Trabzonspor'un bu modeli örnek alınmalı!

09 Nisan 2019 Salı

Trabzonspor'un 46 puanla 4. sırada yer alması ve en önemlisi geride kalan 27 haftada altyapısından 11 futbolcudan yararlanması umarız maddi anlamda çöküntü yaşayan kulüplere örnek olur!..

Zorlu süreçlerden geçip, yepyeni bir başkanla yola çıkan ve Ahmet Ağaoğlu döneminde elindeki sorunlu futbolculara yaptığı ödemelerle sarsılan ama bir o kadar da o sarsılmanın etkisiyle yepyeni bir vizyon sahibi olan Karadeniz ekibi..

Bordo Mavililer son olarak Antalyaspor karşısında oynanan etkili ve farklı skorda yepyeni bir isimi daha Türk futboluna kazandırdı. Murat Cem Akpınar isimli 20 yaşındaki futbolcu, Antalyaspor maçında 89'da oyuna girdi 90'da golünü atarak aslında bir çığır açtı.

O attığı golün anlamı çok ama çok büyük.. Genç futbolcunun da maçtan sonra yaptığı şu açıklama aslında her şeyi özetliyordu: "Trabzonspor altyapı gerçeğini tüm Türkiye'ye gösterdik."

Bordo mavili kulübün yaptığı bu devrim aslında 8,4 milyar borca yaklaşan ve her geçen gün de batağa doğru ilerleyen Üç Büyükler dediğimiz; Fnerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'a ders niteliğinde izletilmeli hakikaten!..

Karadeniz ekibinde Murat Cem Akpınar'ın yanı sıra, altyapıdan Yusuf Yazıcı, Abdulkadir Parmak, Abdülkadir Ömür, Hüseyin Türkmen, Uğurcan Çakır, Arda, Hasan Artarslan, Sefa Kara ve devre arasında başka takımlara giden Mustafa Akbaş ile Zeki Yavru görev yaptı. Ve yine, Ali Osman Karnapoğlu, Behlül Aydın, Kağan Muradoğlu, Kerem Baykuş, Koray, Muzaffer Cem Kablan, Oğuzhan Açıl, Ebrar Cumhur, Tunahan Ergül gibi 9 oyuncu da A takım kadrosuna zaman zaman dahil edildi. Bu yapılan hamleler aslında kronik bir problem olan Türk futbolunda izlenmesi gereken yolu bizlere ısrarla anlatmakta.. 

Çünkü kulüplerimizin içinde bulunduğu çıkmazın sadece ama sadece Trabzonspor'un yaptığı bu rol modelle aşılabileceğini ısrarla söylemek lazım!.. Ne diyelim; inşallah bu durumdan ders çıkartmak da burnundan kıl aldırmayan başkanlarımıza nasip olur!..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • özcanözcan2 ay önce
    emrah bey size yeni güzel bir profil resmi. lazim, affınıza binaen.
  • MuallimMuallim2 ay önce
    Trabzonspor elindeki nimetlerden yararlanmayı biliyor. Türk futbolunda şöyle bir inanış var: İyi bir forvet bizi kurtarır. Asla... Bunu defalarca deniyor ama sonuç alamıyorlar. Futbol bir takım oyunudur. Ve ruhu olan futbolcu takımı için elinden geleni yaparsa takım başarıya ulaşır. Başakşehir takımı ruhla oynadı birkaç yıldır. Bu sene kuvvetle ihtimal ki şampiyon olacak. Takımın 11 inde ruh varsa gerisi geliyor. Trabzon bu yolda gidiyor. Bu sene şampiyon olmazsa bir sonrakine...
  • Arslan UzunArslan Uzun2 ay önce
    Burada şampiyonluğun sadece büyük paralarla yokoluşu seremonisi göstermek değil, az ve kıt imkanlarla yıkılmadım ve varım diyebilmektir. Bu nedenledirki Trabzon Gönül'lerin Şampiyonudur.

Günün Özeti