bir arada harmanlayarak keyifli ve özgün etkinlikler yapıyor. Müzik ziyafeti ile damak zevkini birleştiren “Gourmet Guitar” etkinlikleri New York'ta başlamış ve Amerikan futbolcularından, hokey oyuncularına; tasarımcılardan film prodüktörlerine; sanatçılardan belgeselcilere; borsacılardan müzisyenlere; avukatlardan çocuk eğitim kurumlarına gitmiş. Allen, her organizasyona özel olarak hazırladığı gurme menülerin ardından tatlıyla birlikte akustik gitar performansını servis ediyor ve gelenlere özel bir konser ziyafeti çekiyor.

21 Mart 2015 tarihinde “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğluberaber sunmaya başladı. Türkiye'de hayatını sürdüren, farklı milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23