• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İslam ismiyle bağdaşmayan spor oyunları!..

19 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Bayburdî

Yine hakkı yazmışsınız değerli Hocam. Allah razı olsun.
 • 2 Yıl Önce

Sedat X

Allah razı olsun hocam, inşaAllah bu işlerden sorumlu makamlar tez vakitte akıllarını başlarına alırlarda, gerekli düzenlemeleri yaparlar.
 • 2 Yıl Önce

Bozkurt

İslami oyun ismini verip bu işleri yapmak Allah'ın gazabını arttırır,ayıp günah yazık , sayın Ahmet gülümseyen zaten yazısında yazacağını yazmış Bizim daha fazla bir şey söylememize gerek yok
 • 2 Yıl Önce

Ömer

Oyunlara İslami gibi yüce bir kelimeyi koymak yanlış hani İslami kurallara uyulsa o da yok . İslam ülkeleri arasında birlik sağlanacaksa ekonomide , sanatta , edebiyatta olmalı . A b gibi bir birlik oluşturulmalı yoksa spor oyun iki gün sonra unutulur gider .
 • 2 Yıl Önce

Mehmet Ay

Batiya özeneceginize, siz de islam adina yeni oyunlar, sporlar icat edin. Emek harcamadan baskalarinin emegine konuyorsunuz. Zaten islamda dahi birligi saglayamadiniz. Birbirinizi yiyiyorsunuz.
 • 2 Yıl Önce

ramses

eksikler hatalar var ama bence çok yaralı aktivite ;bakın bazı afrika ülkleri bizim madalya almadığımız atletizmde çok iyi yüksek atlama cirit gülle üç adım atlama bisiklet ,koşunu çok alanı her yıl düzenlense olimpiyatalara hazırlık olur ;kııyafetlerde biraz düzeltme ,dışında bir hata göremedim dert ne? selefimi olalım ?
 • 2 Yıl Önce

Antikemalist Akpartili

İSLAMİ dayanışma sporları diye bir tanıtımı ilk gördüğümde her halde İslami çerçeveye uygun alternatif bir etkinlik düzenleniyor sanmıştım! Ne kadar da safız! Evet biz safız ve salağız fakat eyyyyy çok ileri zekalı akıllılar bari siz biraz aklınızı kullanın! Ya İSLAMİ adı verdiğiniz organizasyonda İslam'a uygun spor ve kıyafetler kullanın, şortlu(!) bayanları bari karıştırmayın! Ya İSLAM adını kullanmayın! Elinizi İSLAM'dan çekin! Hangi İslam aliminden aldınız bunun fetvasını, nerede Din nerde Diyanet?? LAİKLİK neyinize yetmiyor sizin de bir de İslamı alet edip yozlaştırıyorsun? Kendi hanımını kızını şort giydirip dünyanın önünde oynatabiliyor musun? Neden yapmıyorsunuz bunu? Neye aykırı? Bizim için sıradan ve normal olan bu görüntüleri diğer müslüman ülkelere de yaymak gibi bir niyetimiz de yoktur inşallah? MHP gibi laik kemalist bir parti yönetime ortak olduktan sonra her şey olabiliyor her şey beklenebiliyor artık! ! !
 • 2 Yıl Önce

ffv

şaşıran ördek TERSTEN dalar suya.ne oldu?

Muzaffer Özalp

Uçaga,trene binmeyelimde deveye mi binelim.tank,top,füzeyle savaşmayalım da kılıçla mı savaşalim,çatal ,bıçagı bırakıp ellemi yiyelim,tv seyretmeyelim,cep telefonu kullanmayalim mi.spor , dayanışma ,saglik demektir.söylecek çok sözümüz var amma nokta.
 • 2 Yıl Önce

Onlara göre sportif başarıda her yol mübah...fitrat...ivir zıvır kelimelerle dinimizi karıştırıp.. kendini pazarlayarak...yerini sağlama alma amaçlı bi bulanık karalama.

Bu ulkede rakip takımın seyirciler tarafından linç edildi...rakip takımın kalecisinin tekmeli yumruklu sopa yediğini 84 milyon gördü...omacta can güvenliği varmıydı????kaldiki rakip futbolculara taamuden adam öldürmeye yönelik hareketlere kartı bırak...faulun ...verilmediği çok maç seyrettik...hatta PACAVRAYA dönen takımın rakibinin hakemler tarafından paçavraya donduruldugunu defalarca seyrettik.....YETMEDI;;;;;; BIR BAKANIN TRABZONSPORUMUZU SAMPIYON YAPTIK DEDIGINI 84 milyon televizyonlardan gördü.. duydu..... bunlar hiç görmeyip o takıma şiirler yazan sen..... ...ISLAM OYUNLARINDA HER YOL MÜBAH...OYLEMI????TRABZONUN Koca SEZONUNDA TEK LAF ETMIYEN SEN......ISLAM OYUNLARINDAKI SPORCULARI ....AHLAKSIZLIKLA SUCLUYORSUN......NE AHLAK BE...... SENINKI TERENIN GECTIGINI SONRA FARK ETMEK GIBI.......
 • 2 Yıl Önce

mehmet

seyretmedim ama açılış törenine kanalları dolaşırken gördüm gerçekten islami değil. Müslüman ülkeler olimpiyatları oyunları gibi bir isim olabilir mi.mahremiyet ve tesettür hak getire böyle bir durumun neresi islami eline kalemine sağlık kendi kendime yahu bu nasıl islami diye düşündüm.islami bir spor organizasyonu yapmak zorunda mıyız.ya da uygun bir isim ve şekil verilerek yapılabilir mi yapılmazsa dünyanın sonu değil herhalde.şu kadınların güreş sporu yapması yapmak zorundalar mı.İslami diye yolu çıkarsan olimpiyat komitesinin canı cehenneme deyip islama uygun hale getirmelidir.
 • 2 Yıl Önce

MEHMET ŞÜKRÜ YUSUFİYELİ

MÜSABAKA VESİLESİ İLE SPORCULARIN VE HİLALİ DEVLETLERİN KAYNAŞMASINA ELBETTE VARIZ.,AMA ÖLÇÜSÜ KAÇIK - ÇİVİSİ ÇIKIK İŞLERE DE İSLAM ETİKETİNİ VURMAMAK GEREKTİR VESSELAM
 • 2 Yıl Önce

ffv

bunu derken kimi eleştiriyorsun?isim versene?

Hubeydullah

SPOR islam'a yakışmıyor. Acilen reisimiz spor faaliyetlerini kadim ülkemizden temizlemeli.. Ayasofyayı açan akpartımız sporu da kapatmasını bilir. Tesadüfen gördüm inanamadım islami oyunlarda kadınlar kızlar bir şeyler yapıyor, yahu sizin ne işiniz var dışarda sporda..evinize gidin anne olun, çocuklarınızı yetiştirin....hz ayşe annemizi örnek alın, yeter yahu...
 • 2 Yıl Önce

Vehbi

Allah cc. razı olsun(!) müslümanlar(!) ikdidar ya haliyle böyle bir islami(!) organizasuyon olacak. Allah cc. razı olsun, uyku hastası oluşturulmuş topluma yeter demişsiniz.
 • 2 Yıl Önce

Abdullah Murat

Bazı durumlar vardır Senin meşru bir halini evinin içinde tok olma durumunu bile dinden çıkmaya sebep bir delil haline getirir İslam böyle bir şeydir O civarda gücünün yettiği aç bir din kardeşi komşunun olması durumu bu zannettiğin meşru halini dezavantaja dönüştürür Yani evde tok olabilmenin şartları vardır İşte böyle alenen eğlenebilmenin bunu islama mal edebilmenin şartları olacaktır. Zulme uğrayan kardeşlerinin olması bunu engeller Müslümanlar tek vücüd gibidir. Bir tarafında bombalar düşüyor öldürülüyorsun. Bir diğer bilinen husus hristiyan ve yahudilere benzememek konusudur Buda beşeri kuralları aynı olan oyunlarla olabilir. Diğer önemli husus dine o örnek kılınmışın yapmadığını katarak mal etmektir. Ayrıca Oyun oynamak çocuklara mahsustur Alimlerin bir kısmı domuz kanına elini bürümek olarak tanımlamıştır Bir kısmı strateji akıl yürütme olan oyunlara izin vermiştir. Ayrıca dinde mahrem kadının yer alması. Varmı peygamber hanımlarının yada sahabelerin böyle birşey yapması söz konusu olabilir mi hayır. Bir diğer konu ise mevcut olimpiyatların terkedilmesi gereken bir mevzu oluşu belkide alternatif aranması olabilir Fakat her konunun bir alternatifinin olabileceği gibi bir kaide olamaz Bir kısmı terkedilebilir Faydasız hatta zararlı olan böyledir. Gayri müslimlerle dostane beşeri kurallarla yapılan tüm oyunlar büyük bir tehlikedir. Çünkü bu ilişkiyi ilah düzenlemiştir Yanlış ilişki dinden çıkarır kurallarını o koymuştur.
 • 2 Yıl Önce

Türkan Şahin

Ben de görsellerde çıplak bayan sporcuları gördüğümde"Bunun neresi İslami acaba sorusunu. sormadan edemedim! Allah akıl ve izan versin hepimize...
 • 2 Yıl Önce

ffv

Allah izan versin hepinize....................

Vaiz

Çok teşekkür ederiz bu konuyu ele aldığınız için
 • 2 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23