• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu bir savaş değil, barbarlık ve korkunç bir vahşet

10 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Leyl....

Yaziniz cok guzel. Gercekden beni de aglattiniz.. Bence artik kimse Allah'a cc inanmiyor ve bu gunahlara ortak oluyorlar.. Tum bu vahset ve trajedi icinde taraf tutan larin bile aklindan $uphesiz etmek icab eder. Bugun bu vesile Ile baska bir nokta a deginmek isterim. Bu da Kudüs Jaruselam sehr Ile Istanbul'un benzerligi. Yani Ezoterik manada Istanbul nasil bir manevi yuksek manevviyat arzeden bir sehir ise, Kudüs de boyle dir... Yani tanrisallik Elohim manasinda. Filistin bunu manevi manada daha az algiliyor.. Fakat Peygamber Sav Muhammed zamaninda bu Burak Duvari adi verilen yer, ayni zamanda Bati Duvari dir. Yani Miraca cikmadan ya da boyut Kapisi olarak bakilacak bur mevkii.. Onemli oradan kaynaklaniyor. Neden Trump zamaninda Amarika'nin Israel Büyükelciligi apart topar Tel Avivden Kudüs'e ta$indi. Kimse kusura bakmasinn ama bolgede adi Filistin hareketi Ile ozdeslesen Arafat Filistin Kurtulus Orgutu bu yapilanmanin altinda Kim var?Halim Selim Filistinli'nin Yahud kardesi Ile bir sorunu yok. Burada ulkenin bir ulkenin para kar$iligi Ingilizlerin Araplari kandirarak aldiklari bir toprak parasi var. Sirf diaspora Avrupa'daki yerlerini terk etsin ve buraya vadedilen Akdi yerine getirmek icin bu toprak parcasi ayarlandi. Bir Haham kardesim izin oglu bu Sionist planlara dahil olmamak adina kendini Öldürdü ki bu en Büyük günahlardandir. Bu cok cok uzun Taman oncesi de birinci Dunya Harbi oncesinde planlanmisdi. Ve Nasyonel Sosyalizm Ile hizlandirilmak istendi. Velhasili Kelam dunyanin dümeni Sionizmin elindedir.. Biz sadece Araplarin daha az aci cekerek, Ölmeleri icin dua ediyoruz. Rab Herseyi gören ve bilen dir. Son bir lakirdi. Israel tanri Ile güre$en manasindadir. Tanriyla a$ik atan, insana ne yapmaz?! :((((((
 • 1 Yıl Önce

Güney Doğulu

İşte katil emperyalist vahṣi iṣgalci siyonist batı bundan ibaret. Biz neredeyiz halen, yerimiz nedir?...........
 • 1 Yıl Önce

Muzaffer Kofoğlu

Ağzına sağlık Kalemine kuvvet
 • 1 Yıl Önce

Okur

1937-38'de Seyit Rıza'nın isyan ettigi bahanesi yaratılarak Bombalar yağdırılııyor, çocuklar, kadınlar, hastalar, yaşlılar öldürülüyor binalar yakılıp, yıkılıyor… Yakılıp yıkılan Dersim'den dumanlar, çığlıklar ve imdat feryatları yükselirken hiçbir şey yapamadığımızdan ıstırabı içinde insanlığımızdan utandık. Bugün Filistin'de yaşanan Dersim'de 1937-38'de yaşamanın benzeridir.
 • 1 Yıl Önce

Okur

Bahaneymiş'e: Dersim katliamı 1938'de oluyor. İsyan etti denilen Seyit Rıza ve bir grup insan arandıklarını duyduklarında gidip Erzincan'da teslim oluyorlar aynı yıl Elazığ buğday meydanında asıldıktan sonra cesetleri Elazığ çöplüğüne atılarak yok ediliyorlar. Seyit Rıza ve diger bazı Dersimliler 1937'de asıldıktan bir yıl sonra 1938'de Dersim'e askeri bir katliam operasyonu düzenleniyor çoluk, çocuk, yaşlı, hamile, kadın, erkek onbinlerce insan katlediliyor katledilenler katledildikleri yerlerde gömülmeden yabani hayvanlara bırakılarak terk ediliyor. Dersim'in sadece bazı yerlerindeki öldürmelerde gömülme var onlarda toplu gömülmelerdir. Çoluk, çocuk, yaşlı, kadın, bebeklerin isyanla ne alakası var ki katlediliyor? İsyan eden Seyit Rıza ise o 1937'de gidip teslim oluyor ve asılıyor 1938'de ne isyanı varki katliam gerçekleşiyor? Bugün Filistinliler ne yaşıyorsa Dersimliler benzerini yaşadı. Hozat'ın işgal edildiği doğru degil Dersim'de isyan olmadığı gibi bir tek askerimizin burnu bile kanamamıştır, bir tek güvenlik görevlisi bile şehit düşmemiş veya yaralanmamıştır. Gazze'deki çoluk çocuğun öldürülmesi ne kadar kötü ise Dersim'deki çoluk çocuğun öldürülmeside o kadar yanlıştır.

Bahaneymiş..

Hozat'ı işgal edeceksin; çevredeki cumhuriyet yanlısı aşiretleri basacaksın; devlet içinde devlet gibi davranacaksın, kendisine devlet tarafından yollanan çeşitli nasihat heyetlerine de silahla karşılık vereceksin.Ama isyan etmemiş olacaksın. Hadi ordan okur..

Muhammet

Gafilleri ancak sur uyandırır.
 • 1 Yıl Önce

Şevket

5 milyon Fılıstinli 10 milyon İranlı mülteci hayırlı olsun.Ne demek istedigimi birkaç yıla anlarsınız...
 • 1 Yıl Önce

Şeref

Türkiye niye İsrail'e nota vermiyor,Azerbaycan niye Îsrail'i ,Filistinliler niye Ermenistan destekliyor.Giderek kafamız karışıyor.Türkiye hala taraflara "itidal" tavsiye ediyor.Bu arada olan Filistinli masumlara oluyor...yazık
 • 1 Yıl Önce

Ahmet

Filistin'den sonra sıra diğer Arap ülkelerine gelince uyanırlar, şimdiden "günaydın"
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23