• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ufkunuzu değiştirecek sohbet: Hicret'i başlatan 3 kişiden biri müşriktir

Muhammed Emin Yıldırım "Eğer ben sünnete ait bir şey konuşmak istiyorsam, birinci sırada gelir bu. Birinci sünnet; "Emaneti ehline teslim etmektir." Çünkü bu bir farz. Allah, bunu ayrıca Kur'an'da bunu bize yükümlülük olarak yükledi. Abdullah bin Uraykıt da bunun çok güzel bir örneği." dedi. Bekir Develi ise "İslam tarihini başlatan Hicret'i başlatan 3 kişiden biri, bir müşrik. Niye? Ehil ve liyakat sahibi olduğu için." ifadelerinde bulundu.

12 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

at, atmak serbest

Kılıçdaroğlu çok liyakatli bir ekip kurdu diyelim, ona mı verecez ülke yönetimini? İslami yorumlar bu iki adama kaldıysa her şey olur tabii..
 • 1 Yıl Önce

geçin bu ayakları

bilimden fenden bihaber uygarlık düşmanı islam ülkelerinin 1400 yıllık acınası acınası durumu ortada.
 • 1 Yıl Önce

Muraad

Mekkeli Müşrikler yalan söylemezdi ehli ve ehliyet sahibi olmasa bile yalan söylemezdi ama şimdi öyle değil Ehli ve Ehliyet sahibi olabilir, Müslüman da olabilir ama emanet sahibi değilse o ehil kişiye yinede verilmemesi gerek yoksa anında ihanet eder.
 • 1 Yıl Önce

ömer

1400 lü yılların ortasında en iyi makina mühendisleri alimleri bizdeydi bizansın surlarını bunların yaptığı toplarla anca dövdük ne zamana kadar....padişşah duyduki öacaristanda bir usta var demir dökümcü getirtti ismi macar urvan bunun döktüğü toplarla o surlar yıkıldı...emanetin ehline verildiği en güzel örnektir bu ha bu arada bizleride kötülemiş olmayayım avrupa ve abd nin tıp---keşif---kültür anlamında bizden arakladığı şeyleride söylemek lazım
 • 1 Yıl Önce

GokTurk

Sayin baskan sanada bir gorev versin sende liyakat sahibi birine benziyorsun:))))
 • 1 Yıl Önce

Deniz

Sayin arkadaslar hicreti boyle baglamaniz bence islam sosyolojisi acisindan dogru yere oturmuyor. Kurandan ornek vereyim Hz musa efendimiz kimin sarayinda büyüyor Allahi düşmanın hz ibrahim efendimiz nerede büyüyor ve ne yapiliyor. Bakin kuranda daha com örnek var.hz yusuf gibi eget Allah isterse isayi babasiz bizleri ol emriyle ve tekrar diriltecek olan yüce rabbimle bazi seyleri vesile kilar bu butun peygamberlerin hayatinda mevcuttur. Amcasi korumuş bir amcadi hz hamza onceden iki hicret var Yani sanki siz o gunku sosyolojiye bakmadan yorum yapmissiniz gibi geldi Arap dunyadinin o gunku yasantisi bugunun gozuyle bakmak cok yanlis onlarca ornek veririm mesela fil suresi mesela hz osmanin olayi inda kimler var kimer koyuyor.sonrahz Ali muaviye hz hasan muaviye hz hasan yezit olaylaricok farkli boyutlari var sizin yorumunuz com badit yüzeysel olmuş
 • 1 Yıl Önce

Bilal

Magaraya koyan Allah Korma Allah bizimledor diyen peygamber.le celisiyorsunuz. Peki kurandaki ayetleti nereye koyacaksiniz? Sakin ha onlari dost edinmeyiniz onlar bir birinin dostudurlar. Siz onlar gibi olmafikca onlar sizden razi olmazlar? Birazda böyle bakin? Sizin liyakat anlayisiniz islama ters düşüyor.eger bir belde islam yonetimi altinda ise korku yok ise ve o isi yapacak bir musluman yok ise ancak o zaman düşürülebilir.yoksa o guku sartlarda yonetim olarak farkli kisiler vardi fakat musluman degildiler. Bunlarin bir tanesi peygambetin amcasi gayri muslim öldü ve hakinda süre indi .
 • 1 Yıl Önce

Murat

Mesele farz ve sünnet olunca boynumuz kıldan ince. Fakat ehil olan mümin de varsa ve biz hala müşrik olanı tercih ediyorsak bizde sıkıntı yok mudur?
 • 1 Yıl Önce

Necmettin

Millet umitsiz bu konuda baksana kimse yorum bile yazmamış,komser alırken 2 yıllık yüksek okul mezununu ,fakülte mezunuyla yarışa sokuyor,2000 li yıllarda yüksek okul mezunu komiser,yaziklar olsun,yeni polis olunca gazinoya gittim,çevigin gazinosuna millet al kızı ver papazı,benim ders çalıştığım kütüphane sigara içme yeri,yemin ediyorum hepsi ,ya baş polis oldu,ya komiser,sonra rezaletler başladı,şimdi şimdi durum eskisindende beter.Delilim mi ney,herşey değişiyor ama lanet zihniyetimiz hep aynı,adam kayirma adam kayırma, adam kayırma,istihbarat a adammi alacaksın kardeşim.Şu şu şu kitaplardan sorumlusun,kazanırsan itiraz hakkın olacak bir mülakat,2 yıl içinde kürtçe den sinav olacaksın ciddi bir sinav geçemezsen istihbarattqn çıkarılacak aldigin maasda eski hakine dönecek ,ilk seçmeler ÖSYM den alinan puanlarla yapılacak,Allah o başörtüsü düşmanı ecevit kadar bari âdil eyleye başımızdaki sözüm ona akp li muslumancik ları.Yaziklar olsun ne diyeim,
 • 1 Yıl Önce

Ibrahim Alkılıç

O günün ahlak anlayışı, insanlık anlayışı, saygı ve edep anlayışı ile bugünün bu anlayışları arasında çok büyük farklar uçurumlar var. Bugün müşrik olduğu halde kendisine güvenebileceğimiz Türkiye'de acaba 3 adam çıkarmı? Biz gene de müslümandan vazgeçmeyelim! En azından arkamızı döndüğümüzde Başımıza bir çuval geçirmeyeceğinden Emin oluruz.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet öksüz

Nihayet dini sohbetlerde dogruyu konuşan birini gördüm. Ama yetmez dogruyu konuşan insanların sayısının cogalması lazım siyasi baskı veya menfaat ten dolayı yalan konuşmamalı insan.
 • 1 Yıl Önce

CAHİD

Liyakat esastır ancak hiçbir devlet de krtik yerlere güvenmediği adamları getirmez bu iksisini ayırmak lazım.Liyakat diyerek de ülke çorbaya çevrilmez..
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23