• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Önder Hocam, bu kadar duygusal olmayın!..

22 Şubat 2022
A


Emrah Savcı İletişim:

Beşiktaş önceki gün üç haftalık galibiyet hasretini dindirdi ve Altay karşısında zorlansa da üç puanı alarak rahat bir nefes aldı.. Elbette oynanan futbolun geçen sezonun çifte kupalı şampiyona yakışmadığını söylemek mümkün.

Oyun anlamında eldeki eksiklere rağmen alınan üç puan önemli muhakkak ama Önder Karaveli hocanın takıma büyük bir ahenk getirdiğini söylemek neredeyse imkansız.. Özellikle her maç önü ve maç sonu yaptığı açıklamalar ise artık kabak tadı vermiş durumda...

Defaatle gençler üzerinden sorulara üst perdeden biraz kırılgan ve alıngan tavırlarla cevap vermesi de Beşiktaş Teknik Direktörlüğü makamına da sizin naif yapınıza da yakışmıyor hocam!..

Şimdi diyeceksiniz ki ben buyum! Evet çok kibar bir insansınız. Bunu açıklamalarınızdan anlamak mümkün.. Ama Beşiktaş altyapı antrenörlüğü makamını geride bıraktınız. Şimdi daha meşakkatli ve deyim yerindeyse “Kurtlar Sofrası”ndasınız.. Takıma ne katacağınızı haftalardır beklediğimde ise yaptığınız oyuncu tercihlerinin her hafta farklı bir boyutta olduğunu görüyoruz.. Bir hafta Emirhan’ı oynatıyorsunuz, öbür hafta yok.. Bir hafta Can’ı oynatıyorsunuz, öbür hafta Can yok!.. Ve gençler üzerinden gidip geldikçe yaptığınız hamlelerin de uyuşması lazım değil mi hocam? 

Elbette onlarla saat geçiren, idman yapan sizlersiniz.. Oyuncunun hazır olup olmayacağının kararını da doğal olarak verecek sizsiniz ama.. En azından size sorulan çanak sorular karşısında biraz daha masaya vurarak net açıklamalar yaparsanız Beşiktaşlılar da sizin önümüzdeki sezon için de en büyük aday olacağınızı düşünseler fena olmaz mı?.. Karaveli’nin maç sonu yaptığı şu cümleler artık hocanın başarısını da gölgelemeye başlıyor benden söylemesi...

“Beni birçok konuda eleştirebilirsiniz. Genç oyuncular konusunda da eleştiri alıyorum. Diğer konularda eleştirebilirsiniz ama lütfen genç oyuncular konusunda, hayatını onlara adamış kişiyi eleştirirken lütfen bir nefes alıp öyle eleştirin. Bu çocukları korumak istiyorum. Onları rahat bırakmak lazım. Bir şeyi iyi yaptıklarında onları yukarı çıkarmayalım. Kötü yaptıklarında yerin dibine sokmayalım. Çok kırılganlar. Lütfen çocuklarımızı, koruyalım, rahat bırakalım.” Elbettehocanın yorumları sosyal hayat için önemli şeyler ama.. Beşiktaş Teknik direktörü olarak kafasını bunlardan uzaklaştırıp tamamen oyun  odaklı çalışırsa daha başarılı olacaktır.. 

Ezcümle; Önder Karaveli hocam lütfen artık bu açıklamalardan kurtulun ve takımınıza daha ne katabilirim onun muhasebesini yapın!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23