• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Şenol Güneş sonrası kim gelecek?!?

14 Eylül 2021
A


Emrah Savcı İletişim:

A Milli Takımda Şenol Güneş dönemi bitti bitmesine ama şimdi de yepyeni bir gündem spor kamuoyunun en çok ilgilendiği konu olarak karşımızda...

Hollanda karşısında aldığımız hezimetin ardından anında istifasını beklediğim Şenol Güneş’in gecikmeli istifası öncelikle çok geç ama yerinde bir karar olarak durmakta.. Katar yolunda grubun ağa babaları olan Hollanda ve Norveç’i yenip grubun en etkisiz takımları olarak gösterilen Letonya ve Karadağ karşısında oynadığımız futbolla 4 puanı bıraktıktan sonra kimse kusura bakmasın ama teknik heyetin yetersizliğini herkesin önceden görüp önlemini alması gerekirdi..

Tabii ki, zararın neresinden dönülse kâr, kârdır ama şimdi Dünya Kupası elemelerinde 7. maçımız olacak olan ve 8 Ekim’de oynayacağımız Norveç maçı bizim için artık final... Yenildiğimiz takdirde artık Katar Dünya kupasını evden izleme olasılığımız yine yüksek gözükmekte.. Elbette Norveç maçı sonrası ise Cebelitarık ile içerde ve Letonya, Karadağ deplasmanlarıyla grubu sonlandıracağız.. Grubun bizim için en önemli maçı ise, Hollanda-Norveç karşılaşması olacak..

Şenol Güneş sonrası ise bakıyorum herkes kıyıda köşede kalan ve en önemlisi boşta duran tüm teknik direktörlerimizi aday olarak göstermeye başladı.. Özellikle; Yılmaz Vural, Samet Aybaba, Okan Buruk, Aykut Kocaman isimleri favori olarak gözüküyor.. Tam bu bilgilerin ışığında geçtiğimiz günlerde Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas’ın açıklaması ise hakikaten beni şaşırttı.. Ortada fol yok, yumurta yok, Sayın Başkan, “Galatasaray’ın geleceğine etki edecek bir takım kuruyoruz. Milli Takıma hocamızı isterlerse izin vermeyiz, hocamızın da böyle bir teklifi kabul edeceğini zannetmiyorum” diye bir açıklamada bulundu..

Bu açıklamaya gördükten sonra da ben bir spor paydaşı olarak şu feryatta bulunmak istiyorum.. Sayın Başkan merak etmeyin Fatih Terim’i yeteri kadar bu ülkede Milli Takımın başına getirdiler.. Artık onu eminim ki hiçbir sporsever de Milli Takımın başında görmek istemez!.. Neden diyorum bunu, artık Fatih Terim’ler, Mustafa Denizli’ler, Şenol Güneş’ler bu isimlerden artık gına geldik, bıktık!.. Yahu yepyeni isimlerimiz var, Süper lig takımlarının başında.. Yepyeni bir futbolcu jenerasyonu yakalamışken, artık enerjik bir genç ve çağımız futbolunu uyarlayarak hayata geçiren farklı isimlerin önünü Milli Takıma açmalıyız.. Ve en önemlisi de uzun kontratlar yaparak, tazminatları haftalarca konuşmak yerine, performansa dayalı ve Milli Takım olgusunun önemini kavrayabilen isimlerle yola çıkılmalıdır artık!.. 

Norveç maçını kazanarak A Milli Takımımızın geleceğini de Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası yolunda yepyeni teknik heyetlerle ve vizyoner bakışlarla katetmeliyiz.. Haydi hayırlısı...  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Burhan

Okan Buruk çok genç ve toy. Futbolu 11 ayın sultanindan daha üstün gören Aykut Kocaman ve Okan Buruk'un kariyer ve tecrübeleri milli takımın sorumluluğunu almaya asla yetmez. Samet Aybaba'yi da es geçiniz. Eğer Yılmaz hocanın sağlığı el verirse milli takım için en verimli hoca olacaktır.

TS1461

2011 Şampiyonu Trabzonsporun gaspedilen hakkını yaz. milli takıma milli hoca yakışır. Ünal Karaman en idealdir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23