• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
20 Ağustos 2019

Sayın Avcı'ya bir hatırlatma!..

Evet Beşiktaş, yeni hocası Abdullah Avcı'yla çıktığı Sivas deplasmanında son 6 sezonun en kötü ilk maçını çıkardı.. 

Sivasspor muhteşem temposu Beşiktaş'ı deyim yerindeyse dağıttı..

Elbette bu ilk maç ve kolayca bazı şeyleri silip süpürmemek lazım!.. Ama ortada Sayın Avcı'nın da direnmemesi gereken bir oyun sistem anlayışı var!..

Öncelikle Sayın Avcı, Medipol Başakşehir'deki o sistemsel futbolu Beşiktaş'a empoze ettirmeye çalışması takımın da kendisinin intiharı olacaktır!.. Bunu neden söylüyorum şunun için...

Sizin Medipol Başakşehir'deki gibi kanat organizasyonlarınız yok.. Elia'lar Visca'larınız yok.. 36'lık Quaresma'dan bu varyasyonları beklemek imkansız.. Ve yine Sivas maçının bence Beşiktaş adına ayakta kalan tek ismi olan İspanyol Victor Ruiz'i de bir Epureanu yapamazsınız.. Yani bu verdiğim örneklerdeki temel konu şu aslında; artık Beşiktaş'tasınız ve Medipol Başakşehir defterini imzayla kapattınız ve birde ruhen kapatmanızda yarar var diye düşünüyorum.. 

Kaldı ki, cuma günü Göztepe karşısında ortaya Abdullah Avcı'nın da dediği gibi bir 'karakter' koymalı Beşiktaş..

Yoksa başka şeyler konuşulur ve bu baskı sizi Medipol Başakşehir'deki gibi rahat bir mental anlamda yolculuğa itmez.. Sizin sonunuzu da çok kolay getirebilir!..

Tabii tüm bunları söylerken, bir çift söz de lig başlamadan önce takımın hiçbir eksiği yok diyen sayın Başkan Fikret Orman'a..

Takımda kaleciniz Karius'un güven veren bir yedeği yokken, 34 yaşındaki Burak Yılmaz'ın yedeği evlere şenlikken ve yine artık futbol hayatlarının son demlerini yaşayan sağ ve sol beklerinizin yerine aldığınız isimleri kulübede tutarak bazı şeyleri örtebilirsiniz.. Ama gelin görün ki Sivas'taki hezimeti kapatamazsınız!..

Beşiktaş'ın bu şoku bir an önce atlatması için artık bu sistemsel kavramların aşılmasında yarar var!.

Ve en önemlisi de bu takıma tüm bu eksikler ışığında en önemli olan dinamik ve hatasız oynama kapasitesini kendinde bulabilen bir 6 numaraya ihtiyacı olduğunu Beşiktaş yönetiminin farkına varmasında yarar var!..

Düşünün ki, Sivas karşılaşmasında yüzde 62 topa sahip olup ve kaleye sadece ama sadece 3 şut gönderip ve en önemlisi de korner atmadan maçı bitirmek bu koskoca bir kulüp için bence utanç vericidir!.. Beşiktaş'ın yapması gereken Sivas karşısındaki kronik sorunların tedavisi için yönetimin Abdullah Avcı'ya kulak vermesidir!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Beşiktaş’ta yaşlı verimsiz oyuncular gönderilmeliydi daha kaliteli genç oyuncu alınmalı Liverpool gibi takımlar genç futbolcu buluyorda bizimkiler niye bulamıyor transferler başarısız lig daha yeni başlıyor ama Beşiktaş hazır değil en az dört beş oyuncu alınması lazım defans oyuncuları çok ağır bu böyle gitmez
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı