• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Materyalist eğitimle doğru insan yetişir mi?

11 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

A.Yücel

"Ağır sanayi hamlemizden daha önemli olan, manevi eğitim hamlemizin yapılmasıdır." N. ERBAKAN, "Dindar nesil yetiştireceğiz." R.T. ERDOĞAN
 • 3 Yıl Önce

Materyalist eğitimle doğru insan yetişir mi?

Çok âfâkî bir başlık 
 • 3 Yıl Önce

Hakan

Eğitimi düzeltmeye çalışan bir babayiğit yok maalesef. Seçtiğimiz insanlar hep başka şeylerle ilgileniyorlar. Halbuki eğitim düzelirse her şey düzelir.
 • 3 Yıl Önce

Mustafa Arpacı

General motor firmasında iken şirketin eğitim yetkilisi ile sohbet sırasında "siz Türklerin enbüyük kaybınız 1920 li yıllarda yapılan yazı ve kültür değişikliği" demişti. Bir anda herşey değişti. Japonyanın, almanların, korelilerin kendilerine mahsus eğitim sistemleri, disiplinleri var. Bizde bizim birşeyimiz yok. Yeni Anayasa isteği ortaya çıkınca hemen değişmez maddeler ve laiklik ortaya atılıyor. Kalıp değişmiyecek millet kendi benliğine kavuşamıyacak. Milletimin dikkatine, selamlar.
 • 3 Yıl Önce

Timur

Sayin Sefa bey, derede tepede dolasmayin, vadiye gelin. 20 yildir iktidarda kim var? Yüksek okullarda su kadar talebemiz var biz su kadar daha actik diye böbürlenen cahil kim? 
 • 3 Yıl Önce

Paşa

Sorumlu hükümet! Kendiliğinden olmadı herhalde.
 • 3 Yıl Önce

Yasemin

13 14 yaşlarındaki çocukları dağa kaçıran HDP elebaslarina sunan HDPKKLI lar destekleyicisi chphdpkk ipfeto Soroscu meral deva gelecek partililer bunları NORMAL gören domuz yeyicileri, Yunan sevici mandacı zihniyet lgbt ci iğrençlik peşinde TESCİLLİ YALANCI k mal kasetoglu 26 YALAN 2 TRİLYON TAZMİNAT ÖDEDİ 500 bin yolda daha da var, birde celladına, aşık CAHİL insan topluluğu var.İBB. Otobüs, seferlerini azalttı cogaltacagi yerde otobüslere, afedersiniz hayvan istifler gibi istifliyor insanları, tık yok, bulaş oluyor, demiyorlar, çöp dağları oluşuyor celladına aşık tık yok karacahil de,
 • 3 Yıl Önce

Mustafa

Bir kız imam hatip okulunu, bir kız çocuğu 2. Sınıfa gitmedi okulu bıraktı sebebi okul çıkışı kız arkadaşlarının islama uymayan davranışları. Not ortalaması da 94 idi.!!
 • 3 Yıl Önce

Timur

Balik bastan kokar demis atalarimiz. Bastaki sahis her gün baskalarini yaftaliyor, kendini nimet karsisindakini zillet olarak görüyor. Daha ne bekliyorsunuz?
 • 3 Yıl Önce

kehanet

En önemli ve kanayan bir yaramıza parmak basmışınız. Haklısınız maalesef bu iki konu memleketi bitiriyor. Sokrat "SUÇ varsa ADALET yok" diyor. Ülkede suçun hızla artması adaletin olmadığı suçu önlemesi gereken cezaların tam tersi olduğunun ispatı. Özellikle 20 yılıdır çıkarılan yasalar tam tersi olması gerekirken suçluyu korumaya yönelik. Halklıyı mağdur etmeye yönelik. Ülkede adaleti devlet değil mafya sağlar hale geldi. Eğitim insanımızı suça itmeye, devlete isyan etmeye saldırmaya, şiddet uygulamaya, ahlaksızlığın artmasına, zarar vermeye yönelik kurgulanmış. Suça meyyal olarak yaratılan nefsin ıslahına yönelik hiç bir şey yok. BATIDA İSE eğitim din temellidir. Anaokulundan itibaren iyi bir dini eğitim verilir. Sosyolojini Avrupa'da kurucusu sayılan tüm bilgisini kendinden 500 sene önce yaşayan İbn i Haldun dan alan KANT; "sağlam toplumlar dini sağlam insanlardan oluşur" diyor. Bizde ise toplum bozulsun memleket batsın diye bilinçli olarak eğitim din düşmanlığı üzerine kurgulanmış. Son üç asırdır tüm isyanlar dini yok etmeye yönelikti. Dinle idare edildiğimiz dönemlerde huzur ve güven vardı. Şimdi kimse sabaha sağ çıkacağından emin değil. Onun içinde AVRUPADAKİ İNSANLAR OKUDUKÇA EFENDİLEŞİR. BİZDE İSE OKUDUKÇA KUDURUR. En azılı teröristler en meşhur üniversitelerden yetişiyor. Örnek olup Toplumu aydınlatması gereken din eğitimi veren okular tam tersi dini yok eden elemanlar yetişmeye yönelik kurulmuş. LAKİN SESİMİZ DUYAN YOK BUNLARI KENDİNE DERT EDEN YOK. BİZ YAZIP, BİZ KONUŞUP BİZ DİNLİYORUZ. Reis de “eğitim alanında hiçbir şey yapmadık” diyerek ve bakanlığı din karşıtı bir kadroya vererek, bundan sonra da hiçbir şey yapmayacağını deklere etmiş oluyor. Buda eşittir Memleketi güzel günler beklemiyor.
 • 3 Yıl Önce

Fatih

... Allah akıl versin diyoruz ama verse de almıyorlar.
 • 3 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23