Vodafone Park'ta ibre kimden yana!..

25 Şubat 2019 Pazartesi

Beşiktaş, Vodafone Park’ta Fenerbahçe’yi ağırlayacak.. Son zamanlarda gergin geçen bu iki takımın maçlarında umarız bu sefer centilmence bir müsabaka yaşanır da bizlerde saha içi ve saha dışı olaylardan çok futbol konuşuruz. Derbinin favorisi olmaz derler ama, bu derbinin rakamlarla bir favorisi var o da Beşiktaş... 12 yıldır Beşiktaş'a karşı galibiyeti bulunmayan Ersun Yanal ve oynadığı son 11 deplasmanda sadece 1 galibiyet alan Fenerbahçe olduğunu da not düşmek gerek..

Her iki ekibin de yolları farklı, bir tarafta Başakşehir ve Galatasaray’ı yakın takibini sürdüren Beşiktaş, diğer tarafta ise, şampiyonluktan haftalar önce uzaklaşan ve çalkantılı bir dönemden bir türlü çıkamayan ve son olarak Avrupa Ligi’nden de elenen bir Fenerbahçe var. Her iki ekip için de puansız maçı kapatmak çok ama çok tehlikeli.. Her ne kadar çalkantılı bir dönem yaşayan ekip Fenerbahçe desem de, bu konuda Beşiktaş’ın da hakkını yememek lazım.

İsmi sık sık A Milli Takım Teknik Direktörlüğü için geçen Şenol Güneş ve sık sık bu olayın üstünü bir şekilde kapatıp takımın havasını bozmak istemeyen bir Beşiktaş yönetimi görsek te, Siyah-Beyazlılar için çok daha anlamlı bir derbi olacağı kesin. Bu maçta aynı zamanda haftalardır futbola bilenen Portekizli yıldız Quaresma’nın dönüşünü konuşmak lazım. Geçen sezon oynadığı futbol ve attığı iki golle yıldızlaştığı 3-1’lik galibiyet hala hafızalarda. Adem'in cezalı olmasından dolayı Japon yıldız Kagawa'yı da ilk onbirde göreceğimiz kesin gibi. Tabii böylesi bir maçta Tolgay Arslan’ın konumunu da düşünmek lazım. Transferinin doğal ve olağan olduğu ama gittiği Fenerbahçe’de yaptığı garip (!) arma öpme polemiği Tolgay için avantaj ya da dezavantaj mı onu bugün derbide görme fırsatımız olacak. Küme düşme hattından bir türlü uzaklaşamayan Fenerbahçe’de bu derbide galibiyetin anlamı puandan öte büyük umutlarla takımın başına geçen Ersun Yanal’ın dirilişi anlamına da gelecektir..

Bu maçta en önemli faktörün teknik ve taktiğin değil psikolojik üstünlüğün tabelaya yansıyacağını da eklemek gerek. Ve en önemlisi geçmiş olaylı maçlarda olmayan VAR’ın devreye girmemesi ama şayet girecekse de futbolu çirkinleştirmemesi temennisiyle!..

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent3 ay önce
    Sayın Cumhurbaşkanımız;Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. Oysa 25-30 yıl boyunca Üniversitelerimizde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanmış Yaşlı Doçentler olarak, koskoca 5 yılı boşu boşuna tüketip biyolojik ve psikolojik olarak ezilme sürecine girmemek adına; yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından, EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ Yaşlı Doçentleri kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.

Günün Özeti